878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

Witajcie,
już mnie powoli irytuje, że z każdą głupotą, przy której potrzebuję hot air'a jeżdżę do znajomego..
Jak to zwykle bywa, gotówki mało..
Dlatego znalazłem taką stację lutowniczą 2w1, cena bardzo niska, tylko czy nie za niska?
Posiadam lutownicę kolbową, ale bez możliwości zmiany temperatury, tutaj teoretycznie miałbym wszystko. Dużo nie robię, ale czasami jest potrzeba coś wylutować i naprawić.
Czy taka stacja jest warta zakupu? http://allegro.pl/878d-stacja-lutownicz ... 54658.html

Editt:
W podobnym przedziale cenowym, jest jeszcze http://allegro.pl/852d-stacja-lutownicz ... 16205.html
Ostatnio zmieniony środa 21 paź 2015, 12:30 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Amat3ur
Posty: 125
Rejestracja: piątek 25 lip 2014, 21:37
Lokalizacja: Piaseczno

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Amat3ur »

Ja posiadam tą stację od 5 miesięcy i jak narazie jestem zadowolony do naszych zastosowań według mnie wystarczy :)

Edit:
Ma fajne miękkie kable od hotaira i kolby (y)
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

Dzięki za podzielenie się opinią, a co myślisz o tej drugiej? Może ktoś ją też u nas używa?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Rurek »

Temat ruszany już na forum ojoj i ciut ciut razy :-) Np http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=150895#p150895
Jedno jest pewne - posiadając stacje lutowniczą osiąga się zupełnie nową jakość w pracy z lutownicą.
Warto też brać taką stację która posiada jąkąś gwarancję dostępności części zamiennych (grotów i grzałek) tak aby był to zakup na lata a nie na miesiące.
Ja mam moją czwarty rok i złego słowa nie powiem. Póki co nic sie nie spaliło, nic nie wymieniałem. Komfort wymieniania grotów w zależności co lutuję - czy kenarek do nogi procka czy gruby 2,5mm ² przewód zasilający - jest po prostu nie do przecenienia.
No i giętkość przewodu od kolby do stacji znacząco wpływa na komfort pracy, nic nie denerwuje że sztywnym kablem ściągnąć mógłbym połowę gratów ze stołu :-)
Jedyna rzecz do poprawy o czym pisałem w tamtym wątku - ciężar podstawki pod lutiownicę- trzeba ją dociążyć aby nie jeździła po stole. Albo mając smykałkę dorobić przyssawkę adaptując skądinąd (np coś z akcesoriów samochodowych przysysanych do szyby)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

Hmm faktycznie, dzięki, zaraz poczytam :-)

Editt:
Przeczytałem, dodatkowo informację i testy w internecie, pomimo pewnych wad i niedociągnięć, chyba zdecyduje się na Zhaoxin 898D.
Tylko muszę poszukać najtańszego sklepu z pewną gwarancją. Póki co, z wysyłką 300zł.
Myślę, że wystarczy do moich potrzeb.
Ostatnio zmieniony środa 21 paź 2015, 13:43 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Verid »

Mam podobną do tej drugiej (inny kształt uchwytu HotAir'a) od 2-3 lat z identycznego przedziału cenowego. Jak dotąd bez żadnych problemów. Fakt faktem używam tego sporadycznie ale jak mniemam nie potrzebujesz tego do firmy tylko dla siebie do hobby.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

Tak, dokładnie. Raczej sporadycznie, aż tak dużo nie lutuję na co dzień. Zapewne większość z tego to jedna fabryka. Jeszcze doczytam, żeby niepotrzebnie nie wtopić pieniędzy.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Rurek »

Sprawdzony jest hotair.pl i jego oferta także na alledrogo. Może ciut droższy ale chyba ma ofertę części jak i porządną gwarancję.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: pawelsky »

Uzywam 858D (czyli sam hotair bez lutownicy) i bardzo sobie chwale. Stosunek jakosc cena bardzo dobry.

Jedyne co mi sie nie podoba to to ze nie ma za nia zadnej oslonki wiec trzeba ja stawiac z dala od przedmiotow termowrazliwych badz scian (widzialem ze ludzie robia sobie z tylu ekrany) oraz fakt ze kontaktron ktory wylacza grzale po odlozeniu na uchwyt nie zawsze zalapie i hotair niepotrzebnie grzeje.

Mozna pomyslec nad modelem ktory ma pamiec temperatur (np. cos jak 959D) lub kazda cyfre od regulacji temperatury sterowana osobno, bo zmiana temperatury lutowania na temperature do termokurczenia po 1 stopniu troche zajmuje.

Poza tym sprawuje sie bez zarzutow.
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: bubu13 »

prawdziwy mistrz kierownicy ,nie potrzebuje ani hotaira ani miękkiego kabelka
wystarczy lutówka za 5zł od ruskich z targu - widzę że zjadłbym was na śniadanie :mrgreen:
dobra mam też solomona sl-20 ;-)
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: yorg68 »

Bubu13- co ta stacja potrafi? za ponad trzy stówy :shock:

Jerzy
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: bubu13 »

no ... kręci lody, robi manicure/pedicure ,trwałą i takie tam :mrgreen:
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: yorg68 »

No nie żartuj.
Ja pomyślałem że jest może bezprzewodowa?

Jerzy
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: Adrián »

Obejrzałem testy i przeczytałem recenzje, zdecydowałem się na 898D ZHAOXIN. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór dla mnie.

Editt:
Jeszcze zawrócę Wam głowę, podpowiedzcie, czy warto dokupić jakąś inną dyszę do hot air'a, niż te co są w zestawie, jakiej często używacie? Do kolbowej, to już ogarniam i wiem co używam i czego mi brakowało, z hot air'em trochę gorzej.
Czy może dysze są tak dobrane, że na start wystarczą, a później sam dojde, czy jeszcze jakieś specjalnie brakuje?
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: 878D Stacja Lutownicza Hot Air+Grot

Post autor: bubu13 »

ale co chcesz kolego tymi dyszami wylutowywać ?
każdy układ który nie jest BGA można wylutowac bez dyszy
[nawet jak ma nóżki z czterech stron],
a BGA można zwykłą nagrzewnicą za 35zł
ODPOWIEDZ