RCConcept -> model tiricoptera

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nie moze byc taki sam :) Napęd dla tri musi miec inne wlasciwosci niz quadro z lewymi smiglami. Daj Kleniowi potestowac :P
pozdrawiam
Michał
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

mifau pisze:Probowales je wywazyc? Sa niestety mocno niedorobione.
Najciezsza jest lopata z napisem GWS, najlzejsza ta bez napisow. Sprawdz...
Dzięki - czytałem to już w radach dawanych w innym wątku. Ja wbrew pozorom trochę pracuje nad tym projektem ;-).
mifau pisze:Po wywazeniu tych smigiel sprawdz czy nadal wygladaja profesjonalnie...
Pewnie nie, ale to nie ma w tej chwili znaczenia. W regulatorze jeśli ktoś to poczytał na zasilaniu jest przerwa na rezystor pomiarowy z układem wzmacniacza podczepionym do ADC procesora. Uprzedzę pytanie nie wiem jaki to rezystor i na który kanał ADC wchodzi ;-). Wiem na pewno że wytrzyma i się nie spali. Mając pomiar prądu będziemy mogli dokładnie określić sprawność różnych rozwiązań i napędów dobrać je optymalnie a także sprawdzić jak przesuwanie masy wpływa na zachowanie poszczególnych silników i własności lotne całości.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

diem pisze:No w koncu udalo nam sie wyrwac Cie w tego PR'a!! Super! :)
Mnie nie trzeba wyrywać ;-).
diem pisze:Wiesz, my bardziej technicznie rozmowy wolimy, jakies tam podstawowe pojecie mamy.
diem to zadawajcie pytania techniczne, nie modyfikujcie postów bez śladu i traktujcie mnie poważnie.
diem pisze:Od razu zaznaczylem ze chcemy tu sobie pogadac, prezentacje mamy na innych forach :) Tutaj z ledwoscia jest 10 osob online, raczej malo kto do tych przemyslen dojdzie.
Jestem dokładny, więc nie lubię jak wszystko jest w kilku miejscach liczę na to, że za rok będzie 200 osób online tak jak na innych forach w których uczestniczę.
diem pisze:Na tym forum nawet poprawianie bledow i dopisywanie czegos jest zaznaczone jako edit wiec nie martw sie raczej o zmiane kontekstu. Jesli chcesz mozemy pisac post pod postem dla jasnosci.
Poproszę.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Ja również mam GWS'y 9x5 lewe i prawe z silnikami Turnigy C2830-1100 i szczerze mówiąc wibracje nie są jakoś mocno odczuwalne. Może akurat mam szczęście i niewyważenie łopat zgrało się ze złym wykonaniem silnika? :mrgreen: "organoleptycznie" wibracje są na podobnym poziomie co na prostych 9x5 gws'a
Pozdrawiam
Kuba
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

diem pisze:Nie moze byc taki sam :) Napęd dla tri musi miec inne wlasciwosci niz quadro z lewymi smiglami. Daj Kleniowi potestowac :P
diem dla porządku ja się Ciebie spytałem o napęd i skończyło się to nieporozumieniem. Widzę, że kontynoujesz ten sposób rozmowy - do czego po prostu nie jestem przyzwyczajony a poza tym nie mogę wyczuć czy sobie ze mnie drwisz, żartujesz czy się czepiasz. Zdeklaruje się więc proszę będzie nam wtedy łatwiej rozmawiać.

Może się okazać, że my zrobimy lepszą ramę i regulatory niż Wy, ale z racji tego, że nie wiem co robi sekcja D w regulatorze PID polegniemy na module sterującym, który Wy zrobicie perfekcyjnie. To co przekomarzamy się dalej czy też przechodzimy do poważnych rozmów technicznych? Tylko zdeklarujcie się Panowie i trzymajmy się tej deklaracji.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Kuba pisze:Ja również mam GWS'y 9x5 lewe i prawe z silnikami Turnigy C2830-1100 i szczerze mówiąc wibracje nie są jakoś mocno odczuwalne. Może akurat mam szczęście i niewyważenie łopat zgrało się ze złym wykonaniem silnika? :mrgreen: "organoleptycznie" wibracje są na podobnym poziomie co na prostych 9x5 gws'a
Kuba i o to mi właśnie chodzi! Mnie nie przekonują argumenty, że trzeba uciąć 5cm śmigła, żeby było dobrze. Ja dopóki nie sprawdzę sam to nie uwierzę - jak Tomasz. Co nie zmienia faktu, że słucham co mówią inni i biorę to pod uwagę przy testach i próbach. Najlepiej jak się potwierdzi to co oni mówili. Jak się nie potwierdzi to mam pewien dylemat - fart o którym mówisz, błędny test, a może pomyłka osób które pierwsze robiły test.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Klenio ja tez jestem w kropce bo nie wiem czy chcesz sluchac moich rad, kazda odrzucasz :D

Ok, sprobujmy.

