śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Witam,
Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat śmigieł Gemfan (standardowe jak i potrójne) - te plastikowe standardowe.
Moja rada to trzymać się od tego dziadostwa jak najdalej.
Są to moje odczucia na podstawie 3 gleb spowodowanych awarią śmigła (łamią się same z siebie). Pierwszy raz przy starcie poszło jedno i kret. Potem trójramienne - to samo, jak ze 2 pakiety wylatałem. Potem miałem trójramienne carbony i gdyby nie kret z mojej nieuwagi było by okej do tej pory ale ja poskładałem quada i myślałem, że tymczasowo mogę sobie polatać zanim przyjdą carbony na Gemfanach. Efekt taki sam jak przed naprawą plus dodatkowo ułamana końcówka od nadajnika video. Już mnie szlag trafia bo żadnych sensownych śmigieł nie ma.
Moja rada to trzymać się od tego dziadostwa z daleka i tylko carbon.
Wyprzedzając czyjeś opowieści, że carbon to w razie gleby zniszczy silnik (bo takie już słyszałem) to wolę wymienić silnik i mieć glebę z mojej winy raz na jakiś czas niż walić modelem o ziemie bez przerwy bo mi śmigła odpadają.
http://abc-rc.pl/Smigla-Carbon-5030-3blades na tych latałem i było OK, może trochę problem z wyważeniem
http://abc-rc.pl/Carbon-6x3-CCW ktoś latał na tych? Wydaje mi się, że powinno być OK.
wojtekr
Posty: 339
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 18:43
Lokalizacja: W-wa

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: wojtekr »

Już mnie szlag trafia bo żadnych sensownych śmigieł nie ma
HQ są ok
Helikoptery
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: fragles »

zwirekM10 pisze:Moja rada to trzymać się od tego dziadostwa z daleka i tylko carbon.
Może za mocno je dokręcasz? Latam na gemfanach większymi kopterami (śmigła 8, 9 i 10 cali) i jeszcze żadne samo nie pękło.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Adasko »

u mnie gemfany zdaja egzamin
za to sie wystrzegam wszelkich malych carbonkow
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

Na większych to i ja latałem i bło ok w innych. Dlaczego wystrzegłes się carbonów Adasko?
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: Tomekgdy0701 »

Witam. Przelatalem na gemfanach z abc 5x3 lub 5x4 jakies 10 pakietów , bardzo intensywnych lotów i jakoś nie miałem z nimi problemów. Nawet miałem komplet z hb tych trojplatowych 5x4 tez przelatalem jakies 3-4 pakiety i jakoś problemów nie miałem. Od dzisiaj testuje hq 6x45 i jak narazie jestem zadowolony :) a moze Ty wcale gemfany nie miałeś ?? Tylko jakies chińskie podróbki ?? Jakie masz silniki ??
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: fragles »

Tomekgdy0701 pisze:Tylko jakies chińskie podróbki ?? Jakie masz silniki ??
Chińczycy chyba sami siebie nie podrabiają? :-D
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: PiotrSz »

zwirekM10 pisze:Moja rada to trzymać się od tego dziadostwa jak najdalej.
Co do śmigieł 5x3 GF, w Olsztynie latają na nich wszystkie 250 od nas z ekipy. Pękają jedynie po kontakcie z przeszkodą lub jeśli śmigło było zgięte (ma zabieloną powierzchnię) po spotkaniu z czymś twardym chociaż nie jest to regułą.
zwirekM10 pisze:Pierwszy raz przy starcie poszło jedno i kret. Potem trójramienne - to samo, jak ze 2 pakiety wylatałem.
Sądzę że masz trochę mało nalotu żeby wystawiać tego typu opinie. Bardzo dużo osób na tym forum lata na śmigłach GF 5x3 i kurcze jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś narzekał że strzelają same z siebie.
fragles pisze:Chińczycy chyba sami siebie nie podrabiają? :-D
Oj mylisz się :)
Przed wczoraj miałem w rękach podrobiony nadajnik wideo Skyzone TS5823
Od mojego oryginalnego różni się pudełkiem wykonanym z gorszego i cieńszego papieru oraz brakiem hologramu na pudełku, instrukcja kiepsko wydrukowana i gównianym papierze. Sam nadajnik jest polutowany bardzo niechlujnie i do tego nie działa. Swoją opinię opieram na tym że miałem w sumie w ręku 4 nadajnik tego typu, każdy z innego źródła i były tak samo wykonane a ten z przed wczoraj różnił się.
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: se-ba1 »

