Sanwa sd-6g do 250?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sagirc
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 15:40

Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: sagirc »

Czy ta apka jest dobra???
Co potrzebuję żeby zbudować drona do wyścigów?
Oczywiście żartuję...Na początku witam wszystkich i oznajmiam, że czytam fora kilka miesięcy i będę zadawał pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi.
Do rzeczy: Planuję budowę 250-tki(ale o tym za jakiś czas, jak wypali). Z multikopterami nie miałem do czynienia, jednak kilka modelów depronowych za mną i bohater tytułowy mi pozostał...Sanwa sd-6g.
pytanie 1. Czy nie ma przeciwwskazań, abym tą aparaturę używał do quada?
Skąd takie pytanie? Bo zdaję sobie sprawę, że pytając o najlepszą apkę na początek, dostałbym oprócz wielu odpowiedzi typu"temat wałkowany ze 100 razy" "poczytaj sobie", jedną czy dwie z " turnigy 9x, 9xr, taranis, z modułem FrSky"
No i właśnie pyt.2. Co w tym module jest takiego wyjątkowego??
Ostatnio zmieniony środa 30 wrz 2015, 21:24 przez sagirc, łącznie zmieniany 1 raz.
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: szymon220997 »

Możesz jej użyć do quada 250. Z tego co wyczytałem ma failsafe co może ci się przydać po utracie zasięgu. Wada to brak po out dzięki czemu do kontrolera podłączyłbyś odbiornik jednym przewodem.
Co do frsky. Główne zalety to mały i lekki odbiornik z ppm. Dobry zasięg i wiele innych zalet.
Aparatury wcale nie musisz zmieniać. Wystarczy do tej dokupić inny moduł nadawczy np eleres (osobiście polecam) lub frysky i po problemie. Otrzymujesz pewniejszy link rc i nie martwisz się już o ucieczkę quada.
sagirc
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 15:40

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: sagirc »

Dzięki za odpowiedź. Choć obawiam się trochę grzebania w aparaturze chyba przekonałeś mnie do frsky, a o elersie wyczytałem jak się domyślasz nieprzyjemne rzeczy :shock:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: Adrián »

sagirc pisze:a o elersie wyczytałem jak się domyślasz nieprzyjemne rzeczy
Co np?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: miś »

Urban legends...
I może niech tak pozostanie, bo wsadzanie eleresa do "DRONA" 250 to jak strzelanie pociskami balistycznymi do much.
Pzdr. -----MIŚ-----
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: szymon220997 »

sagirc żeby nie mieć problemów z eleresem wystarczy przeczytać pierwszy post w temacie o nim. Jak robi się wszystko zgodnie z instrukcją to nie ma problemu.
jaksagan
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 08:50

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: jaksagan »

Adrián pisze:
sagirc pisze:a o elersie wyczytałem jak się domyślasz nieprzyjemne rzeczy
Co np?
Zdziwiło mnie trochę to pytanie. A raczej fakt, że zadaje je ktoś, kto udziela sie w tak wielu tematach. Nie chcę byc niemiły, ale to wygląda jak nabijanie licznika Obrazek
Mateuszowi dziękuję za zrozumienie i wytłumaczenie. Ale czy mógłby ktoś jeszcze mi powiedzieć o co chodzi z modulacją? Bo nurtuje mnie to juz dlugi czas.


Przepraszam, że z innego konta ale piszę na tapatalku i jestem zalogowany bezposrednio z gmaila.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: Rurek »

miś pisze:wsadzanie eleresa do "puzonA" 250 to jak strzelanie pociskami balistycznymi do much
Taaa, a ciekawe po co powstał eLeReS mini ? :-) -walka z każdym gramem to po pierwsze (nie masz chyba na rynku tak lekkiego odbiornika z tak zaawansowaną funkcjonalnością)
Ale tak przede wszystkim do latania po krzunach 433 lepsze niż 2,4 zgodzisz się?


jaksagan pisze:Zdziwiło mnie trochę to pytanie.
Za to wielu z nas zdziwiło Twoja opinia, bez konkretów, argumentów, ot tak sobie rzucone g*wno w produkt. Bez pół słowa argumentacji. To i zdziwienie ludzi jest jak i ciekawość co autor miał na myśli. Jak byś był łaskaw rozwinąć co takiego masz na myśli pisząc że "wyczytałeś nieprzyjemne rzeczy" to nie byłoby nabijania licznika.
jaksagan pisze:mógłby ktoś jeszcze mi powiedzieć o co chodzi z modulacją?
Te pytanie jest równie nieprecyzyjne jak poprzednia kwestia. O co pytasz w sensie modulacji? Jakiego typu? AM czy FM ? Kodowana, czy nie? O przebieg na oscyloskopie?
jaksagan pisze: z innego konta ale piszę na tapatalku i jestem zalogowany bezposrednio z gmaila.
Łamiesz regulamin forum to tak BTW.
A Twoje tłumaczenie jest delikatnie mówiąc troszkę poniżej pewnego poziomu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Krzychoo
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 10:08
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: Krzychoo »

W tej sanwie od razu wymień nieszczęsny przycisk TH-CUT na przełącznik hebelkowy.
Reptile Aphid x450
Zmr250
sagirc
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 15:40

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: sagirc »

Choć dostaje kopniaki dzięki za zainteresowanie tematem. Nie chodziło mi o dawanie opinii o eleresie tylko przeczytałem, że używanie w jakiś tam parametrach jest nielegalne(choć to nie tylko w eleres, zresztą to modyfikacje), ale Szymon już mi to sprostował.
System modulacji...czym różni się taki fhss-1 od gfsk, czy fhss-2,3,4?
No i dzięki za radę z przełącznikiem, nie myślałem o tym, bo z braku potrzeby, nie używałem go.
sagirc
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 15:40

Re: Sanwa sd-6g do 250?

Post autor: sagirc »

Nikt nie wie,czy nie chcecie mi odpowiedzieć...

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