Pixhawk - współpracujace ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

Czy te Regle SimonK 30A - 2-4S pod tym, linkiem https://abc-rc.pl/ESC-Simonk-30A-2-3S#axzz4dAsJHQae będą bezproblemowe dla Pixhawk 2.4.8 z silnikami 2212/920KV , bo nie chciał bym znów się na ESC rozczarować, brakiem współpracy z Pix. Czy one posiadają możliwość kalibracji poprzez RC bo jakoś nie mogę się dopatrzeć w opisie.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Te współpracują z pixem bez problemu ale ze względu na to, że mają ścieżkę masy tylko w połowie z pręta mosiężnego palą się bardzo szybko.

Mają taką elektronikę.
Obrazek
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

hmmm.... to moze coś bardziej trwałego ... ? :-) To na SIMONK ? rozumiem że te z softem z SimonK powinny działać, również bez problemowo ? A to szybkie palenie to jaki czas ? Bo to że sie palą, to jeszce pół problemu, gorzej że przez to można zaliczyć ostatniego kreta :-) więc lepiej takie które wytrzymują dłuższe dystanse. Czy np. te http://www.banggood.com/RCTimer-30A-OPT ... mds=search również na SimonK będą OK ?
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: KROOKOO »

W ogóle jakie są objawy niewspółpracujących ESC z Pixem? Mam Emaxy 20A simonk, domyślnie po prostu się nie komunikowały. Wylutowałem co trzeba, i zaczęły śmigać bez problemu (tylko nie da się programować z karty :P). Mogą być inne objawy nie działania ESC? Np. że ogólnie działają, ale niepoprawnie?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Piotrowy »

KROOKOO pisze:W ogóle jakie są objawy niewspółpracujących ESC z Pixem? Mam Emaxy 20A simonk, domyślnie po prostu się nie komunikowały. Wylutowałem co trzeba, i zaczęły śmigać bez problemu (tylko nie da się programować z karty :P). Mogą być inne objawy nie działania ESC? Np. że ogólnie działają, ale niepoprawnie?
Ja miałem Emaxy 30A BLheli i za boga nie dały się skalibrować w żaden sposób, żeby dobrze współpracowały z Pixhawkiem :-( . Quad był niesterowny z RC, mimo że stabilizacja działała prawidłowo. Efekt był taki, jakbym kompletnie zapomniał jak się lata :shock: Jakieś stare ESC z simonk przywróciły normalność, ale ile nerwów straciłem i cud, że go nie rozwaliłem.
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Prono »

A u mnie siedzą Emaxy 25A Blheli i Pixhawk 2.4.8 lata bezproblemowo. Dopiero wylatałem 4 pakiety ale lata.
No chyba że poprzedni właściciel coś zrobił z tymi reglami ale maja oryginalne termokurczki z naklejkami.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

Ja miałem Emaxy 30A BLheli i za boga nie dały się skalibrować w żaden sposób, żeby dobrze współpracowały z Pixhawkiem :-( . Quad był niesterowny z RC, mimo że stabilizacja działała prawidłowo. Efekt był taki, jakbym kompletnie zapomniał jak się lata :shock: Jakieś stare ESC z simonk przywróciły normalność, ale ile nerwów straciłem i cud, że go nie rozwaliłem.
@Piotrowy - Ja mam teraz ochotę to samo zrobić z moim :-) ha ha .... rozwalić .. W miejsce NAZY wrzucony został Pix 2.4.8, całość technicznie, czyli Regle, Silniki i pozostałość na 100% sprawne, i sprawdzone już na wskroś po 100-razy. Naza latała na tym osprzęcie bez żadnych problemów, a po wrzuceniu Pixa nie da się latać, Skalibrowane na nowo ESC DJI E300 i pojedyńczo i też wszystkie naraz na różne sposoby, sto razy wszystko sprawdzane kabelki, połączenia i kalibrcja radia, kompasu i całej reszty , a hexa dalej lata swoim tylko jej znanym sposobem :-). Najdziwniejsze jeszcze to, że po każdym wgraniu softu do pixa, (bo różne już wersje testowałem) jej zachowanie się zmienia, tylko że według jej humoru, był nawet moment że myślałem że już jestem bliski rozwiązania problemów, a jednak po dłuższej chwili okazało się że nie i brak jest jakichkolwiek nie budzących wątpliwości błędów.. Już nawet nie ma sensu szukać informacji na necie bo przekopałem chyba wsiooo i w sumie efekt marny, a tylko wrogów przybyło na forum, bo Ci co czegoś takiego nie mieli, to w to nie wierzą i mają cię za idiotę.... ha ha ha... ale spoko, każdemu może się przytrafić :-) . Chyba najlepiej wrócić do NAZA, bo problem jak widać, nie leży z trudem konfiguracji Pixa, lecz z jego kompatybilnością i kaprysem na różny pozostały osprzęt. I co gorsza nie ma gwarancji że przy zakupie np. innych Regli czy Silników wszystko będzie OK, no bo jakim cudem nie zgłaszający żadnych błędów, zachowujący się poprawnie Pix ma problem z poprawnym sterowaniem. Ostatni pomysł jaki został to tylko próba podmiany na inne regle, tylko które będą na 100% OK, bo jak już na jakieś się decyduje, to się okazuje że nigdzie nie można ich już dostać i są już inne wersje, albo trzeba zamawiać z Chin i czekać 100-lat na przesyłkę i nie wiadomo co naprawdę dotrze :-).Interesowały mnie SPIDER 25A 600Hz 3-4S ale już ciężko je znaleźć poza dostawą z Chin
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

