APM 2.6 problem GPS

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

Witam. Ostatnio 3 razy sie rozwaliłem swoim quadem z apm. Historia brzmi tak.

Pewnego dnia latałem z synem na polu, po czym od wibracji jeden z silników jakimś cudem wypadł z niego kabelek i przestał łączyć, wynikiem czego było pierwsze uderzenie. W nim złamałem antenę kompasu, ramie i śmigło (kabel od anteny został urwany przez jedno ze śmigieł, zlutowałem je odizolowałem wszystko i zarobiłem końcówki solidnie). Wydaje mi się że od uderzenia kompas dostał świra, gdyż po poskładaniu quada i próbie nr 2. w pewnym momencie straciłem kompletnie sterowanie quadem a on sam poleciał z niewiadomych przyczyn w byle jaką stronę z ogromną prędkością. Wiadomo co było skutkiem, tym razem dwa ramiona stracone i tak samo jak wcześniej nóżki. Za trzecią próbą po PONOWNYM poskładaniu PONOWNA kraksa. Tym razem z pełną prędkością quad wleciał prosto w dach stodoły i upadł. Po prostu od pierwszego rozbicia nie ma nad nim kontroli, po chwili latania tracę kompletnie sterowanie i leci sobie w swoją droge. Proszę o pomoc. Właściwie chciałbym też zapytać o to jak owy kompas w programie apm planner 2 wyłączyć, tak abym mógł latać bez niego. Pozdrawiam.

P.S sprawdzając quada w programie zaobserwowałem dziwne zachowania, otóż quad na mapie po pewnej chwili leci gdzie uważa z dużą prędkością.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: pawelsky »

Matti pisze:W nim złamałem antenę kompasu, ramie i śmigło (kabel od anteny został urwany przez jedno ze śmigieł, zlutowałem je odizolowałem wszystko i zarobiłem końcówki solidnie).
Kompas nie ma anteny. Pokaz no moze zdjecie tego co urwales/zlamales i naprawiles bo z pewnoscia nie jest to antena kompasu...
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

Obrazek Prosz
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: pawelsky »

Prosilem o zdjecie Twojego uszkodzonego i naprawionego modulu, a nie o jakies przypadkowe zdjecie z internetu.
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

No jest to samo co na obrazku z tym że miał zerwane 3 kable które zostały prawidłowo zlutowane i odizolowane. Łapie sygnał ale w komputerze odlatuje.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: pawelsky »

Matti pisze:No jest to samo co na obrazku z tym że miał zerwane 3 kable które zostały prawidłowo zlutowane i odizolowane. Łapie sygnał ale w komputerze odlatuje.
Jakby wszystko bylo prawidlowo nie mialbys problemow. Jak sie bedziesz upieral zeby nie pokazywac swoich uszkodzen/napraw - ciezko Ci bedzie pomoc...
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

Kolego proszę Cie. Nie masz przed sobą idioty, wszystko jest ok, a jakie masz przypuszczenia ?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: mkrawcz1 »

Skoro jest OK - to czemu nie działa?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

Dziękuje koledzy. Ale potrzebuje pomocy, a nie żebyście sobie ponabijali posty głupimi pytaniami ;) Jeśli ktoś ma coś treściwego do powiedzenia prosze. Pozdrawiam dziękuje jeszcze raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: pawelsky »

Matti pisze:Kolego proszę Cie. Nie masz przed sobą idioty, wszystko jest ok, a jakie masz przypuszczenia ?
Przed chwila twierdziles ze kompas ma antene ktora rzekomo naprawiles, wiec precyzja w opisie problemu tez nie grzeszysz. Ale Twoja sprawa. Ja sie we wrozke bawic nie zamierzam...
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

Chodziło o maszt. Trzeba grzeszyć umysłem żeby sie nie domyśleć :) Nie siedzę w tym od lat, a od niedawna. No ale fakt źle sprecyzowałem pytanie, nie chcę tracić czasu na Ciebie więc serdecznie proszę, nie udzielaj się w tym poście. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: matulekpl »

Matti pisze:nie chcę tracić czasu na Ciebie więc serdecznie proszę, nie udzielaj się w tym poście.
no z takim podejściem to ciężko będzie uzyskać pomoc.
Olałeś osobę, która jest jedną z najbardziej doświadczonych osób jeżeli chodzi o sprawy GPS na tym forum:) powodzenia w naprawie;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Matti
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 15:28
Lokalizacja: Leszno

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Matti »

Ależ przykro... No serio przykro mi jestem uparty i pyskaty. Swoją drogą zastanawiam się tylko czy problem faktycznie stoi po stronie gps czy po stronie samego apm. Wymiana gps to też naprawa prawda :D ?
Kerth
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 10:14

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: Kerth »

Matti,
Moje skromne podejrzenie - masz źle ustawiony GPS (w sensie przód GPS nie jest z przodu), co by się dało sprawdzić, jakbyś zareagował odpowiednio na prośbę Pawelskyego (swoją drogą, gratulacje w obrażaniu najkompetentniejszej osoby na forum w tym zakresie).
Wyrażasz się mało precyzyjnie, masz bardzo wysokie mniemanie o sobie ( http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=3 ... ad#p458636 ) a jak się okazuje nie bardzo chcesz, żeby Ci pomóc.
Nie jesteś uparty i pyskaty. Ja bym tu wpisał inne słowo, albo dwa, ale po co? ;) Więcej pokory.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: APM 2.6 problem GPS

Post autor: RW »

Matti pisze:jak owy kompas w programie apm planner 2 wyłączyć
Używaj lepiej programu Mission Planner.

Od kompasów jest odpowiednia zakładka.
Matti pisze:sprawdzając quada w programie zaobserwowałem dziwne zachowania, otóż quad na mapie po pewnej chwili leci gdzie uważa z dużą prędkością.
A gdzie to testujesz? W chacie, gdzie często prawie nie widać satelitów?

Latasz sobie ot tak po prostu po włożeniu kontrolera i poskładaniu maszynki? Czy przeszedłeś cały Wizzard i wszystkie kalibracje?
Matti pisze:Ale potrzebuje pomocy, a nie żebyście sobie ponabijali posty głupimi pytaniami ;)
Zauważ do kogo kierujesz te słowa. Porównaj ilość ich postów i swoich - jak myślisz, kto bardziej wygląda na takiego, co by chciał sobie nabić posty? :roll:
Rafał Wojtyniak
ODPOWIEDZ