Mapa - DroneRadar

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

Głuś pisze:Bezsens tej aplikacji w obecnej formie (oby się zmieniła i stała przydatna) sprawia że już od razu podejrzewałem że tu jest coś grubymi nićmi szyte, ale nie chciałem być posądzony o teorie spiskowe.
Szczerze mowiac nie bardzo rozumiem gdzie ty tu widzisz bezsens. Zadaniem tej aplikacji jest informowac Cie o aktywnych strefach w Twojej lokalizacji i robi to calkiem niezle. Opcja checkinu jest dodatkiem i do tego dobrowolnym - nikt nie kaze Ci go uzywac.

I nic grubymi nicmi szyte nie jest, po prostu kazdy moze zobaczyc kto i gdzie jest w danym momencie sie zacheckinowal - nawet policja i straz miejska.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Głuś »

pawelsky pisze:Zadaniem tej aplikacji jest informowac Cie o aktywnych strefach w Twojej lokalizacji i robi to calkiem niezle
Tu jest kolejny bezsens że nie można sprawdzić wybranej lokalizacji bez pojawienia się w niej lub oszukania apki że się tam znajdujesz. Skoro check in jest tylko dodatkiem to w związku z w/w potwierdzasz tylko że apka jest kompletnie nie przydatna bo same strefy to masz np. tu https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... yq1NhHwuAw i możesz sprawdzić na drugim końcu kraju nawet, czy gdziekolwiek, zanim się wybierzesz w dane miejsce możesz dokładnie wybadać co i jak bez instalowania syfu na tel.

Gdyby można było sprawdzać i rezerwować z wyprzedzeniem czasowym dowolne miejsce, a do tego oprócz UAV korzystali by z tego załogowe to by był wielki uklon w stronę bezpieczeństwa, a tak to zbędny gadżet do powiadamiania straży wiejskiej :lol:

PS. Sory tamto była stara, ale na dole jest link do nowej: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 2Sxc&hl=pl
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

Głuś pisze:Tu jest kolejny bezsens że nie można sprawdzić wybranej lokalizacji bez pojawienia się w niej lub oszukania apki że się tam znajdujesz.
Mozna, w wersji Premium.
Głuś pisze:Skoro check in jest tylko dodatkiem to w związku z w/w potwierdzasz tylko że apka jest kompletnie nie przydatna bo same strefy to masz np. tu https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... yq1NhHwuAw i możesz sprawdzić na drugim końcu kraju nawet, czy gdziekolwiek, zanim się wybierzesz w dane miejsce możesz dokładnie wybadać co i jak bez instalowania syfu na tel.
Po pierwsze primo podales link do mapy ktora jest nieaktualna. Jesli juz to https://goo.gl/tyTfQL
Po drugie primo na tej mapie musisz sie przeklikac przez kazda strefe i sprawdzic ktora z nich obowiazuje od GND, czy dotyczy BSP czy nie, etc. (DroneRadar filtruje to za Ciebie).
Po trzecie primo mapa na DroneRadar uwzglednia godziny aktywnosci danych stref, a wspomniana wczesniej mapka nie.

Krotko mowiac dane z DroneRadar sa bardziej aktualne i latwiejsze do przyswojenia dla przecietnego latacza. I ma to duzy sens...
Głuś pisze:Gdyby można było sprawdzać i rezerwować z wyprzedzeniem czasowym dowolne miejsce
Sprawdzac jak juz mowilem mozna, w rezerwowaniu z wyprzedzeniem nie widze wiekszego sensu. To troche tak jakbys chcial zeby radar pokazywal Ci gdzie samolot moze bedzie za dwa dni, a nie gdzie jest w danej chwili.
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: xq_operator »

ozim pisze:
PiotrSz pisze:Bardzo fajna aplikacja tylko pytanie czy nie zbiera danych z naszych lokalizacji i nie wysyła przypadkiem gdzieś ... ?
Noooo. Jakiś czas temu latałem w Warszawie. Dodam, że mamy wszystkie papiery i zgody (CTR, R, od Hanki). Ponieważ do lotów miałem jeszcze 40 min to siedziałem i się grzałem w samochodzie no i kliknąłem. Miejsce pomimo, że w stolicy to mocno na uboczu i odludne. W ciągu pół godziny pojawiły się 2 patrole straży wiejskiej i 2 patrole policji bardzo bacznie się rozglądając po co ja tam parkuje !!!!!! Ewidentnie pojawili się po moim kliknięciu i chyba niezależnie od siebie. Mój lot się przesunął o 30 min - czyli de facto latałem jakąś godzinę po kliknięciu - służby już się nie pojawiały.

