Pixhawk - współpracujace ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Głuś pisze:i co w związku z tym że BLHeli?
Na forum nie ma chyba tematów o problemach simonk-ów a większość problemów jest z blheli - więc.......
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: mocart »

DJI 420 Lite ESC (20A) - działa - https://store.dji.com/product/420-lite-esc
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: qemay »

maxiiii pisze:
Głuś pisze:i co w związku z tym że BLHeli?
Na forum nie ma chyba tematów o problemach simonk-ów a większość problemów jest z blheli - więc.......
Nie należy jednak zakładać, że BLheli jest be. Mam Hexe na pixie z afro 30a z wgranym blheli i nigdy nie miałem problemów.

Próbowałem też latać na pix racerze z FVT littlebee 30A także z Blheli także bez problemów z komunikacją z reglami (ta platforma nie lata ostatecznie w tej formie, ale nie jest to wina regulatorów).

Jedyną męczącą w tej konfiguracji rzeczą była kalibracja. Ostatecznie wklepałem wartości z poziomu BlHeli i wszystko działa bez problemów.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

qemay pisze:Nie należy jednak zakładać, że BLheli jest be
Nikt tego nie pisał.
qemay pisze:Jedyną męczącą w tej konfiguracji rzeczą była kalibracja.
No właśnie, niektórzy nie radzą sobie z tym.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Głuś »

maxiiii pisze:Nikt tego nie pisał.
To nie sugeruj bezpodstawnie że problemem jest BLheli. Akurat najwięcej tych z BLheli co nie lata z PiX to i nie latało przed wgraniem BLheli - w skrócie BLheli im nie pomogło :-)
Mam HOBBYWING SKYWALKER 4in1 25A z wgranym BLheli i jeszcze żeby było śmieszniej na silabsie jest, a lata z Pixhawkiem jak durny i to nie na zasadzie że jeden lot się udał tylko dziesiątki lotów i kila autotune.
maxiiii pisze:No właśnie, niektórzy nie radzą sobie z tym.
Co Wam nie działa w kalibracji? Przecież BLheli kalibruje się tak samo jak każdy inny ESC tylko w BLheliSUITE ta opcja musi być włączona.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Dariusz61 »

Cześć.
Od 2 m-cy morduję się z uruchomieniem drona (wcześniej to była przyjemność składania)
Mam pytanie ad. kalibracji ESC z PIXHAWK,
ESC jakie posiadam to: XRotor Micro BLHeli-S 30A DShot600, Silniki TAROT 4006/620KV - TL68P02 - 480W (Rama TAROT FY650 Quadro ale to nie istotne raczej)

Kalibracja bezpośrednia pojedynczych ESC jest ok wszystko działa płynnie i prawidłowo. Po podłączeniu do PIXa w czasie kalibracji też jest ok ale po wyłączeniu zasilania i ponownym uruchomieniu i uzbrojeniu silniki ruszają jednocześnie na wolnych obrotach ale źle reagują na sterowanie a drąga THR.
Od 0 do ok. 48% nic się nie dzieje, drążek powyżej 48% silniki przyśpieszają do ok 30-40% obrotów, prawidłowo reagują na ruchy modelem i drążkami AIL/Ele/RUD
Dalsze zwiększanie drążkiem THR reakcja jest od ok 53% - wchodzą ma maksymalne obroty, i brak jest reakcji pomiędzy 53% a 100%.
Przy zmniejszaniu THR jest podobnie dopiero poniżej 53% silniki bardzo zwalniają a przy ok 48% zwalniają do obrotów minimalnych. Przy takim sterowaniu to chyba byłby szybki start na max wznoszeniu a opadanie jeszcze szybsze. :-?
Wydaje mi się, że przeczytałem już wszystkie posty ale nie znalazłem odpowiedzi co należy zrobić w takim przypadku. Częstotliwość ESC_SEED też już zmieniałem na różne ustawienia (490, 400, 300 Hz) i ponowna kalibracje ale bez żadnych efektów…..
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Głuś »

W ArduCopter 3.4.6 mam mniej więcej podobnie, ale po założeniu śmigieł on sam wyczuwa moment oderwania się od ziemi lub prawie oderwania się blisko, ale poniżej 50% gazu.
Gwarancji Ci nie dam że masz wszystko ok, ale sam wczoraj to zauważyłem bo startowałem delikatnie po przekladce śmigieł, a nie jak zawsze że od razu rura na 75%. Bez śmigieł było właśnie tak jak opisujesz.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Dariusz61 »

