Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Witam,
W ostatnim czasie zorganizowałem dla forumowiczów cztery zamówienia grupowe z HobbyKing, a piąte zamówienie jest w trakcie składania zamówień. Dopiero przy realizacji tych zamówień grupowych uświadomiłem sobie, jak wydające się prostą czynnością przedsięwzięcie może być czasochłonne. Wystarczy spojrzeć tylko na liczby: w czasie zrealizowania 4 paczek wymieniłem z innymi forumowiczami 129 wiadomości, napisałem 27 postów oraz wysłałem 15 paczek.

Dlatego też wpadłem na pomysł stworzenia stronki internetowej (dokładniej precyzując aplikacji webowej), za pomocą której moglibyśmy przyłączać się do zamówień grupowych z HobbyKing.

Wersję beta takiej stronki udostępniłem pod tym linkiem: http://beta-zbiorowkahk.rhcloud.com/

Główne założenia strony:
- możliwość zamawiania towarów ze sklepu HobbyKing po cenach dla Platinum Member (obecnie zamawiamy po cenach dla Gold Member) dla każdego użytkownika
- obniżenie kosztów wysyłki wynikających ze wspólnego zamawiania towarów
- obniżenie kosztów wynikających z wymiany waluty
- zautomatyzowanie procesu realizacji zamówień grupowych (automatyczne wiadomości odnośnie zamówienia, dostępności towarów oraz spraw finansowych).

Obecnie w wersji beta strony istnieje możliwość dołączania się do zamówienia grupowego oraz podgląd ceny dla Gold Member i ilości towaru na stocku.

Poniżej krótka instrukcja jak korzystać ze strony:
W celu dołączenia się do zamówienia należy podać nick z forum, adres e-mail oraz numer telefonu (wysyłanie sms będę używał w ostateczności gdy będzie potrzebna pilna informacja odnośnie tego czy dokonujemy zamówienia w związku z małą ilością danego towaru na stocku).

Po zatwierdzenie danych użytkownika widoczny jest formularz, w którym należy wprowadzić ID produktu, ilość oraz jednostkową cenę buddy price oraz one time price.

ID produktu to unikalny kilku cyfrowy kod produktu, który możemy uzyskać z linku danego produktu w sklepie HobbyKing. Na przykład przedmiot:
Turnigy Reaktor 300W 20A 6S Balance Charger (EU Warehouse), którego ID to 58216 posiada następujące linki w sklepie HobbyKing:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=58216
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Natomiast jeśli chodzi o ceny buddy price oraz one time price to polecam je sprawdzić na stronie http://rcsearch.info/hobbyking/buddy/.

Po dodaniu produktów, które chcemy zamówić wystarczy kliknąć "Wyślij zamówienie"

Plany na przyszłość:
Będę chciał zaimplementować system automatycznej wysyłki wiadomości z informacjami odnośnie finansów danego zamówienia oraz wybór obioru osobistego lub wysyłki na terenie Polski.


Co sądzicie o tym przedsięwzięciu? Czy warto jest rozwijać tego typu stronę, czy od razu mam ją usuwać z serwera?

Być może macie jakieś pomysły odnośnie udoskonalenia możliwości strony?
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: pawelsky »

lukas280 pisze:Wersję beta takiej stronki udostępniłem pod tym linkiem: http://beta-zbiorowkahk.rhcloud.com/
Idea jak najbardziej sluszna, ale juz na tym etapie dodalbym zabezpieczenie przed botami (najbardziej user-friendly bedzie pewnie Googlowa reCAPTCHA). Pomysl tez jak zabezpieczyc sie przed ew. zartownisiami ktorz dla zabawy beda spamowac zamowienia (np. wysylac link aktywacyjny na PW forum)?

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Recox
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 25 sie 2015, 19:43

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Recox »

Pomysł mi się podoba,

- po zaimplementowaniu automatycznych powiadomień o płatności na e-mail
- i dodaniu formularzy adresowych
- a następnie po automatycznym wygenerowaniu etykiet na paczki po zaciągnięciu danych adresowych z bazy

system będzie prawie bezobsługowy :) no poza fizycznym wysłaniem paczek do ludzi w polsce.
DJI F450 305 960KV, Pioneer XL, TOTO7
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Głuś »

Myślałem swego czasu o tym samym tylko nie mam kiedy, ale fajnie że ktoś inny na to wpadł i mało tego zrobił :)
Pomyśl o zabezpieczeniu przed idiotami i szyfrowaniu, a przede wszystkim zrobił bym konta na hasiołko tudzież logowanie fejsem, G+ albo innym ustrojstwem, które ludzie w 99% i tak mają czy używają czy nie ;)

Dobra robota :)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Witam,
Apka posiada w rzeczywistości możliwość rejestracji (także z FB jak i Google+), jednak sądziłem, że może to odstraszyć przyszłych użytkowników, dlatego nie zaoferowałem takiej opcji. Jednak dostosuję się do Waszych rad i w najbliższym czasie wprowadzę możliwość rejestracji.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Be0wulff »

Bardzo fajny patencik :) a może dało by się połączyć logowanie z forum ?
BTW to wersja testowa czy zeczywiście możemy sprobować organizacji zamówienia ?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Kowal »

W dalszym ciągu nie sądzę, aby Nasze dane (mail, telefon) były bezpieczne w tym "formularzu" :-/
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Kowal mam już wersję z kontami użytkowników obsługiwanymi przez Stormpah, gdzie dane będą w pełni bezpieczne. Ale chcę ją jeszcze w pełni dopracować przed udostępnieniem.

