usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!!

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Lee »

markac pisze:w tym raz przez TVN
No to teraz już w ogóle doje@#$@# do pieca...
markac pisze:To nie wina administracji.
No oczywiście, to wina oko, on wam konta zablokował i nie mogliście wstawić banera który można było zrobić w paincie w 1 minutę -,-

W sumie ch@# z banerem, i tak mam adblocka, bo nasr%%%ie tych reklam że inaczej nie można było.
Ostatnio zmieniony piątek 11 mar 2016, 17:33 przez Lee, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Jagoda »

markac pisze:
Mogę tylko wyrazić żal, że tak się stało i przeprosić użytkowników, że taka niefrasobliwość miała miejsce.
Z mojej strony nie ma problemu a tylko szacun za tekst.
A te 22 to jak się uda i jest możliwość to nicki proszę.Za piwko (kiem)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: mkrawcz1 »

Tym TVN bym się nie przejmował :-)
A nicki powinny dostać 24h na samoupublicznienie i ew. po tym czasie należy je podać publicznie (to nie są dane osobowe).
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Jagoda »

Lee pisze:
markac pisze:w tym raz przez TVN
No to teraz już w ogóle doje@#$@# do pieca...
Lee wybacz ale gdzie masz TVN?
Bo ja mam ..... nie chcę nikogo obrażać więc nie napiszę w czyjej dupie.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: pawelsky »

markac pisze:Jak może niektórzy zauważyli, nazwa bazy danych posiadała losowe znaki i była wrzucona na hosting.
Lekcja na przyszlosc z tego taka zeby tego typu paczki szyfrowac...
Awatar użytkownika
Krzysiek H
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Krzysiek H »

markac pisze:w tym raz przez TVN - ktoś z forum używa tego hosta
No to coś jest pokopane , pewnie chodzi o mnie ( sieć TVN ) chciałem wejść na stronę forum a wyświetliło się wiadomo co, ale pliku nie ściągałem ...
Pozdrawiam, Krzysiek.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: oko »

Jagoda pisze:Co Tobie walnęło do łba?
Chodziło mi o dwie kwestie, niezależne od siebie, połączone przez przypadek:

-ostrzeżenie o wycieku. To należało zrobić NATYCHMIAST, takie są zasady, i w tej kwestii zrobiłem jednoznacznie właściwie, i administracja będzie mi za to wdzięczna. Jeżeli rzeczywiście wypłynęło aż 16 kopii, to jest to nie do opanowania, trzeba te dane uznać za stracone, i działać tak jak reguły nakazują. Ta sprawa jest raczej wyjaśniona, nic się tu nie wydarzy, trzeba jeszcze ostrzec wszystkich mailem/PW i tyle.

-kwestia moderacji - tu zachowałem się odrobinę nieetycznie. Ale była to reakcja na także nieetyczne potraktowanie mnie: pisałem już o tym wiele razy, chodzi o to że potwierdziło się to co podejrzewałem, a mianowicie że moderator V. z premedytacją prowokował mnie (i nie tylko) a potem karał ostrzeżeniami. Tu oczywiście Kółko Wzajemnej Adoracji będzie innego zdania, ale są i użytkownicy którym się takie działanie nie podoba. Czy będzie coś z tym zrobione? To nie do mnie pytanie!

NIe tak dawno była kwestia jakiegoś portalu randkowego-zdradowego, wypłynęły dane, ludzie popełniali samobójstwa, potem się okazało że dane kobiet to był w większości fake bo logowali się tam głównie faceci... tematyka rc-fpv nie budzi aż takich moralnych dylematów, mam nadzieję?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Jagoda »

mkrawcz1 pisze:Tym TVN bym się nie przejmował :-)
A nicki powinny dostać 24h na samoupublicznienie i ew. po tym czasie należy je podać publicznie (to nie są dane osobowe).
Popieram Ciebie w tym zdaniu!!!
I piwko też.!!!
Jak ktoś w skrzynce znajdzie list nie do niego adresowany bo listonosz się pomylił to co?
Otwiera i czyta?
Zabić to mało.
Udupić po wsze czasy.
(skończyłem trzecie :oops: czwartego brak :cry:
Pozdrawiam. :), :)
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Lee »

Może i prawda że oko dał du.. z tym ściąganiem oraz czytaniem ale przynajmniej jako jedyny POINFORMOWAŁ NAS o wycieku i jako pierwszy PRZYZNAŁ SIĘ, za to ma u mnie flaszkę.
Awatar użytkownika
zefir
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 19:13
Lokalizacja: Poznań

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: zefir »

Jagoda pisze:
mkrawcz1 pisze:Tym TVN bym się nie przejmował :-)
A nicki powinny dostać 24h na samoupublicznienie i ew. po tym czasie należy je podać publicznie (to nie są dane osobowe).
Uważam, że jest to nie potrzebne. Nie wpłynie to pozytywnie na dalsze działanie forum a do tego powinniśmy dążyć.
Kto ma mieć tą listę to ma i więcej "posiadających" nie ma potrzeby by było.

