ChainLink UHF LRS

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

ChainLink UHF LRS

Post autor: emzet »

Już jakiś czas temu pojawił się nowy gracz w kategorii LRS. Wygląda bardzo ciekawie, przy cenia $200 stanowi bardzo poważną alternatywę dla DragonLinka, tym bardziej że chłopaki z DL ostatni dają d..y po całej linii (czas oczekiwania 3-4 miesiące, mimo że cały czas info na ich stronie mówi o czasie 3-4 tygodni!). Co prawda w bevrc system ten został już wyprzedany, ale na dniach mają mieć dostawę.

Dużym plusem jest obsługa 12 kanałów w standardzie! Nie potrzeba też żadnych rezystorów do podłączenia. RSSI też ma działać bez żadnych kombinacji.

http://www.bevrc.com/chainlink-uhf-long ... -p-84.html
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Zapowiada sie interesujaco... no i konkurencyjna cena ktora moze w koncu spowoduje "znormalnienie" cen linkow UHF.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

ktoś z was będzie go zamawiał?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

ktoś z was będzie go zamawiał?
Out of Stock póki co więc chwilowo chyba nikt go nie zamówi....

Ale wygląda nad wyraz obiecująco.
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

A ja proponuję poczekać. Czy naprawdę chcecie być beta testerami? Różnica 100 USD nie jest taka znów powalająca. Wysyłacie przecież w powietrze samoloty, których wartość przekracza 200USD.
Sam skusił bym się na zakup czegoś tańszego, pod warunkiem że nie jest gorsze. Tu nic o tym nie wiemy.
1. Jak zachowuje się w przypadku zmiany polaryzacji anten w dużej odległości.
2. Wytrzymałość na zakłócenia.
3. Wprowadzanie zakłóceń do innych urządzeń.
4. "Zgrabność" oprogramowania (czy się nie rozbinduje w powietrzu)
5. Support (tu chyba niestety kuleją)
I wiele innych pytań...

Za sam dobry support mógłbym dodać te 100 USD.
---------------------
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

--mi-- - tu nie chodzi o setkę zielonych. ChainLink poszedł na pniu bo na Dragona trzeba czekać 3-4 miesiące a Thomas jest droższy, o ezUHF nie wspomnę którego i nie ma i kosztuje fortunę. Ludzie chcą latać nawet za cenę gorszego supportu i przypuszczam że jeżeli Bevrc wyrobi się z dostawami to DL będzie miał pozamiatane. Zakładam że nie pokiepścili jakości w stosunku do DL. Na RCG kilka osób deklaruje że lada moment dadzą jakieś testy ChainLink'a i jeżeli się okaże że znajduje się on choćby w okolicach DL'a a fabryka da radę z ilością zamówień to mamy nowego lidera rynku RC UHF.
FrSky też przecież wyskoczył jak filip z konopi ze swoim ACCST i okazał się być rewelacyjną budżetowa alternatywą dla Futaby FASST czyli można i taniej i na przyzwoitym technicznie poziomie.
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Verid pisze: Zakładam że nie pokiepścili jakości w stosunku do DL.
Obyś się nie mylił. Dopóki nie zobaczę testów nie będę optymistą. W DL za sprzęt i oprogramowanie odpowiada konkretna osoba, która udzieliła mi pomocy w kilku przypadkach i to sobie cenię.

Jeśli chodzi o czas oczekiwania to zgadza się - jest to denerwujące. Ale pewnie wiesz dlaczego tak długo się czeka? Gość który DL lepi sprawdza KAŻDE urządzenie na kilka sposobów przed wysłaniem. Lepszego QC tu mieć nie będziesz. A śmiem twierdzić że gorsze.

Tu można dyskutować co komu przyświeca kupując link UHF. Dla mnie to wybór związany z niezawodnością. A w Bevrc wiele wskazuje na to że lepiej nie będzie. IMHO może być jak z Coronami na 35 Mhz. Jedna poleci na 6 km a inna po 100 metrach będzie odcinać RC.

Poczekajmy na testy.
---------------------
Pozdrawiam
Michał
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Z tym DragonLinkiem to jakaś paranoja. Kupowałem zestaw, spytałem przed zakupem o czas oczekiwania, gwarantowali ok 4 tygodni, wyszło ponad 8. Teraz dokupowałem odbiornik, również zapytałem ile trzeba czekać, odpowiedź ta sama ok 4 tygodni, czekam już 4 miesiąc! A w momencie jak kupowałem to były już osoby co czekają ponad dwa miesiące, więc po prostu mnie okłamali. Mam też problemy z odbiornikiem, mianowicie wszystko działa bardzo dobrze, ale np. jeżeli w promieniu ok 3-4 metrów zadzwoni telefon to link zanika i pojawia się na mniej niż 1 sekundę, później już nie odzyska zasięgu, trzeba odłączyć zasilanie i podłączyć ponownie. Drugi problem to taki, że Lawmate 500mW zakłóca bardzo mocno odbiornik, dalej jak na 300 nie polecę! Problem występuj tylko z takim nadajnikiem (sprawdzałem na dwóch). Z Lawmate 1W mogę polecieć daleko. Pisałem z tymi gośćmi, kazali robić jakieś dziwaczne próby, odbiornik działa super, do momentu aż nie włączę nadajnika wideo lub nie zadzwoni telefon. Zamówiłem drugą sztukę, zobaczę jak z nowym będzie.

Chętnie nabędę ten ChainLink.

P.S. DragonLink wszedł właśnie w produkcję taśmową, ciekawe jak teraz będzie z jakością ich produktu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

emzet pisze:...
Chętnie nabędę ten ChainLink.

....
No to nabywaj, od dwóch godzin jest na stanie i sądząc po zainteresowaniu dzisiaj może być z powrotem out of stock ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

43 sztuki na chwile obecna maja ;)
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

to jest czy go nie ma? bo ja nie widzę żeby był na stanie :-> czyżby już wyprzedali :?:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a weź Ty sobie odśwież okno przeglądarki bo widać trzyma Ci historię...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

emzet pisze: Drugi problem to taki, że Lawmate 500mW zakłóca bardzo mocno odbiornik, dalej jak na 300 nie polecę! Problem występuj tylko z takim nadajnikiem (sprawdzałem na dwóch). Z Lawmate 1W mogę polecieć daleko. Pisałem z tymi gośćmi, kazali robić jakieś dziwaczne próby, odbiornik działa super, do momentu aż nie włączę nadajnika wideo lub nie zadzwoni telefon. Zamówiłem drugą sztukę, zobaczę jak z nowym będzie.

Chętnie nabędę ten ChainLink.

P.S. DragonLink wszedł właśnie w produkcję taśmową, ciekawe jak teraz będzie z jakością ich produktu.
Ja tak latam 1.2Ghz lawmejt 500mW i dragon nigdy nie miałem problemów...oprócz kretowania na odległości 3km jakieś 90m nad poziomem ziemi w terenie "nie płaskim" wtedy mi urwało video ale rc jest żyleta.

ECO400 press "F5" :mrgreen:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Zamówione. EMS 15$
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Było dobrać kabelek za 5$ i byłaby gratis...
ODPOWIEDZ