usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: pawelsky »

krall pisze:Ok, Panowie,

Taką sytuacja niestety miała miejsce. W wyniku wyjatkowego zbiegu okolicznosci baza forum była dostępna przez kilka minut. Kilka osób zdążyło sobie ją zaciągnąć. Mamy co prawda kto z jakiego ip ale mleko się niestety rozlało
Hasła do waszych kont są zahaszowane więc tu raczej problemu nie ma. Oczywiście możecie na wszelki wypadek zmienić.

Tak jak przepraszałem za przerwę w działaniu forum tak i teraz przepraszam za to przykre wydarzenie. To naprawdę porażka i nie powinno się to nigdy wydarzyć no ale stało się

Co do postu oko - trafił do archiwum bo za dużo było tam rozliczeń jego osobistych z veridem. Bez sensu. Omowileem to już na pw z oko.

Jeszcze raz przepraszam za to co się wydarzyło

A osoby które stały się w posiadaniu bazy proszę i upominał że to dane niepubliczne i należy je usunac.
Zakladam ze administracja jest w tej chwili oszczedna w slowach, bo szacuje szkody jakie mogl wyrzadzic wyciek i konsultuje sie z zaprzyjaznionymi prawnikami w jaki sposob sprawe najlepiej zgloscic organom scigania, aby zminimalizowac ilosc krazacych w obiegu kopii bazy.

Z przykroscia jednak stwierdzam, ze fakt niepoinformowania o wycieku oraz usuniecie watka o tym mowiacego nosi znamiona proby zamiecenia sprawy pod dywan, co niestety niekorzystnie wplywa na moj (i pewnie nie tylko moj) poziom zaufania do administracji forum.

Oczekiwalbym ze gdy stosowne kroki prawne zostana podjete i kurz nieco opadnie, przyczyny tej nieciekawej sytuacji zostana tu szczerze wyjasnione i podjete zostana stosowne kroki tak aby nie zdarzyla sie ona w przyszlosci, szczegolnie ze nie wyglada to na wlam, a pewna nadmierna beztroske.

Przeprosiny oczywiscie doceniam, zdarza sie najlepszym, ale mysle ze w tej sytuacji mamy prawo oczekiwac nieco wiecej...
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: bajer0 »

OK, zaczyna się robić coraz zabawniej.

Osoby faktycznie odpowiedzialne za powstałe zagrożenie milczą, nikt nie został poinformowany przez głównego zainteresowanego całym wydarzeniem, niektórzy zwietrzyli biznes i już liczą setki milionów dolarów odszkodowania za pobranie przez "złodziei" udostępnionego pliku...
Qunie
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 05:27

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Qunie »

Edit.
Jak widać po ilości moich postów nie lubie się tu wypowiadać bo atmosfera jest co najmniej dziwna, biorąc pod uwage fakt wycieku danych i tego co dostawalem dzisiaj na tel opisałem to, już tego żałuje więc post do usunięcia.

Pozdr.
Q
Ostatnio zmieniony czwartek 10 mar 2016, 23:37 przez Qunie, łącznie zmieniany 1 raz.
Reptile 500 APM 2.6 - rest
S550 Apm 2.6 hexa
ZMR250 cc3d http://tnij.org/zmr250 - rest
QAV210
Quanum v2, Syma X5SC
Foty: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=13&t=34680
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

no, a ja dzisiaj widziałem babę z wąsami:) to pewnie efekt motyla....
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Kris_po »

matulekpl pisze:no, a ja dzisiaj widziałem babę z wąsami:) to pewnie efekt motyla....
nie, eurowizja :mrgreen:
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: YoGi »

konrad_p pisze:Czyżby tylko JacekV rozumiał że stało się coś złego i należy wyciągnąć konsekwencje?
Owszem należy ale jedynie od osoby/osób które dopuściły do możliwości pobrania tej bazy. Nie wiemy ile razy baza została pobrana. Wiedzą to tylko administratorzy o ile mają dostęp do logów serwera WWW, bo przecież do shella nie mają.
Nie wiem czy najpierw kolega oko kontaktował się z administracją czy umieścił posta ale w moim przeświadczeniu nie powinien być obarczany za wyciek bazy. W przypadku gdyby kolega oko tego nie nagłośnił dalej byśmy żyli w błogim przeświadczeniu że wszystko jest w porządku gdy tymczasem nasze dane krążyły by w sieci. Według zamieszczonej informacji nie tylko oko pobrał udostępniona bazę, a tylko on jest be. Może wypadało by poinformować o skali tego wycieku, a nie nabierać wody w usta i próbować tuszować sprawę.
Niestety stało się i to administracja powinna poinformować o możliwym wycieku danych i mimo hashowania haseł poprosić o ich zmianę.
W firmie komercyjnej autor takiego zaniedbania skończyłby z naganą o ile nie zostałby zwolniony.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: mkrawcz1 »