Jagoda pisze: Jak ktoś w skrzynce znajdzie list nie do niego adresowany bo listonosz się pomylił to co?
Otwiera i czyta?
Zabić to mało.
Udupić po wsze czasy.
(skończyłem trzecie :oops: czwartego brak :cry:
Porównanie losowego ciągu znaków do danych odbiorcy na kopercie jest nie trafione.
Nauka In Progress... :)
ZMR 250 - CC3D, EMAX 1806
Turnigy 9XR + FrSky
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Jagoda »

oko pisze:
-kwestia moderacji - tu zachowałem się odrobinę nieetycznie. Ale była to reakcja na także nieetyczne potraktowanie mnie: pisałem już o tym wiele razy, chodzi o to że potwierdziło się to co podejrzewałem, a mianowicie że moderator V. z premedytacją prowokował mnie (i nie tylko) a potem karał ostrzeżeniami. Tu oczywiście Kółko Wzajemnej Adoracji będzie innego zdania, ale są i użytkownicy którym się takie działanie nie podoba. Czy będzie coś z tym zrobione? To nie do mnie pytanie!
Oj oko
Też zostałem nieetycznie potraktowany (co nicka)
To nie jest pierwsze forum na którym jestem.Na innych też są KWA.Dla mnie to normalka.
Czy mi się to podoba?
Średnio.
Ale
Jak "ściąłem" się z jednym modem Krall dał posta i mi przeszło.Mam za to wielki szacunek do niego.
"Odgrywki" nie szukam.To już nie zmieni słów napisanych.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Informacja na temat usunietych PW

Post autor: pawelsky »

Tak informacyjnie dla tych ktorzy podobnie jak ja regularnie czyszcza przeczytane/odebrane PW, otrzymalem informacje od Markaca ze choc rekord dotyczacy usunietych PW jest do celow administracyjnych zachowywany, to sama ich tresc jest z bazy czyszczona, wiec wiadomosci usunietych przed zrobieniem zrzutu bazy (5-6 marca) w wycieku byc nie powinno.

Krotko mowiac nie warto trzymac przeczytanych/odebranych wiadomosci szczegolnie jesli zawieraja dane wrazliwe :-)
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: Andziak »

raczej przypadek , że miałem właśnie głuchy telefon co nie ?...
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: oko »

Jagoda pisze: Też zostałem nieetycznie potraktowany (co nicka)
To nie jest pierwsze forum na którym jestem.Na innych też są KWA.Dla mnie to normalka.
Jak "ściąłem" się z jednym modem Krall dał posta i mi przeszło.Mam za to wielki szacunek do niego.
Co innego się "ściąć", a co innego polowanie z nagonką na oko. W każdym wątku w którym coś napisałem się objawiał i prowokował coraz mocniej. Było to na tyle grubymi nićmi szyte że się domyśliłem, tyle że nie było dowodu. Aż tu nagle się pojawił... jeżeli ktoś ma taki temperament to na czas erupcji powinien zawieszać rolę moderatora.

Inna sprawa że w ogóle system ostrzeżeń jest bardzo konfliktogenny, podobnie jak to że moderatorzy krawatów nie dostają i to, że zdjąć może ten kto wydał - czyli gdy się zaweźmie to co?

Za tydzień wreszcie zrobi się ciepło i będzie się można zająć lataniem :)
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: usunięty temat - Afera VeridGate - UWAGA WYCIEK DANYCH!!

Post autor: ReMo »

OKO
Nie bronie tu żadnej ze stron.
Ja nie wiem czy Ja młody jestem bo mam tylko 26 lat. I pewnie jeszcze głupi. Ale będziesz drążył temat jak jakaś ofiara losu.
Ale myśląc już w pełni dorośle:
Jak ktoś specjalnie mnie podpuszcza to go zlewam. I mam większą satysfakcje.
I chłopie miej Jaja bo Ci ich brakuje. Dorwałeś informacje to sobie to wyjaśnij na PW.
Robisz ferment znowu koło swojej osoby. Tu są modelarze czy internetowi Goście??


A co do wycieku.
Niestety zdarzyło się. Soryy..
Kiedyś była jadka o zmanę silnika.
Teraz była możliwość przejścia na nowy serwer. Szybszy lepszy.
A to co się wydarzyło niestety błąd.
Ale człowiek to tylko człowiek.
Padły słowa Przepraszam.
Więc nadal nie wiem o co kaman? Po co drążycie?
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Zablokowany