Okazuje się (na co zwrócił mi uwagę "Przybor" - dziękuję), że w trybie AltHold i LOITER to normalne, że silniki żyją swoim życiem.
W trybie Stabilize zaczęły reagować w miarę poprawnie chociaż nie jest to tak jak przyzwyczaiłem się w pilotażu helików i samolotów, że obroty silnika liniowo idą za drągiem gazu.
Nie wiem czy to dobrze czy źle i w jakim trybie próbować pierwszego startu - wolał bym mieć "władzę" nad silnikami, że jak będzie coś nie tak to od razu wyląduję a nie spadnę z kilku metrów.
D
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Dariusz61 pisze:Nie wiem czy to dobrze czy źle i w jakim trybie próbować pierwszego startu - wolał bym mieć "władzę" nad silnikami,
Najwiecej władzy masz w trybie ACRO.

A to podstawowa kolejka z z "władzą".
ACRO - pełna władza,
STABILIZE
ALDHOLD
LOITER. - brak władzy.
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: przybora »

Dariusz61 ciesze się, że mogłem pomóc. Ja startuje w stabilize, a potem przełączam się na inne tryby lotu. Co do drążka to po przekroczeniu połowy, bynajmniej w moim przypadku na słuch, mogę powiedzieć jakby była minimalna zmiana ale w powietrzu to już widać różnicę po tym jak się wznosi.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: lgojniczek »

Dla potomnych bo nie znalazłem, esc Afro Opto 20A przeflaszowane na najnowsze blheli, wytrzymuja wszystko łącznie z autotune na pixhawku. Polecam
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Dariusz61 »

Najwiecej władzy masz w trybie ACRO.

A to podstawowa kolejka z z "władzą".
ACRO - pełna władza,
STABILIZE
ALDHOLD
LOITER. - brak władzy.[/quote]

Dzięki to trochę wyjaśnia zachowanie silników "na stole"
Czy możesz opisać czego należy się spodziewać od poszczególnych trybów lotu, z jakich czujników korzystają ?
Wiadomo, że z GPS muszą mieć LIOTER - ( ? ), RTL - (powrót na miejsce startu), AUTO - ( ? ), Drift - (?) GUIDED - (?), Circle - (krąży na zadanej wysokości po określonym promieniu), Position - (?),
Land - (lądowanie) i Follow Me - (śledzenie ale jak to nie wiem).
Bez GPS : Stabilize, Alt. Hold, Acro, Sport,
Kiedy je stosować ?
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Dariusz61 pisze:Czy możesz opisać czego należy się spodziewać od poszczególnych trybów lotu,
http://ardupilot.org/copter/docs/flight-modes.html
Awatar użytkownika
Dariusz61
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 maja 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Dariusz61 »

Dzięki :->
Chodziło mi raczej o coś w rodzaju Twojego Dzieła - "Instalacja i konfiguracja APM do pierwszego startu. Copt" wydrukowałem i trzymam jak encyklopedie i przy okazji dziękuje bardzo ! bez tego z miejsca bym nie ruszył lub w skrócie co i jak w najczęściej używanych trybach lotu ale rozumiem, że dla doświadczonych pilotów ciągłe tłumaczenie podstawowych zasad jest już nudnie i męczące. :-|

Dzięki za link. http://ardupilot.org/copter/docs/flight-modes.html
To tylko jeszcze nauczę się angielskiego i za 5 lat będę latał ze zrozumieniem :-D
Wujek Googel też mi coś tam wytłumaczy:
Pilot w rolce i nachyleniu wejściowym steruje niskim kątem koptera. Kiedy pilot wypuści rolkę i maszty, pojazd automatycznie się wyrówna.
Wejście odejście pilota kontroluje szybkość zmiany nagłówka. Kiedy pilot zwolni zacisk, pojazd utrzyma bieżącą pozycję.


Pozdowienia
Darek
Mavic 2 zoom
X4 Tarot 650 z Pixhawk.
T-REX 250, 450,
Styropiany: Cessna, Pioneer, Bixler
Awatar użytkownika
Marcin_XYZ
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 07:47
Lokalizacja: Goleszów

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Marcin_XYZ »

maxiiii pisze:Te współpracują z pixem bez problemu ale ze względu na to, że mają ścieżkę masy tylko w połowie z pręta mosiężnego palą się bardzo szybko.
Mój mimo że ma pręta po całości spalił się bez ostrzeżenia, co przyczyniło się do "efektownego" lądowania. Po tym incydencie zmieniłem na Afro 30A z softem BLHeli.
Załączniki
Simonk_30A.jpg
Simonk_30A.jpg (41.19 KiB) Przejrzano 11621 razy
ODPOWIEDZ