Wasze rekordy odległości

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: lgojniczek »

marekj pisze:
Miał ktoś już taki przypadek, że eLeRes zgubił zasięg i mu już nie wrócił bądź nie połączył się powtórnie odbiornik z nadajnikiem...?
Miałem podobny przypadek w ubiegłym roku. Opisałem na forum ale nikt nie podjął tematu. Też latałem daleko i nisko, eleres stracił na moment zasięg i wszedł w fs. AP&OSD Pitlaba w trybie AUTO doprowadził model do domu. Eleres nie odzyskał jednak w drodze powrotnej zasięgu i model nad bazą model krążył jeszcze godzinę. Dla pewności w drodze powrotnej wyłączałem i włączałem nadajnik (bez rezultatu), gdy model był nad bazą zmieniłem nawet antenę na zapasową.
Model wylądował bezpiecznie a eleres nadal nie reagował, dopiero po wyłączeniu zasilania w modelu i jego ponownym włączeniu wszystko wróciło do normy. Wygląda to na dokładnie taki sam przypadek jak u Ciebie, tylko u mnie gaz w trybie AUTO był na właściwym poziomie.
Kolega miał dokładnie taki sam przypadek z tym że w jego sytuacji FS włączył się ponieważ sam odłączył zasilanie od nadajnika eLeReS MAX żeby zmienić baterię, po ponownym zasileniu nadajnika link RC nie został przywrócony (uprzedzając pytania cała sytuacja miała miejsce w odległości około 100m od bazy). Podejmowane były próby ponownego odłączenia zasilania ale nic to nie dawało. Konfiguracja to na ziemi eLeReS MAX z retransmisją FrSky po S.BUS a w modelu odbiornik eLeReS mini. Może MIŚ mógłby zastanowić się nad tym co to może być bo trochę strach latać.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marbalon »

Jest jeszcze temat lokalizatora który jak się załączy to czeka na to aż przez 20s będzie stabilny link RC, jak będziemy resetować podczs tego i kombinować to on z niego nie wyjdzie... Drugi temat nawrotów to już rozmawiałem ze Sławkiem, generalnie jeżeli po nawrocie jest zrywka to cięzko doszukać się tutaj winy odbiornika, on nie wie w kórą stronę leci, ale ułożenie anten w modelu mocno zmienia się zależnie od kierunku lotu a co gorsze fale radiowe nie zawsze działają jak się nam wydaje... Ja w X-8 miałem antenę RC przy silniku z tyłu po rawej stronie kadłuba a video na pysku modelu i nie wiedzieć dlaczego RSSI miałem lepsze na powrocie gdzie antena RC jest za nadajnikiem video i jeszcze za całym kadłubem gdzie były dwie baterie. Tak więc nie mieszałbym wszystkiego do jednego wora, a przy okazji lokalizator ustawił na najdłuższy czas bo w sumie ma być tylko do szukania modelu a to upływa sporo czasu zanim akcję podejmujemy, a krótki czas sprawia problemy w odzyskaniu sterowania.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: lgojniczek »

marbalon pisze:Jest jeszcze temat lokalizatora który jak się załączy to czeka na to aż przez 20s będzie stabilny link RC, jak będziemy resetować podczs tego i kombinować to on z niego nie wyjdzie... Drugi temat nawrotów to już rozmawiałem ze Sławkiem, generalnie jeżeli po nawrocie jest zrywka to cięzko doszukać się tutaj winy odbiornika, on nie wie w kórą stronę leci, ale ułożenie anten w modelu mocno zmienia się zależnie od kierunku lotu a co gorsze fale radiowe nie zawsze działają jak się nam wydaje... Ja w X-8 miałem antenę RC przy silniku z tyłu po rawej stronie kadłuba a video na pysku modelu i nie wiedzieć dlaczego RSSI miałem lepsze na powrocie gdzie antena RC jest za nadajnikiem video i jeszcze za całym kadłubem gdzie były dwie baterie. Tak więc nie mieszałbym wszystkiego do jednego wora, a przy okazji lokalizator ustawił na najdłuższy czas bo w sumie ma być tylko do szukania modelu a to upływa sporo czasu zanim akcję podejmujemy, a krótki czas sprawia problemy w odzyskaniu sterowania.
No byłby to jakiś trop Marcinie gdyby nie fakt że w tym odbiorniku eleres mini funkcjonalność lokalizatora była wyłączona.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marbalon »