PiotrSz pisze:... Co do śmigieł 5x3 GF, w Olsztynie latają na nich wszystkie 250 od nas z ekipy. Pękają jedynie po kontakcie z przeszkodą lub jeśli śmigło było zgięte (ma zabieloną powierzchnię) po spotkaniu z czymś twardym chociaż nie jest to regułą...
Potwierdzam, w Grodzisku Maz też jeszcze nikomu z nas żadne samo z siebie nie pękło :-)
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: rafo30 »

Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zybyzy »

rafo30 pisze:A latał ktoś na takich ? Obrazek
http://www.banggood.com/Diatone-5030-Pr ... 41156.html
zapytaj Marcina :) mówił, że dają radę.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
rafo30
Posty: 350
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 10:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: rafo30 »

No pytałem i jest zadowolony już zamowiłem karton to potwierdzę czy są ok
Turnigy 9XR,SkySurfer KFC32FTB by Marbalon ;-)eLeReS
Hype P-51 Miss America przerobiona na lampę
Awatar użytkownika
PaweMed
Posty: 100
Rejestracja: sobota 23 lis 2013, 19:44
Lokalizacja: ZS

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: PaweMed »

rafo30 pisze:A latał ktoś na takich ? Obrazek
http://www.banggood.com/Diatone-5030-Pr ... 41156.html

Zamówiłem 4 komplety takich, przyszły do mnie w środę, zrobiłem 4 loty, jestem zadowolony, ale przy tej pogodzie ciężko powiedzieć coś więcej niż to, że się kręcą ;-)
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: zwirekM10 »

PiotrSz pisze:

Sądzę że masz trochę mało nalotu żeby wystawiać tego typu opinie. Bardzo dużo osób na tym forum lata na śmigłach GF 5x3 i kurcze jakoś nie przypominam sobie żeby ktoś narzekał że strzelają same z siebie.
Te dwa pakiety to nie jest mój cały nalot tylko maksymalny czas jaki mi te śmigła wytrzymały.
Poniżej film, żeby nie być gołosłownym:
https://copy.com/JyKVbyzCUTKe40r8 - prawie dziada utopiłem.

i nie jestem odosobnionym przypadkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=EpZPWdewCFM

Na rcgrups też o tym kiedyś coś czytałem.

Być może mój quad jest za ciężki, bo do lotu z kamerą, pakietem 2200 waży prawie 700g. Silniki mam emaxy 2204. W śmigłach tych już mnie na wstępie denerwuje, że są takie cienkie, delikatne, słabe. Nie wzbudza to mojego zaufania.
Może i ludzie na niech latają, nie będę się upierał, że się nie da ale ja nie potrafię i opinie mam wyrobioną. Może mój przypadek się komuś przyda bo moim zdaniem szkoda tak bez sensu sobie model niszczyć ja to miało miejsce u mnie.

Ktoś dawał uwagi, że może podróbki ale są oryginalne z Chin :D.

W dużym quadzie też latałem na różnych śmigłach ale carbony mi się sprawdzały najlepiej. Teraz zamówiłem z ABC RC 6x3 carbonowe zwykłe (nie trójramienne) i mam nadzieję, że w końcu będę miał spokój ze śmigłami.

P.S.
Muszę przyznać, że w jednym z tych trzech przypadków nie śmigło się złamało tylko odkręciła się nakrętka przy odejmowaniu gazu. Ale też uważam że to może być wina po stronie śmigieł bo śmigła carbonowe trójramienne przykręcone tą samą siłą latały ponad 2 tygodnie i gdybym się nie rozbił pewnie latały by dalej a na tych wytrzymało 2 minuty od założenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: śmigła do quada 250, Opinia o Gemfan.

Post autor: PiotrSz »

zwirekM10 pisze:Być może mój quad jest za ciężki, bo do lotu z kamerą, pakietem 2200 waży prawie 700g.
I tu może być przyczyna pękania śmigieł, mój quad z pełnym obciążeniem waży w porywach 530g.
ODPOWIEDZ