Wniosek : Ja osobiście więcej nie będę klikał. Miałem już doświadczenia ze służbami i pomimo posiadania wszelkich pozwoleń i tak to się kończyło dwoma straconymi godzinami, tłumaczeniem, że "dron" nie posiada dowodu rejestracyjnego i OC itp.
dobre info. lubię to.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: maxiiii »

Tą aplikację traktuję jako gadżet i tylko wyłącznie jako zabaweczkę.
Jestem na granicy MRT23 a ta na tym programiku jest cały czas aktywna. Świątek piątek i niedziela wszystkie strefy MRT w/g tej aplikacji mają zakaz lotu co nie jest prawdą.
http://www.amc.pansa.pl/strefy_amc_nowe.php?nr=7126
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

maxiiii pisze:Tą aplikację traktuję jako gadżet i tylko wyłącznie jako zabaweczkę.
Jestem na granicy MRT23 a ta na tym programiku jest cały czas aktywna. Świątek piątek i niedziela wszystkie strefy MRT w/g tej aplikacji mają zakaz lotu co nie jest prawdą.
http://www.amc.pansa.pl/strefy_amc_nowe.php?nr=7126
O MRT akurat pisza na swojej stronie:
W chwili obecnej, wszystkie MRT ("na wszelki wypadek") są włączone. Na dniach dorobimy integrację MRT z AUP.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: maxiiii »

Jakoś tego nie znalazłem co i tak powoduje, że ta aplikacja jest dla mnie bezużyteczna. Może jak bëdzie poprawka to da się na niej pracować. Pomysł jest świetny a taka aplikacja potrzebna.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: RW »

Właśnie zainstalowałem Drone Radar Premium.

W robocie jest WiFi - dopiero w chacie wrzucę SIM ;-)

Czy z tej aplikacji można korzystać jeśli nie ma aktualnej lokalizacji? Wiadomo, że nie zawsze będę na dworze, co by określiło moją lokalizację (chyba, że zgrubsza przez sieć kom) a przecież bym sobie chciał przejrzeć strefy czy coś - w różnych miejscach ;-)

Jak jest WiFi to cały czas pisze - pobieranie danych..... Czasem wyskakuje Przekroczono czas oczekiwania na sygnał GPS.... ale myślałem, że chociaż sobie ściągnie mapę, strefy czy coś ;-)
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: xq_operator »

a skąd policja ma wiedzieć gdzie jechać jak nie masz GPS'a włączonego ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

RW pisze:Czy z tej aplikacji można korzystać jeśli nie ma aktualnej lokalizacji?
Jesli masz wlaczone WiFi lub polaczenie internetowe przez siec komorkowa (a musisz je miec, bo bez nich aplikacja nie zadziala), to masz rowniez zgrubnie ustalona lokalizacje, wiec mozesz uzywac aplikacji.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: RW »

xq_operator pisze:a skąd policja ma wiedzieć gdzie jechać jak nie masz GPS'a włączonego ?
Nie mówię o rezerwacji tylko przeglądaniu :-P
pawelsky pisze:Jesli masz wlaczone WiFi
No i wyświetla to co powyżej pisałem :-P
Oczywiście w opcjach - tryb lokalizacji - Wysoka dokładność (GPS, sieć, WiFi).

Co ciekawe - inne aplikacje oparte na GPS od razu po uruchomieniu powodują wyświetlenie na górnym pasku tableta ikonki lokalizacji - czyli żądają lokalizacji.
W przypadku uruchomienia DroneRadar, żadna ikonka w pasku się nie pojawia.
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

RW pisze:No i wyświetla to co powyżej pisałem :-P
Oczywiście w opcjach - tryb lokalizacji - Wysoka dokładność (GPS, sieć, WiFi).
Mozesz sprobowac wylaczyc sam GPS w ustawieniach. U mnie dziala bez problemu niezaleznie od tego czy sygnal GPSu jest czy go nie ma.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: RW »

W ustawieniach nie mam GPS tylko Lokalizacja (android 4.4.1).

Jedyne co można zrobić, to włączyć tryb lokalizacji - Oszczędzanie baterii (lokalizacja poprzez WiFi i sieć kom).

Pomimo uruchomienia tego trybu nadal Drone Radar wyświetla Pobieranie danych.... a po jakimś czasie - Przekroczono czas oczekiwania na sygnał GPS...

Może WiFi ma jakieś ograniczenia :-P
Rafał Wojtyniak
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Jagoda »

Hm..
Czytając post uruchomiłem aplikację.
Mam włączone Wi-Fi.
Wył. dane kom.
GPS nie może działać bo w budynku.
Lokalizacja włączona.
Wszystko OK.Na mapie zlokalizował prawidłowo.No... dokładność jakieś 15 m.
Pogodę podał w odległości 5 km. od lokalizacji.

Ps. Mam inne zastrzeżenia do Drone Radar - opiszę jak ogarnę
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: RW »

Dobra - już wszystko jasne :-)

Tak jak podejrzewałem, coś z WiFi.

W pobliżu swojego pokoju mam takie WiFi dla gości i zapewne ma jakieś tam ograniczenia. Byłem gdzie indziej i użyłem zahasłowanego WiFi. Aplikacja działa bez problemu. Moja lokalizacja dość dokładna bez GPS :-)

Co ciekawe - powróciłem do WiFi dla gości a aplikacja nadal działa :-P A lokalizacja przesunięta o kilkadziesiąt metrów - zgodnie z rzeczywistością.
Rafał Wojtyniak
ODPOWIEDZ