Trikopter nie ma nic wspolnego z quadem. Moim zdaniem powinien byc bardziej podobny do helikoptera jesli chodzi o rozłożenie mas. Gdybym ja budowal rame oraz dobierał napęd do niego to SC byloby bardziej z przodu, obciazajacy mocniej dwa przednie smigla. Przod bylby na silnikach o malym kv i duzej srednicy smigla. Tyl sluzylby za ogon a'la heli, duze KV, male smiglo. Przod mialby w ten sposob duzy ciag, tył dużą prędkość zaśmigłową.

Jest to dosc radykalne podejscie bo jeszcze takiego tri nie widzialem, to tylko moj pomysl na taka zabawke :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Klenio, mam .... 10 zestawow smigiel gws, po otworzeniu polowy i sprawdzeniu wywazenia zawsze jest tak samo. Inni koledzy rowniez maja te smigla i identyczne odczucia :)
pozdrawiam
Michał
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

diem pisze:Trikopter nie ma nic wspolnego z quadem. Moim zdaniem powinien byc bardziej podobny do helikoptera jesli chodzi o rozłożenie mas. Gdybym ja budowal rame oraz dobierał napęd do niego to SC byloby bardziej z przodu, obciazajacy mocniej dwa przednie smigla. Przod bylby na silnikach o malym kv i duzej srednicy smigla. Tyl sluzylby za ogon a'la heli, duze KV, male smiglo. Przod mialby w ten sposob duzy ciag, tył dużą prędkość zaśmigłową.
To jest zgodne z tym co kombinujemy - jak rozmawiamy poważnie to rozmawiamy poważnie!

W opisie projektu jest napisane o symetrycznych ramionach, ale nie jest napisane o identycznych ramionach. Przednie ramiona w docelowej wersji produkcyjnej mają być z mocniejsze rurki o przekroju okrągłym i średnicy 10mm. Na tych ramionach mają być większe silniki i śmigła nawet 12-13". Silnik na którym będzie to testowane to SK3536-910.
diem pisze:Jest to dosc radykalne podejscie bo jeszcze takiego tri nie widzialem, to tylko moj pomysl na taka zabawke :)
Widać myślimy podobnie ;-).
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

diem pisze:Klenio, mam .... 10 zestawow smigiel gws, po otworzeniu polowy i sprawdzeniu wywazenia zawsze jest tak samo. Inni koledzy rowniez maja te smigla i identyczne odczucia :)
Ja tego nie neguję - sprawdzę to dokładnie, mało tego zbadam jaki wpływ na jakość lotu mają śmigła wyważone i nie wyważone. Idealnie dla zwykłych użytkowników byłoby założenia śmigieł bez konieczności ich wyważania. Mówię to w kontekście biznesowym - konieczność wyważania śmigieł zmniejsza ilość nabywców.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Klenio pisze:Tylko zdeklarujcie się Panowie i trzymajmy się tej deklaracji.
Klenio.... NIE DRWIMY i NIE ROBIMY SOBIE JAJ :-|
Nie wiem jak Cie przekonac....

Wydaje mi sie, ze wszyscy mamy swiadomosc, ze nie stanowimy dla siebie zadnej konkurencji (projekt inny, target pewnie tez inny,....).
EDIT: W koncu Wy nie robicie (i robic nie bedziecie) QUADROCOPTERA. Prawda?


Ja ze swojej strony zadeklarowalem chec pomocy i jestem pewien, ze Diem tez bardzo chetnie to zrobi...
A wiec chcemy pomagac i chcemy, abyscie pomagali nam - w mysl formuly forum.

Skonczmy prosze to niefortunne OT i wrocmy do zagadnien merytorycznych....

