latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Jambo »

pawelsky pisze:Czytaj dyrektora parku
No jak to - Państwowy Park Narodowy . Powinien być dla obywateli a nie dla prywatnego bussinesu dyrektora. Ponad 2,5K euro za pozwolenie lotu to coś jest nie tak . Ciekawe jakim autem jeździ ten dyrektor .
No i jeszcze kwestia z obszarem tego parku narodowego trochę naciągane jest.
A napiszę do nich z ciekawości , żeby zobaczyć co odpiszą ;-)
Trochę lipa liczyłem na fajne krajobrazy .
edit:
dobra poszło do sekretariatu wysłałem . Raczej wynik będzie oczywisty.
Ale wg mnie przeginają.
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: pawelsky »

Jambo pisze:No jak to - Państwowy Park Narodowy . Powinien być dla obywateli a nie dla prywatnego bussinesu dyrektora. Ponad 2,5K euro za pozwolenie lotu to coś jest nie tak . Ciekawe jakim autem jeździ ten dyrektor .

Park jest przede wszystkim dla przyrody - to teren chroniony. Przestan filozofowac tylko zastosuj sie do zasad.
Jambo pisze:No i jeszcze kwestia z obszarem tego parku narodowego trochę naciągane jest.
Nie jest. Dane pochodza od Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Jambo pisze:A napiszę do nich z ciekawości , żeby zobaczyć co odpiszą ;-)
Odpisza to co mowi regulamin parku "Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego nie wydaje zgody na loty rekreacyjne i sportowe nad terenem Parku."
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Jambo »

pawelsky pisze:Przestan filozofowac tylko zastosuj sie do zasad
No proszę cię . Do zasad się zastosuje . Ale to nie znaczy że się z tym zgadzam . Wiem jak wygląda karkonowski park narodowy . I z tą ochroną środowiska to ja rozumiem w niektórych miejscach . Ale są też takie które nie rozumiem .
http://goo.gl/maps/1f32YzUCZjw9Q2Va6
http://goo.gl/maps/MbHdkiwu6VprABGs5
albo jakaś fotka ze szlaku turystycznego .

A z tym dyrektorem to chyba już się zamieszałeś :-P niby wydaje nie wydaje , kasuje nie kasuje .
Czyli w końcu jednak państwo polskie
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: pawelsky »

Jambo pisze:No proszę cię . Do zasad się zastosuje . Ale to nie znaczy że się z tym zgadzam .
Nikogo nie obchodza Twoje zale. Nie pasuje - lataj w IRE.
Jambo pisze:A z tym dyrektorem to chyba już się zamieszałeś :-P niby wydaje nie wydaje , kasuje nie kasuje .
Loty rekreacyjne i sportowe to nie jedyny rodzaj lotow. Wiec nie nie zamieszalem sie.
Jambo pisze:albo jakaś fotka ze szlaku turystycznego
Nie ma oplat za robienie fotek ze szlaku turystycznego.
Jambo pisze:Czyli w końcu jednak państwo polskie
Jak wyzej - nie pasuje, lataj w IRE. Zamiast wypluwac z siebie kolejne podobne madrosci skup sie na przeczytaniu ze zrozumieniem regulaminu parku, cennika i przepisow dotyczacych lotow w PL.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Jambo »

Kolego wyluzuj troche bo widzę że w policjanta się zamieniłeś .
Jak nie pasuje to lataj se w IRE :-) :-)

naprawdę troche dystansu
Załączniki
lemming.gif
lemming.gif (683.4 KiB) Przejrzano 3779 razy
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: pawelsky »

Jambo pisze:naprawdę troche dystansu
Zaczniesz pisac do rzeczy to i dystans bedzie. A do tego czasu zalecam mniej pisania, wiecej czytania.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: volender »

Jambo, taki mamy klimat w PL kolego ;)
Z parkami narodowymi od dawna tak sytuacja wygląda, trzeba się pogodzić i już. Ew. zapłacić :)
Loty to też płoszenie zwierząt itp.

I tak jest ok, bo aktualnie dotyczy to dokładnie granic PN, a nie jak wcześniej, pewnego wielokąta zawierającego w sobie teren PN.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Jambo »

No jasne , po to pytam bo nie chce płacić jakiejś absurdalnej kary , a miałem nadzieje na jakieś super ujęcia . Mogli by wyznaczyć kilka miejsc widokowych gdzieś przy trasie turystycznej . Albo jeżdzisz na nartach i odpalasz opcję follow ,a trasa jest przecież w KPN.
Jak nie będzie się o tym rozmawiać to zostaje tylko opcja - jak się nie podoba to lataj se w ire / czytaj wykonuj nie zadawaj pytań.
Nie ma co się spinać.
Ps.
W świeradowie można latać mapa nic nie pokazuję .
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Verid »

