usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Rurek »

direk pisze:Co do narzędzi i otwierania - do otwarcia dumpa mysql-a wystarczy notatnik ;)
Notatnik jest narzędziem jak każde inne. Ważniejszy od narzędzia (ale bez którego niemożliwe jest przetwarzanie) jest fakt przetwarzania.
Teraz tylko potrzebne jest wyjaśnienie jakim prawem można umotywować to:
oko pisze:w nadziei na znalezienie ciekawych kąsków w kwestii agresywnej moderacji, bo miałem tu nieciekawe (i potwierdzone!) podejrzenia.
Nie oczekuję odpowiedzi od oko, nawet nie życzę sobie wyjaśnień bo dla mnie sprawa jest oczywista. To jest podsłuchiwanie a nie słuchanie rozmowy.
Reszta forumowiczów niech dokładnie przestudiuje powyższy cytat. I będzie miała jasność czym kieruje się oko.

Chciałbym też wspomnieć o nieznanym fakcie - "oko" otrzymał z chwilą przesunięcia (nie usunięcia w ogóle) pierwotnego tematu pt "Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!" prywatną wiadomość o powodach przesunięcia tego tematu do niejawnej części forum i został poproszony o dalsze nie prowadzenie dyskusji na temat zawartości zarówno bazy jak i przytoczonych bezprawnie fragmentów prywatnej, niepublicznej dyskusji - ponieważ treść tego posta była, jest i będzie niezgodna z zasadami forum, netykiety, przyzwoitości a jak się dalej okazuje - także niezgodna z prawem. bo ujawniono korespondencję osób trzecich.
Oko nie zastosował się do sugestii zawartych w PW.

Pozostawiam forumowiczom ocenę działań faceta. Jeszcze raz zaznaczam - oddzielajcie fakt upublicznienia wycieku bazy od faktu upublicznienia cudzej niepublicznej korespondencji.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: direk »

squir pisze:Potwierdzam. Wczoraj w nocy i dziś rano dwie strony zablokowały mi konta w związku z nieudanymi próbami logowania. Nie wygląda to fajnie
Ja nikogo nie bronię bo nie znam gościa "oko" ale w takich sprawach trzeba być bardzo ostrożnym z wszelakimi osądami.
squir, potwierdzasz co? Że oko skorzystał z tych danych? Masz na to jakieś dowody? Mógł to być każdy inny użytkownik forum, albo osoba całkiem z zewnątrz.

--edit---
Jak widać Rurek w poście powyżej ma konkretne dowody, a nie przypuszczenia.

Tak jak pisał zefir... temat jest zbyt rozległy żeby wszystkie wątki ująć na paru stronach forum. Kto siedzi bliżej w ICT i przetwarza dane osobowe ten coś niecoś wie...
Ostatnio zmieniony piątek 11 mar 2016, 13:46 przez direk, łącznie zmieniany 1 raz.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: oko »

zefir pisze: Potwierdzam. Wczoraj w nocy i dziś rano dwie strony zablokowały mi konta w związku z nieudanymi próbami logowania. Nie wygląda to fajnie
Z tym nie mam nic wspólnego, jeżeli się będzie powtarzać to zapewne zostanie ustalone z jakiego IP to idzie.
zefir pisze:Notatnik przy większych zrzutach może się czkać :) choć zapewne to już wiesz :)
Do pracy z dużymi plikami używa się poważnych narzędzi, takich jak emacs albo vim.
Rurek pisze:został poproszony o dalsze nie prowadzenie dyskusji
Dyskusję zaczęły inne osoby, jest na to zapotrzebowanie jak widać. Ciągle nie ma najkrótszego nawet komunikatu, a jest ten o aktualizacji. Po tej wiadomości nie napisałem ani słowa o zawartości bazy, tylko ogólnie. Ale OK, nie będę już pisać.
squir
Posty: 132
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:28
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: squir »

Hej człowieki, ja absolutnie nie oskarżam żadnego oka. Nigdzie tak nie napisałem, zacytowałem tylko fragment który odnosił się do tego, że ktoś mógł wykorzystać dane w niewłaściwy sposób, a ja sam widziałem tego efekty.
Klon TBS Discovery / APM 2.5 / M8N / SunnySky 2212 980kv
Awatar użytkownika
zefir
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 19:13
Lokalizacja: Poznań

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: zefir »

oko pisze:
zefir pisze: Potwierdzam. Wczoraj w nocy i dziś rano dwie strony zablokowały mi konta w związku z nieudanymi próbami logowania. Nie wygląda to fajnie
Coś Ci sie kopipejst popsuło bo to nie moje
Nauka In Progress... :)
ZMR 250 - CC3D, EMAX 1806
Turnigy 9XR + FrSky
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Rurek »

direk pisze:--edit---
Jak widać Rurek w poście powyżej ma konkretne dowody, a nie przypuszczenia.
Dirku ja piszę tylko i wyłącznie o poczynaniach jednego faceta w kwestii upublicznienia na forum fragmentów niepublicznej, prywatnej korespondencji. Nie miałem na myśli w moich postach wcześniejszych tego że wyciekła baza i ktoś (jak widać skorzystał) puścił w obieg dane typu adresy mailowe, nr kont, hasła czy co tam jeszcze mógł wyłuskać z bazy. Nie mam tu na myśli "oko" żeby była jasność. Ja opisuję to o co proszę kolejny raz - fakt upublicznienia korespondencji przez "oko" a nie fakt wycieku bazy i wykorzystania jej przez kogokolwiek do niefajnych rzeczy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: direk »