A w obecnej wersji przez formularz nie ma możliwości odczytania w bezpośredni sposób waszych danych (jeśli znasz jakąś metodę to z miłą chęcią się o niej dowiem na PW).

Obsługa aktualnych zamówień na paczki, rozwijanie strony zajmują trochę czasu, a muszę je jeszcze pogodzić z życiem zawodowym i prywatnym dlatego proszę o wyrozumiałość.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Kowal »

lukas280 pisze:Obsługa aktualnych zamówień na paczki, rozwijanie strony zajmują trochę czasu, a muszę je jeszcze pogodzić z życiem zawodowym i prywatnym dlatego proszę o wyrozumiałość.
Umówmy się, charytatywnie tego nie Robisz :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Kowal poniżej przedstawię Tobie spis korzyści majątkowych jakie odniosłem poprzez organizacje pięciu paczek zbiorowych:

Bonus Points przyznawane po wykonaniu zamówienia:
- paczka nr 6 - $1.82
- paczka nr 7 - $2.20
- paczka nr 8 - $2.46
- paczka nr 9 - $1.07
- paczka nr 10 - $1.86

RAZEM: $9.41 (po kursie dolara 3,80 zł wychodzi 34,82 zł)

Dodatkowo dostałem "napiwek" od użytkownika mateuszganko w wysokości 12,59 zł za co mu serdecznie dziękuję. Także Osi18 poprosił by nie zwracać mu 0,61 zł nadwyżki ze względu na małą kwotę.

Jedna osoba zakupiła przedmiot z mojego linku z kodem Buddy, za co zarobiłem $1.013 w postaci Bonus Points (po kursie dolara 3,70 zł wychodzi 3,75 zł).

Reasumując po wykonaniu 5 paczek mój zysk wyniósł około 51,77 zł.

W trakcie realizacji tych 5 paczek wymieniłem z pozostałymi użytkownikami 171 wiadomości oraz wysłałem użytkownikom 15 paczek, a jutro do wysłania będę miał kolejne 9 paczek. Równolegle w tym czasie pracowałem jeszcze nad stroną do zamówień grupowych.

Mojej pracy na rzecz zamówień grupowych nie mogę nie mogę nazwać charytatywną, gdyż odniosłem zysk w równowartości około 51,77 zł, a fundację Jurka Owsiaka nazywają charytatywną pomimo, że koszty jej działalności są o wiele większe :p

Sam oceń czy te 50 zł to jest tak wiele, do włożonej przeze mnie pracy. Szacuję, że zarobiłem średnio jakieś 2 zł na godzinę. Jeśli znasz jakiś webmasterów, którzy pracują za taką stawkę to bardzo proszę o kontakt do nich. Sądzę, że przy ich pomocy strona powstała najpóźniej do weekendu ;)

Projekt do zamówień grupowych realizuję nie ze względu na korzyści majątkowe, a ze względu na to, że lubię stawiać w sobie życiu zadania, które mogą w jakiś sposób przynieść korzyści innym osobom (w tym przypadku jest to oszczędność pieniędzy forumowiczów przy zamawianiu produktów ze sklepu HobbyKing).

Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz dlaczego w poprzednim poście poprosiłem o choć odrobinę wyrozumiałości.
Ostatnio zmieniony wtorek 13 paź 2015, 11:31 przez lukas280, łącznie zmieniany 1 raz.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Kowal »

T Miałeś kiepskie zamówienia :-P Jak się "w to bawiłem", to miałem duuużo większe "profity" punktowe na HK :mrgreen:
Ale i zamówienia były od kilkuset, do nawet kilku tysięcy $ :-)
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: TorFPV »

To były czasy, co nie Artu ?

Zamówienie za 1tyś $$ i 30$ bonus point :mrgreen: :mrgreen: Teraz to się nazywa czysta koleżeńska pomoc w zamówieniu :-)

A jak taka paczka przychodziła to się ledwo w drzwiach mieściła, a teraz wprowadzili te ograniczenia i wysyłają paczuszki popierdółki :-/
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Kowal »

Ale co się trzeba było nagimnastykować z wysyłkami... :mrgreen: Na poczcie to już warczeli na mój widok :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: PiotrSz »

Teraz jest łatwiej z pocztą, wszystkie etykiety generuje się przez e-nadawcę, wysyła się paczkę z danymi na naszą ulubioną pocztę, drukuje się i niesie paczki. Pani tylko skanuje i kasuje pieniążki :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Kowal »

Piotrek, "tamte czasy" już nie wrócą :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