Wsparcie dla ułomnych

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rybskee »

jacekV pisze:Uważam że Button "pomógł" czy "piwo" jest jak najbardziej OK w ramach rewanżu za poświęcony czas...
Zawsze można "zrealizować " na złocie szczególnie to "piwo"
Ta, i do Skoczowa każdy będzie tirem jeździł z browarem dla misia. Świetny pomsył :mrgreen:
Obrazek

A tak na poważnie do całkiem zacna idea.

PS Artu, pomyliłeś mnie z Rayfordem :)
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: markac »

Obrazek
Jestem ZA, a nawet przeciw :mrgreen:
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: bartwaw »

Dobry pomysł z "pomógł"
Można by jakiś konkurs. Myślę, że jacyś sponsorzy by się znaleźli. Nie muszą to być jakieś mega nagrody - upominki itp.

Jedyne zastrzeżenie, nie liczymy pomógł z podforum "DJI" , tak by było merytorycznie :evil: :)

Qurcze, mogę nawet w razie czego jak wypali zaoferować jedną z nagród - antenę.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
DronNOOB

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Uważam że Button "pomógł" czy "piwo" jest jak najbardziej OK
Polecałem by zmienić CMS na Mybb jeśli mówimy o darmowych lub IPB z płatnych.
w phpBB brakuje integracji społecznościowej, systemu rankingów, ocen i tak dalej. Na 2016 rok phpBB nawet w najnowszej wersji jest przestarzałym CMSem, dla tego nawet płatne wtyczki nikt nie robi bo nie opłaca się.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rayford »

bartwaw pisze:Dobry pomysł z "pomógł"
Można by jakiś konkurs. Myślę, że jacyś sponsorzy by się znaleźli. Nie muszą to być jakieś mega nagrody - upominki itp.

Jedyne zastrzeżenie, nie liczymy pomógł z podforum "DJI" , tak by było merytorycznie :evil: :)

Qurcze, mogę nawet w razie czego jak wypali zaoferować jedną z nagród - antenę.
Z tą nagrodą to tak za bardzo nie wiadomo jak zrobić... kiedy by miała by być wręczana raz w m-cu, raz w roku, raz na kilka lat ? Myślę że tak jak na wspomnianym prze zemnie forum CNC, na początek niech by gdzieś w jakieś zakładce zliczały się punkty każdego aby można było popatrzeć jak kto pomocny jest i na przykład na gwizdkę najlepszym wręczyło by się jakieś nagrody. Dodatkowo info ile kto punktów zebrał widniała by np: pod zdjęciem tak mieliśmy zrobione na forum CNC
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pirzol »

Dobry pomysł, punkty za pomoc wprowadzą trochę życia w forum.

Dla stałych z długim stażem Kolegów to będzie bez różnicy - liczy się doświadczenie i wiedza, a nie punkty zdobywane czasem przy rozwiązywaniu w podstawowych problemów z obsługą szukaj.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

Jest jedno małe ALE.....

Jeśli forumowicze będą widzieli ranking, to te osoby w czołówce listy zostaną zarzucone całą masą wiadomości na PW (szczególnie przez świeżaków) aż w końcu im się odechce udzielać pomocy :-/

Poza tym - nie wiem jak takie coś miałoby skłonić świeżaków do samodzielności i korzystania z wyszukiwarki.
Takie coś jedynie zmotywuje tych co siedzą tutaj od dłuższego czasu do udzielania pomocy. Świeżak nie będzie miał motywacji by osiągnąć dobre miejsce w rankingu, bo wiadomo, że forumowego wyjadacza nie przebije.
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: yorg68 »

RW pisze:Jest jedno małe ALE.....

Jeśli forumowicze będą widzieli ranking, to te osoby w czołówce listy zostaną zarzucone całą masą wiadomości na PW (szczególnie przez świeżaków) aż w końcu im się odechce udzielać pomocy

Poza tym - nie wiem jak takie coś miałoby skłonić świeżaków do samodzielności i korzystania z wyszukiwarki.
Takie coś jedynie zmotywuje tych co siedzą tutaj od dłuższego czasu do udzielania pomocy. Świeżak nie będzie miał motywacji by osiągnąć dobre miejsce w rankingu, bo wiadomo, że forumowego wyjadacza nie przebije.
Podpisuję się pod tym w stu procentach.

