Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: Andziak »

Witam,
proszę dla siebie jako totalne nogi w lutowaniu itp... oraz dla innych , zaproponować gotowe dobre zestawy do ścigania się.

Zakładam opcje:

Polecane QUADY

RTF Complete ( apka + bateria + ładowarka +ekran ) TOTALNY GOTOWIEC

RTF ( tylko bez ekranu i odbiornika FPV )

ARF Complete ( quad z kamerą i nadajnikiem fpv oraz odbiornikiem i ekranem/googlami )

KIT ( rama + 4xsilniki +4x regle + kontroler lotu + płytka prądowa WSZYSTKO ZAMONTOWANE ! )

Dodatkowo można by jeszcze w każdej kategorii zrobić opcje:
Najtańszy
Dobra jakość za rozsądną cenę
Najwyższa jakość
oraz...NO CASH LIMIT :) dla osób co nie wiedzą co z kasą robić :)

Dla mnie proszę polecić coś dobra jakość za rozsądną cenę apkę i google mam transmisję i kamerę mogę dokupić osobno , ale może być w zestawie :)

Pozdrawiam i czekam na rozwój tematu
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: Adasko »

http://www.banggood.com/FPV-5_8G-DEVO-F ... 00056.html
albo sie naucz lutowac
bo w naszym hobby to podstawa
nikt nie zmusza Cie do smd lutowania
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: Andziak »

cos nowego w tym temacie ? co myslicie o Eachine ?
http://www.banggood.com/Eachine-Racer-2 ... 95366.html
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: good_day »

Andziak pisze:cos nowego w tym temacie ? co myslicie o Eachine ?
http://www.banggood.com/Eachine-Racer-2 ... 95366.html
Osobiście wolę bardziej otwarte konstrukcje, gdy samemu dobiera się poszczególne elementy i w razie problemów wymieniasz lub dowolnie upgrade'ujesz.

Ale... tym modelem lata z nami jeden kolega z forum i lata całkiem stabilnie. Jak na początek zabawy może to być dobry wybór, co więcej, za bardzo rozsądne pieniądze. Oczywiście należy pamietać, ze w razie mocniejszego kreta, tu jak w każdym innym modelu, będzie potrzeby wymiany poszczególnych elementów, a te tez kosztują.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: MichasKrk »

Dokładnie, największym minusem takich maszyn jak "eachine" (chociaż oko przyciągają i nie jeden z nas pewnie , zastanawiając się co kupić, wpadł na ten model) jest problem pojawiający się w momencie , kiedy zaliczymy kreta i coś się połamie lub przestanie działać. Niestety części do tego modelu, nie są tak ogólno dostępne jak do klasycznych 250, które bez problemu kupujemy za granicą, lub jeśli nie chcemy czekać to w polskich sklepach modelarskich.
Pamiętam, że sam nie raz zawieszałem oko na tym modelu przed zakupem 250 do składania , jednak po przeglądnięciu forum i skonsultowaniu zakupów z forumowiczami, odpuściłem temat. Mając wcześniej inny mniej popularny sprzęt do latania (bardziej do nagrywania widoków , ale taki RTF) , siedziałem po krecie godzinami w necie szukając silniczka, łożyska czy ramienia i z dostępnością było na prawdę ciężko. Radzę przed zakupem posprawdzać, jak to jest z wymianą tam czegokolwiek. Wiem, wiem..kolega pewnie lata i zaliczył mnóstwo kretów i wszystko ok, ale niestety czasami bywa tak, że mały upadek przysporzy nam więcej problemów niż porządny kret.
Awatar użytkownika
haczy
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: haczy »

Jak już gotowca za małe pieniądze, to Falcona, bo w sumie wszystko ma standardowe
http://www.banggood.com/Eachine-Falcon- ... 28897.html
mediax333
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 maja 2016, 06:35
Lokalizacja: Sydney

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: mediax333 »

