FrSky

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Hej,
moj kolega stosuje zelowy accu 12V od motocykla,
z tym, ze on ma WSZYSTKO podpiete pod jedna baterie - cala baza, Rx, TV, lodowka do piwa ...
Rozlozenie instalacji zajmuje mu 40 minut - w tym czasie pol butelki whiskacza peklo z drugim kolega i tyle bylo z latania FPV ... za to swietnie wychodzilo nam akrobatyka :).

Moim skromnym zdaniem wszystko zalezy od przeznaczenia - jezeli tak jak Rurek - siedzisz calymi dniami i ogladasz wyczyny okolicznych pilotow - potrzebujesz pewne, pojemne baterie. Apropo - mam od ciezarowki kilka sztuk 12V - 1100 AH :)))))) Mysle ze predzej z gludu bysmy popadali niz bateria by padla.

Ja natomiast szukam rozwiazania mobilnego. Szybki rozstaw bazy - wyfruwac dwa paiekty i do domu. Zatem baza potrzebuje max 2 godz sztrumu - wydaje mi sie, ze tak jak pisze strejla_u JEDNA dobra bateria wystarczy. Jesli pobor mam ca 400mah to jesli wstawie 2800 3S to mam dosc znaczny margines bezpieczenstwa - nawet jesli bedzie zimno.

A jesli baterie beda juz zuzyte to w obu przypadkach jestesmy w bladej ...
Ot takie moje zdanie ...
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Jak potrzebujesz szybkiego rozstawiania bazy, to może po prostu jej nie rozstawiać, tylko plecak z antenami na plecy, platformę w łapę i już :-) mi się to strasznie podoba bo w chwilę jestem gotowy do lotu. Wcześniej jak miałem walizę to się bujałem z tym wszystkim o wiele dłużej, kabli w cholerę, mobilność zerowa, a jak model gdzieś spadł ,to trzeba było wszystko pakować, zamknąć samochód i robić spacer z opóźnieniem, makabra...
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Wcześniej jak miałem walizę to się bujałem z tym wszystkim o wiele dłużej, kabli w cholerę, mobilność zerowa
A ja zrobiłem bazę w walizce właśnie po to, żeby żadnych kabli nie rozkładać. Włączyć i startować. W walizce mam żelka 7Ah i na intensywny dzień wystarcza.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

loop pisze:Jak potrzebujesz szybkiego rozstawiania bazy, to może po prostu jej nie rozstawiać, tylko plecak z antenami na plecy, platformę w łapę i już :-) mi się to strasznie podoba bo w chwilę jestem gotowy do lotu. Wcześniej jak miałem walizę to się bujałem z tym wszystkim o wiele dłużej, kabli w cholerę, mobilność zerowa, a jak model gdzieś spadł ,to trzeba było wszystko pakować, zamknąć samochód i robić spacer z opóźnieniem, makabra...
Juz nawet Verid o tym wspominal ... Zdaje sobie sprawe, ze to swietne mobilne rozwiazanie. Pierwszy raz widzialem to na YT goscia o nazwie AliShanMao ...
Smiesznie to wyglada - boje sie ze wezma mnie za terroryste i postrzela w dupe !

EDIT

mam go

http://www.youtube.com/watch?v=26Pv7JBBAqg


EDIT

tu lepiej widac

http://www.youtube.com/watch?v=oWuP33zz ... ure=relmfu
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