@Rurku, czaję... natomiast wcześniej albo nie było to napisane, albo nie doczytałem (że coś upublicznił). Poprzedniego wątku też nie znam, więc wypowiadam się tylko w kwestii tego co tutaj. Jeśli to fakty, to to już jest łamanie prawa.
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: bajer0 »

Panowi w pierwszej kolejności naprawdę postarajcie się poinformować użytkowników forum i zaistniałej sytuacji oraz możliwych zagrożeniach. To bardzo ważne, bo jednak w temacie udzieliło się maksymalnie kilka procent zarejestrowanych na forum kont.
Awatar użytkownika
zefir
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 19:13
Lokalizacja: Poznań

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: zefir »

Rurek pisze: Teraz tylko potrzebne jest wyjaśnienie jakim prawem można umotywować to:
oko pisze:w nadziei na znalezienie ciekawych kąsków w kwestii agresywnej moderacji, bo miałem tu nieciekawe (i potwierdzone!) podejrzenia.
Myślę że wyjaśnień żadnych nie potrzeba.
Możemy sobie tu podyskutować, powymieniać się doświadczeniem i w ogóle (jak widać nie koniecznie doświadczeniem modelarskim również).
Była akcja, zakładam, że jest weryfikacja, mam nadzieje, że będzie rozsądna reakcja.

Dla kolegów z forum taka sugestia - skoro w bazie były Wasze adresy IP a ich numerki mogą być w różnych "rękach" proponuję (jeśli macie) powyłączać udostępnione usługi, zasoby oraz zweryfikować aktualność sprzętu brzegowego lub udostępnionego z którego korzystacie bo inaczej ktoś może rzucić okiem ;-) na Wasze prywatne dane :evil:


EDIT:

Nadal optuję za tym by przenieść wątek do części tylko dla zalogowanych.
Nauka In Progress... :)
ZMR 250 - CC3D, EMAX 1806
Turnigy 9XR + FrSky
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: krall »

bajer0 pisze:Panowi w pierwszej kolejności naprawdę postarajcie się poinformować użytkowników forum i zaistniałej sytuacji oraz możliwych zagrożeniach. To bardzo ważne, bo jednak w temacie udzieliło się maksymalnie kilka procent zarejestrowanych na forum kont.
Niestety dla mnie niezwłocznie to dzis akurat wieczorem jak będę przy PC bo z komórki nie dam rady tego zrobić a jestem na wyjezdzie
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: DawidM »

Proszę o informację jakim algorytmem są hashowane hasła i czy były solone.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: pawelsky »

krall pisze:Niestety dla mnie niezwłocznie to dzis akurat wieczorem jak będę przy PC bo z komórki nie dam rady tego zrobić a jestem na wyjezdzie
markac lub kamil nie moga wywiesic stosownej notki na glownej?
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: bajer0 »

pawelsky pisze:
krall pisze:Niestety dla mnie niezwłocznie to dzis akurat wieczorem jak będę przy PC bo z komórki nie dam rady tego zrobić a jestem na wyjezdzie
markac lub kamil nie moga wywiesic stosownej notki na glownej?
Wydaje mi się, że zdecydowanie lepszym pomysłem będzie PW. Wywieszanie notki:
-nie powiadomi osób nie korzystających z forum (przy PW dostajesz maila)
-to tylko notka - może zostać nie zauważona
-jednak co by nie mówić będzie to brzydko wyglądało PR`owo. Jeżeli ktoś tylko czyta forum/przegląda i rozważa dopiero rejestrację nie musi być straszony i wiedzieć o całej sprawie

Moim zdaniem lepiej już spokojnie zaczekać do wieczora.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: piwko »

Ostygnijcie... To forum hobbystyczne, a nie bankowe, czy Bóg wie jakie inne. Kto to tu logował się po to, aby przechowywać bezpiecznie wasze supertajne dane? :-D
Ja miałem parę pytań w sprawie latadeł z jakieś 2 lata temu więc się zalogowałem, ale Rurek i Verid nie okazali się koleżeńscy i tak nie lubimy się z wzajemnością do dziś i na zawsze :-P Bo żeby "se poczytaj" nie musiałem się logować :-(
Od razu dodam, że nikt mi nie gwarantował przy rejestracji że będzie strzegł moich cennych danych za wszelkie pieniądze... A wam?
Tępić i napiętnować trzeba tych co pobrali informacje nie dla nich przeznaczoną i kropka. Nie wiem po co jęczycie na administrację? Czy uważacie, że ktoś chciał wam celowo zaszkodzić? Wiadro wody na głowę proponuję. i czekam na listę tych co to wzięli sobie, bo to co nie zabronione to dozwolone... To są szkodniki, a nie administracja. Oczywiście poza Rurkiem i Veridem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek 11 mar 2016, 15:27 przez piwko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: direk »

piwko pisze: i czekam na listę tych co to wzięli sobie, bo to co nie zabronione to dozwolone...
A widzisz... i to już mogło by być łamaniem ustawy o ochronie danych osobowych. Nawet wizerunki przestępców publikuje się z paskiem na oczach i bez podania nazwiska.
Zablokowany