Witam.
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem P4 fajna latająca kamera, ale nie potrafi tego co wasze żuczki.
Po obejrzeniu wielu filmów z ich akrobacji strasznie się napaliłam na to małe zwrotne cudeńko.
Wiec pytam was jako użytkowników, jaki model kupić ?
Posiadam spektum dx8 i chciałbym żeby poza standardowa kamerka była możliwość podpięcia gopro.
Cena nie gra roli. Zależy mi na dobrym i sprawdzonym modelu oraz dobrych goglach. Widziałem jakieś z wbudowanym gyro wiec można je wykorzystać w przyszłości do sterowania gimbalem w innym modelu.
Bardzo was proszę polećcie coś BNF plus google i co tam jeszcze jest do tego potrzebne.
Jest tego tyle na rynku ze absolutnie nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze wiec liczę na was.
Aha i czy są takie pod lipo 2200 czy większość ma mniejsze lipole ?
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: Speed76 »

mediax333

ile będziesz napie....... postów związanych z tym samym tematem, w każdym z możliwych działów całego forum?
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
mediax333
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 maja 2016, 06:35
Lokalizacja: Sydney

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: mediax333 »

Ten jest chyba właściwy?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: lesz »

jak cena nie gra roli, to moze cos w stylu:
https://www.x-labs.us/
deko mniejsze niz klasyczna 250, ale masa:moc sliczna :)

co do baterii - nie idz w 2200, 1300-1500 max, sam ten blad zrobilem - i co prawda moze lata deko dluzej na 2200, ale to jest wtedy krazownik, nie racer :)
wniosek... brac 4s/1300-1500 z wysokim discharge i silniki klasy 22xx z wysokim kv.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Szmidtek
Posty: 141
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 03:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: Szmidtek »

To ja dodam, ze przy takiej małej ramie trzeba sie nieźle nakombinować aby wszystko pomieścić (sandwiche itp)
Na początek, to chyba nie jest najlepsze rozwiazanie.
Na początek zawsze polecam RCX/ZMR 250, silniki 2204-2206 i akus do 1550max.
Esc tak żeby pociągnęły całość na 4s. FC - mam DODO, Naze32 i cc3d. Tego ostatniego nie polecam.
Kamera jedyna słuszna czyli hs1177. Vtx - latam na najtańszych, więc niczego nie polecam szczególnie, ale antena musi być pancerna, bo pójdzie całe wiadro nim się człek nauczy - chyba z tego forum są super anteny.

Nie trzeba być orłem aby złożyć całość. Lutowania jest tyle co na Pdb. Resztę można na banana plugi podłączyć i po sprawie. :)

Tyle...
"less but better" - Dieter Rams
RR210 - Lemon AIR32, Lemon Core PRO, RS2205 2300kv, X-rotor 20a, hs1177, ts5823s, XSR, 5040x3/5045BNx3
Nano QX (mmw mod)
9XR PRO, XJT, Fatshark DOM v1 + Lemon Pineapple 54ch.
mediax333
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 maja 2016, 06:35
Lokalizacja: Sydney

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: mediax333 »

A co z GPS ? Bo widziałem tez taki modele. Latają stabilniej ?
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: cebulator »

Nie, niepotrzebny i zbędny bajer. Do kopterów z tematu wystarczyło by samo żyro bo i tak lata się w ACRO.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: Gmeracz »

GPS nie daje stabilności, a umożliwia pokazywanie w gogglach odległości od pilota, pozycji, czy ew. program do automatycznego powrotu do startu.
W racerach strata czasu i pieniędzy. To się przydaje ale w dużych modelach z kamerą itd.
Od śmigła...
mediax333
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 12 maja 2016, 06:35
Lokalizacja: Sydney

Re: Gotowiec Racing Quad 250 Poradnik

Post autor: mediax333 »

Ooo hej Gmeracz, ja Cię kojarzę z heli forum :) Dieki za info bo właśnie się zastanawiałem co robi GPS w racing dronach.
ODPOWIEDZ