U mnie to wygląda zdecydowanie wiele spokojniej :-) brak gogli, tylko lcd, plecak mam plaski na laptopa, jeden maszt na koncu odbiornik AV i nadajnik RC i zasilanie w plecaku, w lapie aparatura z LCD, im prościej tym lepiej, oszczędność czasu i mobilność na całego :-) w sumie zrobię foto to będzie widać moją wersję, tylko kogoś do focenia muszę zabrać.
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

loop pisze:U mnie to wygląda zdecydowanie wiele spokojniej :-) brak gogli, tylko lcd, plecak mam plaski na laptopa, jeden maszt na koncu odbiornik AV i nadajnik RC i zasilanie w plecaku, w lapie aparatura z LCD, im prościej tym lepiej, oszczędność czasu i mobilność na całego :-) w sumie zrobię foto to będzie widać moją wersję, tylko kogoś do focenia muszę zabrać.
Wlasnie - pstrykni fote - ciekawi mnie ten plecak - tylko zaloz cos na siebie :)
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Obrazek

Wiedziałem że wstawiał takie zdjęcie :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Można też zrobić sprytniej tak jak pokazał ostatnio marcin.gala - LiPo 4S i do tego step-down na 12V. Idealnie. Jedyny szkopuł problem to filtracja/wygładzenie tego przebiegu z przetworniczki no i ewentualne ekranowanie przeciw tym kilkuset kiloHertz'om które w niej biegają. Ale to jest do zrobienia - gabaryty i masa filtrownicy nie ograniczają.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

jeden post - tysiac slow

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=6131

to przyszlosc baz FPV ;-)
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

no ale akurat na głowę nie zmieszczę 8 Ah, ew. tego nie dźwignę na głowę bo będzie mało przyjemne :P ale już na pasie w jakiejś saszetce, albo dwóch, to pikuś. Jednak jest pewne że lepiej cały sprzęt mieć na sobie i można się z nim łatwo poruszać :-)
Kiedyś możliwe że się uzbroję w gogle, ale to dopiero jak już loty FPV będę miał wyszlifowane na całego :]
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Oczywiscie.
Nie wiem jakie dystanse chcesz pokonywac. Wiele osob caly czas nie rozumie ze zeby spokojnie latac na 2-3 km nie trzeba inwestowac w niewiadomo jak skomplikowane bazy , walizy itp. Wystarczy odbiornik lowmate-a na rzep do pagona bluzy. Antenka stockowa - zasilanie kablem do lipoka (3s 2200) do kieszeni i mini jack od RX do gogli(monitorka przy aparaturze). Bedac tak udekorowany siedzisz sobie na trawce na zlocie i obserwujesz w goglesach model oddalony 4 km od ciebie z obrazem zyletką. O lataniu kopterem nie wspominam bo do kilometra po prostu nie ma o czym mowic.
Fajnie jest miec super baze , fajnie to wyglada ale po pewnym czasie jak masz rozlorzyc majdan na polu to chmmm czasem moze sie nie chciec..
Dolatania na dlugie dystanse - jasne czemu nie - baza , teges anteny diversity , pacze rozdzielacze itp.
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Do walenia rekordów to maszt pełen anten na wóz, akumulator 70Ah, przetwornica, plazma i wygodnie się bujasz w wozie i jak w kinie :mrgreen:
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

może zamiast plecaka coś takiego pojemne toto,przewiewne. Co prawda wątpię żeby taki sprzet jak na foto dodawali :-D
Dla pacyfistów pozostały kamizelki wedkarskie.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

Bambi_461 pisze:może zamiast plecaka coś takiego pojemne toto,przewiewne. Co prawda wątpię żeby taki sprzet jak na foto dodawali :-D
Dla pacyfistów pozostały kamizelki wedkarskie.
A kopyto potrzebne kiedy urwie sie samolot kilka kilosow od bazy - jeden strzal w beret i wszystkie problemy sie rozwiaza ...
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Byczek »

Właśnie przybył do mnie zasilacz z antenowy z honk kongu, kiedy podłączyłem do Aparatury to w promieniu 10 metrów od nadajnika internet przestał działać a w odbiorniku błysnęła taką czerwonością dioda jak nie wiem co. Teraz mam pytanko. Jeśli dioda miga na czerwono tzn. że to jest utrata zasięgu, a jak świeci stałym sygnałem tzn że jest zasięg?
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
ODPOWIEDZ