scorpion10 pisze:SPIDER 25A 600Hz 3-4S
Na tych nie zrobisz autotune i nie mają 600Hz.
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Waldek 1964 »

Ja u siebie mam założone Favourite Little-Bee 30A 2-6S. Wcześniej latały z APM teraz z Pixhawkiem i nie ma z nimi problemów.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

Waldek 1964 pisze: Ja u siebie mam założone Favourite Little-Bee 30A 2-6S. Wcześniej latały z APM teraz z Pixhawkiem i nie ma z nimi problemów.
Latasz na Pix 3DR czy jakis inny klon i która wersja 2.4.8 ? W przypadku jakiś problemów, dają się flashować na inny rodzaj softu te Regle, czy trzeba się pogodzić z tym co już jest. Wide że są dostępne na ABC-RC, cena nawet nie kosmiczna, ale jednak 6-szt. to też nie tanio. Rozumiem że piszesz o tych ESC dokładnie, jak z tego linka ---> https://abc-rc.pl/esc-little-bee-30a#axzz4dAsJHQae . Kalibrują się z drążka RC też jak inne ?

maxiii pisze:Na tych nie zrobisz autotune i nie mają 600Hz.
Czemu nie da sie zrobić AT na nich ? Maja takie dobre opinie jeśli chodzi użytkowników PIX. W opisie tych SPider-ów wyraźnie jest podana
częstotliwość 600, to jeśli to nie prawda to nie rozumiem ......
Załączniki
stThumbnailPlugin.jpg
stThumbnailPlugin.jpg (139.9 KiB) Przejrzano 9984 razy
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: KROOKOO »

A może to właśnie kwestia Pixa? Ja dostałem kiedyś APM MINI, który miał zwarcie na wyjściach na silniki. Powinieneś założyć nowy temat, na którym opiszesz co konkretnie i jak podłączyłeś, dodać do tego zdjęcia, a nie kombinować z reglami które "na 100% działają". E300 działają na 100%, bo są filmy na YT. Ewentualnie np jeden regiel może być lewy. Do mojego E800 również na YT są filmy, że nie działają z Pixem, ale w wielu innych miejscach ludzie na tym latają bez najmniejszych problemów. Twórcy Pixa twierdzą, że Pix nie ma obostrzeń jeżeli chodzi o ESC :) Piszesz w 20 tematach, więc nawet nie można jasno określić co zrobiłeś z całą konfiguracją, a czego jeszcze nie, i ciężko jest Ci pomóc.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Powyższe regulatory nie nadają się dla ciebie. BlHeli:((
Waldek 1964
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 paź 2016, 11:30
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Waldek 1964 »

Latam na klonie pixhawk nic nie zmieniałem w esc kalibrują się bez problemu. Przede wszystkim są małe i nie grzeją się tak jak emaxy blheli 30a które miałem wcześniej.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

A podpowie mi ktoś, jak sprawdzić (poza logami oczywiście z PIX-a) poprawność działania GPS ? Mój to ubox M8N ten który obecnie jest polecany do Pixa 2.4.8. Z wszelkich tropów prowadzących do rozwiązania problemu z tym moim Pixem, jeszcze chcę wyeliminować problemy z GPS-em jeżeli takie by mogły podobnie wpływać, na brak stabilizacji i tym samym normalnej kontroli nad dronem. Jest jakaś aplikacja która gruntownie by mogła przeprowadzić test GPS-a i Kompasu ? A i jeszcze jedno, gdzie można dostać dłuższy przewód do takiego GPS z tymi niefartownymi końcówkami DF13 do pixa, bo są u mnie zbyt krótkie, aby odsunąć dalej od FC moduł GPS-a
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Wskaźnik poprawności GPS-a to hdop. Jeżeli na dworze będzie miał wartość 0,6 to jest super, 1,1 dobrze a 1,5 to słabo jak na 8m ale dla pixa poniżej 2 może być. to powinno wystarczyć do oceny sprawności.
Kompas można sprawdzić porównując dane do innego sprawnego urządzenia.
ODPOWIEDZ