Admini - PRowo dajecie ciała...
Mleko się rozlało, teraz należy zrobić wszystko, by zminimalizować straty. Moim zdaniem powiadomienie organów jest wskazane + temat informacyjny w WIDOCZNYM miejscu forum, żeby każdy się z nim zapoznał (a może nawet spam via PM).
Tak czy owak współczuję.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

administracja już spakowana... Andrzej Dupa i Jarek TheDuck już po nich jadą;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: biczownia »

matulekpl pisze:Andrzej Dupa

Przyznaj się to Ty te drzwi zabazgrałeś;)
http://pikio.pl/sledztwo-w-podstawowce- ... h-toalety/
... i tak skończysz na kiss24A
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: kuczy »

logi logi i jeszcze raz logi - jak poznacie wasze IP, oraz IP niedoszłej hostingowni - będzie można oszacować ile razy pobrano dodatkowo. Życzę z całego serca, żeby wyszło że "dodatkowo" pobrał tylko jeden użytkownik.
Awatar użytkownika
Y3lloW
Posty: 136
Rejestracja: wtorek 05 sie 2014, 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Y3lloW »

krall pisze:Ok, Panowie,

Taką sytuacja niestety miała miejsce. W wyniku wyjatkowego zbiegu okolicznosci baza forum była dostępna przez kilka minut. Kilka osób zdążyło sobie ją zaciągnąć. Mamy co prawda kto z jakiego ip ale mleko się niestety rozlało
Hasła do waszych kont są zahaszowane więc tu raczej problemu nie ma. Oczywiście możecie na wszelki wypadek zmienić.

Tak jak przepraszałem za przerwę w działaniu forum tak i teraz przepraszam za to przykre wydarzenie. To naprawdę porażka i nie powinno się to nigdy wydarzyć no ale stało się

Co do postu oko - trafił do archiwum bo za dużo było tam rozliczeń jego osobistych z veridem. Bez sensu. Omowileem to już na pw z oko.

Jeszcze raz przepraszam za to co się wydarzyło

A osoby które stały się w posiadaniu bazy proszę i upominał że to dane niepubliczne i należy je usunac.
Potwierdzam widziałem plik do bazy danych który wisiał na pierwszej stronie rc-fpv.pl, wisiał dobrych kilka minut... :/
Tarot 650, Emax MT-3506 650KV, 12x3.8, Naza V1 (upgrade V2), Xiaomi yi / Cheerson CX-10 / QAV250
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

Freshgroup.pl ?? nie znam.. jakieś małe cuś... domena była zarejestrowana w OVH. Szkoda, że z OVh zrezygnowali bo tam mają bardzo dobre serwery... ciekawe czemu zmienili...
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:Freshgroup.pl ?? nie znam.. jakieś małe cuś...
Portfolio: zrobili AŻ 9 stron www ! :D - to jako prywatna osoba zrobiłem więcej :D
sam korzystam z OVH i sobie baardzo chwalę - nigdy żadnych problemów, stawiałem na nich większość witryn

hehe - skumaj te linki z ich strony portfolio:

Zobacz nasze najnowsze realizacje

http://www.bilety.lechpoznan.pl/info/61 ... pacer.html
http://www.konin.pl/spacer/
http://www.wirtualnysrem.pl



jak się robi taki profesjonalny napis "NOT FOUND" ? :D :D :D
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: YoGi »

mkrawcz1 pisze:Moim zdaniem powiadomienie organów jest wskazane + temat informacyjny w WIDOCZNYM miejscu forum, żeby każdy się z nim zapoznał (a może nawet spam via PM).
I co tym władzom powiedzieć? Że dało się ciała i wystawiło publicznie bazę? Nikt kto pobrał tą bazę nie dopuścił się przestępstwa. Dopiero puszczając tą bazę dalej może do niego doprowadzić. Niemniej w przypadku jeśli baza została pobrana przez kilka osób raczej mało prawdopodobne jest ustalenie przez kogo została puszczona dalej.
Co do informowana ogółu forum jak najbardziej tak.
Osobiście wyciek hasha hasła mało mnie obchodzi. Na każdej stronie używam innego generowanego hasła. Nie nie uczę się ich na pamięć. Pamiętam tylko jedno ponad 20 znakowe. Resztą zajmuje się lastpass. Tak wiem, też zostali zhakowani ale siła szyfrowania daje spokojnie czas na zmianę hasła głównego.
kuczy pisze:jak się robi taki profesjonalny napis "NOT FOUND" ? :D :D :D
Który?
Ostatnio zmieniony piątek 11 mar 2016, 00:13 przez YoGi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: matulekpl »

lepsze są referencje od "Wortal lesbijka.org" heheheh
http://www.freshgroup.pl/materialy/imag ... ka_org.jpg
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Zablokowany