Jerzy
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rybskee »

Na elektrodzie ma się to dobrze i nikt nie narzeka.

Wysłane z mojego Galaxy S5
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pirzol »

Przecież pomagać na PW nie muszą, wystarczy opis w stopce - nie pomagam na PW.

Generalnie i tak Starszyzna/Moderatorzy i Admini forum wiedzą, kto co sobą reprezentuje.
Punkty pomogą rozruszać trochę ludzi otwartych na współpracę z innymi, pomogą nowym w zorientowaniu się kto jest kto i do kogo udać się po pomoc.
Dla "Doświadczonej Starszyzny" może to być też wytchnienie, nowi będą uderzać do wysoko punktowanych "guru".
Ci pierwsi skupią się na projektach i pracy a Ci drudzy spełnią się pomagając innym.
Zauważyliście ile czasu traci Marcin na odpowiadaniu na kolejne/setne pytanie odnośnie KFC itp. ?

Pamiętam jeszcze czasy "dyskusji" na www.rc-cam.pl i www.rc-fpv.pl - dla mnie początki, jako nowy dostałem po uszach pisząc encyklopedie fpv.
Ot taki był wtedy klimat, w którym nie byłem zorientowany.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Rayford »

RW pisze:Jest jedno małe ALE.....

Jeśli forumowicze będą widzieli ranking, to te osoby w czołówce listy zostaną zarzucone całą masą wiadomości na PW (szczególnie przez świeżaków) aż w końcu im się odechce udzielać pomocy :-/

Poza tym - nie wiem jak takie coś miałoby skłonić Świeżaków do samodzielności i korzystania z wyszukiwarki.
Takie coś jedynie zmotywuje tych co siedzą tutaj od dłuższego czasu do udzielania pomocy. Świeżak nie będzie miał motywacji by osiągnąć dobre miejsce w rankingu, bo wiadomo, że forumowego wyjadacza nie przebije.
Toć nikogo to nie zmusza do pomagania. To że ktoś komuś odpisze w poście nie znaczy że od razu będzie miał punkt, to zależy od tego pytającego, bo to od pytających będzie zależeć czy klepnie ten przycisk czy nie ...

Dodam, że taki przycisk był super sprawą w wyszukiwaniu info, już piszę dlaczego,
jak ktoś wcisnął przycisk pomógł to ta pomocna odpowiedz podświetlała się na inny kolor i jeśli ktoś inny szukał szukajką ten sam problem
łatwiej było znaleźć odpowiedz bo nie trzeba było wertować cały wątek tylko wyczytywało się podświetlone pomocne odpowiedzi, i to było warto wprowadzić, bo wtedy mniej będzie pytających bo łatwiej będzie znaleźć info
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sty 2016, 22:06 przez Rayford, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: RW »

pirzol pisze:Punkty pomogą rozruszać trochę ludzi otwartych na współpracę z innymi, pomogą nowym w zorientowaniu się kto jest kto i do kogo udać się po pomoc.
Dla "Doświadczonej Starszyzny" może to być też wytchnienie, nowi będą uderzać do wysoko punktowanych "guru".
Skoro nie będzie pomagania na PW, to jak rozumiesz
pirzol pisze: pomogą nowym w zorientowaniu się kto jest kto i do kogo udać się po pomoc.... nowi będą uderzać do wysoko punktowanych "guru".
?????

Jak wszem i wobec wiadomo - posty i tematy są tworzone w konkretnych działach a nie powiedzmy na "profilach użytkowników". Powstaje nowy temat. Świeżak nie wie, kto i kiedy go zobaczy.

Rayford, z kolorami byłoby świetnie :-)
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: pirzol »

Oczywista oczywistość.

pomagamy tylko odpowiadając w wątkach na forum, nie na PW, którego pozostali użytkownicy nie widzą.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: bartwaw »

tak spojrzałem na odkopany temat, i może by tak odznaki przyznawać...
np.

Grabarz miesiąca
Obrazek
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Wsparcie dla ułomnych

Post autor: Pieth »

Nagrody i punkty za zabawę i hobby :?: :mrgreen: :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