Super ujęcia można zrobić wszędzie i nie tylko druniem - to raz. Dwa - strasznie mieszasz pojęcia i z miejsca pienisz się że zastana sytuacja nie pasuje do twoich fantazji. Park jest narodowy więc nie wiem co ci strzeliło do łba że jego dyrektor cokolwiek powącha z kasy którą byś wybecalował na pozwolenie. O różnicy pomiędzy lotem rekreacyjnym/sportowym a innym nie wspominając. Jakbyś kręcił film przyrodniczy i potrzebował ujęć z góry to po prostu byś (jako producent) wybecalował i tyle. Koszta produkcji. A latania dla funu po parku nie ma. I nie - park nie jest dla obywateli. To forma ochrony przyrody i obywatel generalnie nie jest tam porządany, chyba że jesteś gatunkiem chronionym czy w inny sposób specjalnej troski (z punktu widzenia ochrony środowiska oczywiście).
BTW - dalsze wyzywanie od lemingów, policjantów i podobne sugestie w stylu "czytaj wykonuj bez zadawania pytań" które to zdanie czy przesłanka z resztą tu ani razu nie padła ale pasuje ci do retoryki, zostanie stosownie nagrodzone także zdecydowanie zalecam poddać się magii świąt, zapoznać się z mapą przestrzeni powietrznej i warunkami lotów w poszczególnych strefach i cieszyć się lotem tam gdzie można a swoje osobiste zdanie na temat polskich rozwiązań legislacyjnych zachować dla siebie, względnie na rozmowy przy wigilijnym stole o ile lubisz w ten sposób katować rodzinę.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Jambo »

Verid pisze: Park jest narodowy więc nie wiem co ci strzeliło do łba że jego dyrektor cokolwiek powącha z kasy którą byś wybecalował na pozwolenie
Chyba nie czytałeś ze zrozumieniem - czyli poprostu chcesz adorować .Nigdy nie napisałem że to dyrektor bedzie brał kase ale panstwo polskie . Ktoś inny sugerował dyrektora, a ja pociągnąłem absurd .

Nie mam więcej pytań , dyskusje zostawiam poza forum
wesołych świąt
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Verid »

Jambo pisze:Chyba nie czytałeś ze zrozumieniem - czyli poprostu chcesz adorować
To ostatnie ostrzeżenie które otrzymujesz. Zmień ton albo zmienisz forum.
Jambo pisze:Ponad 2,5K euro za pozwolenie lotu to coś jest nie tak . Ciekawe jakim autem jeździ ten dyrektor .
To zdanie jednoznacznie sugeruje że dyrektor parku ściąga kasę z opłat za filmowanie na swoje potrzeby co jest oczywistą bzdurą więc jeżeli komukolwiek brakuje zrozumienia to tobie w posługiwaniu się językiem polskim. Świadczy o tym też poniższe zdanie:
Jambo pisze:bo jak zaglądałem na ich strone to coś pisało o pozwoleniu foto za 10.000
Nie wiem gdzie patrzyłeś ale na pewno nie była to "ich" strona bo w Zarządzeniu Nr41/2020 wyraźnie jest napisane że za dzień filmowania jest jedno zero mniej. Prawdopodobnie pozajączkowało ci się z mandatem karnym który ci wlepią jak cię dorwą na lataniu bez zgody. Wtedy rzeczywiście ta "przyjemność" kosztuje 10kPLN. Także jak już wymagasz owego "zrozumienia" to zacznij od siebie a wymądrzanie i epitety zostaw w spokoju.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Jambo »

@Vervid

O co tobie chodzi , i za co te ostrzeżenia bo nie rozumiem . Wyjaśnij o jaki ton chodzi .

pawelsky pisze:
Jambo pisze:czytaj państwa Polskiego :-P
Czytaj dyrektora parku


W ramach ściałości to zdanie :
Jambo pisze: Ponad 2,5K euro za pozwolenie lotu to coś jest nie tak . Ciekawe jakim autem jeździ ten dyrektor .
jest retoryką do powyższego zdania .

A co do lotów w KPN to wiem już myślę wszystko głównie dzięki informaci z sekretariatu KPN .
I tak pozwolenie to koszt 1000zł tu się zgadzamy ,
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: latanie dronem nad czeskimi Karkonoszami

Post autor: Verid »

Jambo pisze:O co tobie chodzi , i za co te ostrzeżenia bo nie rozumiem . Wyjaśnij o jaki ton chodzi .
O co mi chodzi napisałem post i dwa posty wyżej.
Jambo pisze:jest retoryką do powyższego zdania .
Retoryką zupełnie bzdurną, co również zostało wyżej wspomniane, ponieważ faktycznie to dyrektor a nie państwo polskie (cokolwiek pod tym terminem rozumiesz) , będąc zarządcą terenu danego parku, wydaje lub nie zgody na loty inne niż rekreacyjne/sportowe, w oparciu o regulamin tegoż parku, ustawę o ochronie przyrody i stosowny wniosek składany przez potencjalnego chętnego ale grosza nie zobaczy z opłaty za tą zgodę.
Jambo pisze:A co do lotów w KPN to wiem już myślę wszystko głównie dzięki informaci z sekretariatu KPN .
A wystarczyła lektura regulaminu parku i stosownych załączników - konkretnie dwa niezbyt długie pdf'y na stronie parku...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