Nowy gimbal

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Nowy gimbal

Post autor: krall »

jakuban prosił mnie żebym napisał kilka słów o jego nowym gimbalu. Obiecałem - więc piszę.
Na początku muszę się do czegoś przyznać - zgrzeszyłem ;-) - od zawsze sam buduję wszystkie modele, koptery gimbale i działa to "w miarę przyzwoicie" ale pod koniec roku podkusiło mnie coś i kupiłem S900. Były jakieś tam argumenty za tym wyborem - ale nie o tym.
Na wiosnę zapakowałem do S900 swój gimbal (na Alexie 8bit) i zabrałem się za intensywne testy. Dużo by pisać ale nie byłem zadowolony z efektów. S900 jednak za bardzo się telepie i mój gimbal (w róznych konfiguracjach) nie wyrabiał. Pewnie z Nexem byłoby ok ale GH4 w 4K nie daje marginesu błędu. Zmęczyła mnie już ta kilkutygodniowa walka z gimbalem i postanowiłem kupić "gotowca" - wybór padł na przedmiotowy MR jakubana - pewnie dzieki jego filmom właśnie na S900 z GH4. Zenmuse też jest sprawdzonym rozwiązaniem ale raz, że dedykowanym a dwa droższym.
InfinityMR: cóż gimbal jak gimbal - jakiś rewolucyjnych rozwiązań konstrukcyjnych tu nie ma. Jednak diabeł tkwi w szczegółach a te są dobrze dopracowane, silniki pewnie też nie pierwsze lepsze + ta nowość: encodery. Złożenie gimbala + wstępne konfiguracja to jeden wieczór. Pierwszy raz miałem do czynienia z AM 32bity i w dodatku z encoderami ale dzięki instrukcji i paru mailach z jakubanem udało sie to ogarnąć. Własnoręczna konfiguracja zawsze pozostawia jakiś niedosyt i możliwość jeszcze i jeszcze podregulowania tych kilkunastu parametrów i tak też się dzieje. Jestem po kilku lotach w różnych warunkach i widzę, że będzie się dało na tym sprzęcie popracować :-)
Nagrałem kilka filmików testowych. Wstawię jeden z dzisiejszego lotu dlatego bo warunki naprawdę były ciężkie. Normalnie nie latam przy takim wietrze. Pewnie jakieś 8m/s + spora turbulencja - jak to u mnie na górce. Musiało być grubo bo GH4 sam wyłączył nagrywanie - nie zdążyłem przeczytać dlaczego ale podejrzewam że właśnie o to rzucanie na wietrze chodziło.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy gimbal

Post autor: From_heaven »

Fakt, enkodery to zupełnie inna bajka. Choć niestety przed Alexem jeszcze długa droga, żeby to wszystko w końcu działało tip-top. Ale i tak jest bombowo.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

Krzysztof jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem tego testu!
Taka wichura a obraz aż miło popatrzeć!
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

Az miło popatrzeć :)
Materiał od jednego z klientów, tych naprawdę wymagających, którzy (jak sam powiedział), przerobili już dużo różnych gimbali:

Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

Nowy system tłumienia drgań - Orbit:
Obrazek
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

InfinityMR-S - nowy, mniejszy brat InfinityMR
Obrazek
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Nowy gimbal

Post autor: MatManiak »

O ładnie, jak różnica w wadze w stosunku do MR (750g)? Widzę że w specyfikacji wymieniasz BMMC - macie? Ktoś już ma? Bo preorder chyba jest...nie będzie problemów z wywazeniem w Roll, ze względu na jeden silnik i syntetycznosc micro camera?
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

Nawiązałem dość dobry kontakt bezpośrednio w Black Magic i rysowałem InfinityMR-S mając informacje o BMMC z pierwszej ręki wiec pasować bedzie. W osi roll regulacja moze byc dokonana na polce aparatu lub na belce poziomej z tylu.
A co do wagi, sadze ze wyrobie sie finalnie w 750g.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

InfinityMR-S dołączył do rodzinki:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

Krotki test z dzisiejszego deszczowego i wietrznego dnia:



darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Nowy gimbal

Post autor: darek »

super
jaką wage mają twoje gimbale?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy gimbal

Post autor: ECO400 »

latasz na X-CAM Kongcopter ?
Jak się sprawuje? Jesteś z niego zadowolony?
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy gimbal

Post autor: jakuban »

InfinityMR wazy 1295g
InfinityMR-S 780g

W przypadku obu waga obejmuje system tłumienia drgań Orbit i uniwersalne mocowanie na rury 12mm którego waga wynosi ok. 180g.

Kopter kupiłem do testów tego gimbala, szukałem czegoś co moze odzwierciedlić jakies inne popularne ramy by testy były jak najbardziej obiektywne. Wazne przy wyborze było także to ze ten kopter nie ma żadnego systemu tłumienia drgań (jak na przykład s900), dzieki czemu mogłem lepiej przetestować system Orbit.
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Nowy gimbal

Post autor: darek »

to nieźle
pozwól jeszcze, że zapytam: jakie nazwy kodowe noszą motory?
tu mam na myśli stosowane ogólnie przyjęte zasady: 4006, 5010 itp - zwykle one odzwierciedlają wielkość stojana, choć nie zwsze, na przykład RCTimer 5010 określa wymiary zewnętrzne motoru do koptera stojan w rzeczywistości ma jakieś 38x5, ale silniki EMAX do gimbala mają nazewnictwo właśnie odzwierciedlające wielkość stojana, czyli 4006 mówi, że stojan ma 40mm średnicy I 6mm wysokości a cały motor nie jest mały ani lekki bo ma 46 na 24 I waży około 100 gram
ODPOWIEDZ