Ciekawostki... :D

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Artu pisze:Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, na jakich zasadach działa system TCAS ? Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że nie Masz o tym pojęcia...
Po dalszej części Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie masz o tym pojęcia. Przede wszystkim nie komunikuje się, a interpretuje sygnały nadawane przez transponder, koordynacja ewentualnych poleceń dotycząca manewrów następuje dopiero jeżeli nie będzie reakcji na pierwsze ostrzeżenie.
Artu pisze:przeciwstawne komendy (w jednej wznoszenie, w drugiej opadanie lub przeciwstawne skręty)
Mogę wiedzieć skąd takie informacje? Bo z tego co się orientuję to TCAS III dopuszczający komendy dotyczące manewru w płaszczyźnie poziomej jest dopiero w planach, nawet chyba testów nie przeprowadzają. Komendy muszą być przeciwstawne? Głowy nie dam, ale chyba nie muszą, może być jedna dotycząca zmiany wysokości, a druga np. w przypadku statku wznoszącego się, o zmianie prędkości pionowej.
Artu

Post autor: Artu »

emzet pisze:
Artu pisze:przeciwstawne komendy (w jednej wznoszenie, w drugiej opadanie lub przeciwstawne skręty)
Mogę wiedzieć skąd takie informacje?
Tydzień temu, był emitowany na Discovery film z serii "Tajemnice czarnych skrzynek" traktujący właśnie o tej katastrofie i z tego dokumentu posiadam podawane informacje.
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Jest to informacja błędna, aktualnie wykorzystywany jest system TCAS II w wersji chyba 7.1, ale nie dopuszcza on manewrów w płaszczyźnie poziomej. System ten nie będzie już udoskonalany o takie bajery. W jego miejsce opracowywany jest (jako udoskonalenie) ADS-B, ale na to będzie się składać już bardzo wiele pojęć związanych z kontrolą ruchu powietrznego.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

TCAS nie ostrzegał "ponownie" po przekroczeniu jakiejś bariery odległości na wysokościach dwóch samolotów...dlatego nie było ponownych ostrzeżeń dla DHL-a i Tupoleva...gdzieś to wyczytałem...nie wiem jaka to jest odległość a może raczej odległość w wysokości.

Kontrolera w tym przypadku uznano za niewinnego...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Sam się 55lat temu wsadził na "unokoptera" że tak to nazwę... :shock:
Nie wydaje mi się żeby przrabiał na I2C... :mrgreen:
No ,ale jakby dopracowywał system stabilizacji przez 55lat to teraz nie byłoby:.
wind
schodów ruchomych
czy klatek schodowych.. :lol:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

to ja dam heliki pierwsze
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
pit202

Post autor: pit202 »

ja pindole , 1:17 ale gościa skosiło !!!
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

kto z nas nie chciał by mieć takiego na własność, ehh :-D

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

ECO400 pisze:kto z nas nie chciał by mieć takiego na własność, ehh :-D
Ja bo wolę aeroplany. :-P
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Jedrula pisze:
ECO400 pisze:kto z nas nie chciał by mieć takiego na własność, ehh :-D
Ja bo wolę aeroplany. :-P
A ja samoloty ;-)
Awatar użytkownika
garnett
Posty: 43
Rejestracja: piątek 13 maja 2011, 06:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garnett »

ECO400 pisze:kto z nas nie chciał by mieć takiego na własność, ehh :-D
Mówisz masz

http://moto.allegro.pl/smiglowiec-ultra ... 60289.html
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

garnett, widziałem go, świetny :-)

zastanawia mnie tylko jakie tak naprawdę trzeba mieć uprawnienia aby latać taką zabawką. Niektórzy piszą w aukcjach ze to śmigłowiec na którym może latać każdy bez licencji ale wydaje mi się to wielką bzdurą. Ale może tylko mi się wydaje...
Awatar użytkownika
garnett
Posty: 43
Rejestracja: piątek 13 maja 2011, 06:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garnett »

Myślę, że z uprawnieniami do latania tym jest tak samo jak z jazdą na skuterze.
Można jeździć na dowód osobisty , więc prawdę mówiąc w takim przypadku nie mam obowiązku znania zasad ruchu drogowego - mogę jeździć jak sobie chce i nie mogą mnie ukarać mandatem za złamanie przepisów ruchu drogowego bo nie muszę ich znać ( pewnie dobry papuga dałby radę wybronić przed sądem grodzkim z czegoś takiego ).

Z tymi helikopterami myślę że jest tak, że latasz dopóki Cię nie złapią a wtedy sranie jest bo pewnie papierów nie honorują a do tego każdy lot trzeba zgłosić bo zajmujesz przestrzeń powietrzną i jeszcze latanie nad terenem zamieszkałym dorzucą do tego i można sobie nieźle przesrać.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

ECO400 pisze:garnett, widziałem go, świetny :-)

zastanawia mnie tylko jakie tak naprawdę trzeba mieć uprawnienia aby latać taką zabawką. Niektórzy piszą w aukcjach ze to śmigłowiec na którym może latać każdy bez licencji ale wydaje mi się to wielką bzdurą. Ale może tylko mi się wydaje...
Ukończony kurs na ultralajty. Nie pamiętam dokładnie 8-12 tys zl.
Latanie bez odpowiedniej licencji - nie polecam - jak tu Cię namierzą to konsekwencje będą większe niż w przypadku jazdy autem bez prawa jazdy.
Zresztą wozisz swoje życie - nie warto więc latać bez odpowiednich umiejętności i wiedzy, które na takim kursie musisz sobie przyswoić...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