Klenio...napisz prosze jak wyszly eksperymenty ze smiglami (przytaczajac ktorys z naszych cytatow). Moze to pokaze, ze mamy (w przyszlosci bedzie to: "mielismy teraz") dobre zamiary)
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

mifau pisze:Klenio.... NIE DRWIMY i NIE ROBIMY SOBIE JAJ :-|
Nie wiem jak Cie przekonac....
Jestem już przekonany.
mifau pisze:Ja ze swojej strony zadeklarowalem chec pomocy i jestem pewien, ze Diem tez bardzo chetnie to zrobi...
OK.
mifau pisze:A wiec chcemy pomagac i chcemy, abyscie pomagali nam - w mysl formuly forum.
OK.
mifau pisze:Klenio...napisz prosze jak wyszly eksperymenty ze smiglami (przytaczajac ktorys z naszych cytatow). Moze to pokaze, ze mamy (w przyszlosci bedzie to: "mielismy teraz") dobre zamiary)
Napiszę. Ja wiem, że macie dobre zamiary jednak chcę to przetestować na własnej skórzę - wtedy będę mógł powiedzieć, to się nadaję a to nie dlatego bo... W tej chwili mogę tylko powiedzieć, że GWSy są niewywżone, bo diem tak powiedział.

Weź pod uwagę, że do modelu latającego w trybie helikopterowym z żyroskopami w HH czy też w naszym AHHS wibrację do pewnego momentu nie przeszkadzają. Naszym celem nie jest zrobienie idealnej mechaniki i niespotykanej precyzji pozwalającej na zawis w punkcie i wiszenie w nim do końca świata ;-). Tego się nie da zrobić w krótkim czasie który mamy zaplanowany na realizację tego projektu i nie mam na ten moment takich aspiracji.

Jak się nam uda ulotnić tri i odnieść mikro-sukces biznesowy na jego sprzedaży wtedy zastanowimy się nad kolejną bardziej "profesjonalną" jego wersją po to na modelu sterującym dużo sprzętu.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Naszym celem nie jest zrobienie idealnej mechaniki i niespotykanej precyzji pozwalającej na zawis w punkcie i wiszenie w nim do końca świata

A z opisów na innych forach wydawać by się mogło co innego.


Pominę fakt że znacie przepis na złożenie Hexakoptera za kwotę mniejszą niż 2k pln z FC na memsach, dobrymi śmigłami, itp!!

Pewnie nie jedna osoba była by chętna go poznać :roll:


edti: Wielowirnikowiec ze stabilizacją, nieidealny i za niską cenę. Walkera UFO- mówi Ci to coś?
Czy przypadkiem nie wymyślacie czegoś co już dawno zostało wymyślone?
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Wojtass_nt pisze:A z opisów na innych forach wydawać by się mogło co innego.
Podaj z którego forum to wynika. Mniemam, że grupa pracuje nad czymś bardzo wypasionym, skoro potrzebne są wyważane idealnie śmigła, MEMSy o dobrym paśmie itp. Dlatego napisałem, że nie jest naszym celem jakość absolutna.
Wojtass_nt pisze:Pominę fakt że znacie przepis na złożenie Hexakoptera za kwotę mniejszą niż 2k pln z FC na memsach, dobrymi śmigłami, itp!!
Hexakopter to tricopter tylko z silnikami po obu stronach belki. Tutaj nie potrzebny jest żaden przepis. Nie można robić wszystkiego na raz ;-).
Wojtass_nt pisze:Pewnie nie jedna osoba była by chętna go poznać :roll:
Rozwiń myśl. Hex raczej będzie cieszył się mniejszym zainteresowaniem niż tri lub quad ponieważ jest znacznie droższy.
Wojtass_nt pisze:edti: Wielowirnikowiec ze stabilizacją, nieidealny i za niską cenę. Walkera UFO- mówi Ci to coś?
Tak, według mnie to jest plastykowa zabawka nie model. Czy ktoś widział jak to lata na dworzu przy 2B? Czy ktoś widział jak to lata z FPV? Czy ktoś widział jak to lata w rękach zwykłego pilota a nie skośnookiego człowiek w czapce który z aparaturą się urodził?
Wojtass_nt pisze:Czy przypadkiem nie wymyślacie czegoś co już dawno zostało wymyślone?
Wydaję mi się, że nie realizujemy to po prostu w inny sposób.

Jak będę miał kolejne szczegóły techniczne odezwę się - pewnie w przyszłym tygodniu.

Z mojej strony EOT.

Pozdrawiam wszystkich!
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Klenio pisze:Hexakopter to tricopter tylko z silnikami po obu stronach belki.
Kwoli wyjasnienia tylko....
Hexacopter wyglada tak: http://www.youtube.com/watch?v=fyYujjP5J-k
ODPOWIEDZ