lgojniczek pisze:No byłby to jakiś trop Marcinie gdyby nie fakt że w tym odbiorniku eleres mini funkcjonalność lokalizatora była wyłączona.
No to się poddaje. Generalnie jezeli oda się coś takiego wam złapać to trzeba by nagrać/zapamiętać jak ledy migają co się dzieje z odbiornikiem jak włącza się/wyłacza aparature.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: maxiiii »

toretto1995 pisze:Dzisiejszy rekordzik ;) 57km

Setup standardowo :

-RC: eLeReS 100mW
To jakbyś leciał na QLRS to 200km byś chyba zaliczył?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: TorFPV »

Nie czaje ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: df2 »

No bo my latamy na qlrs po 200km.

No może ja nie latam 200, bo nie chcę, ale jakbym chciał....) ;-)


A tak na poważnie, każdy wynik dobry. Cieszyłem się jak dziecko jak przekroczylem 1.5km, potem ponownie przy 2km. Następnie przy 2.5 :-)
Tak po kawałeczku jest dużo więcej radości :-)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: TorFPV »

W sensie że QLRS lepszy od eLeReS czy jak ? :-D
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: zeman0 »

Mam jakieś swoje przypuszczenia ale puki co trzeba zmienić ustawienia w AP, zrobić zabezpieczenie na wypadek "W" (drugi odbiornik 2,4) i w górę.
Pogoda rozpieszcza więc kontynuacja testów SkyWalkera - jego możliwości i oczywiście anten... ;-)
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marekj »

No to się poddaje. Generalnie jezeli oda się coś takiego wam złapać to trzeba by nagrać/zapamiętać jak ledy migają co się dzieje z odbiornikiem jak włącza się/wyłacza aparature.
Niestety, pomyślałem o tym dopiero po ponownym włączeniu zasilania. Generalnie jednak widać, że mój problem nie był odosobniony. Oczywiście nie gmerałem niczym daleko od bazy. Próby wyłączenia i ponownego włączenia były już stosunkowo blisko bazy. Z mojej pozycji to wyglądało jakby odbiornik się zawiesił po kilku krótkotrwałych zanikach sygnałów z powodu lotu na zbyt małej wysokości jak na ten teren. Może jednak jest jakiś bug w oprogramowaniu, który wychodzi dopiero w określonych okolicznościach.
Na szczęście od tej pory wszystko jest ok, a w razie czego AP tyłek ratuje jak widać na końcówce tego feralnego lotu poniżej.

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marbalon »

marekj pisze: Może jednak jest jakiś bug w oprogramowaniu, który wychodzi dopiero w określonych okolicznościach.
Tego nigdy wykluczić nie można i dlatego jakos dziada trzeba by złapać za rogi.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: zeman0 »

Po ostatnim emocjonującym locie naniosłem lekkie poprawki w ustawieniach AP w modelu i przeanalizowałem popełnione przeze mnie błędy.
A to efekty z dzisiejszego latania... :-)
Podziękowania dla kolegi Damiana (uroczyromrk) bo bez jego pomocy nie byłoby dzisiejszego latania i mojego nowego rekordu... :-P
Załączniki
20181008-175218.jpg
20181008-175218.jpg (192.53 KiB) Przejrzano 7874 razy
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marbalon »

No co moge powiedzieć...Gratki Sławku!
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: zeman0 »

marbalon pisze:No co moge powiedzieć...Gratki Sławku!
Marcin - SYLWKU :evil: zapamiętaj w końcu... ;-)
Dzięki za pożyczenie swojego nadajnika. Co prawda konkurencyjnej marki ale jak widać też można na nim latać... ;-)
Jeszcze raz dzięki.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Wasze rekordy odległości

Post autor: marbalon »

zeman0 pisze:Marcin - SYLWKU zapamiętaj w końcu...
Sorki ;-)

Bo jak wiadomo kolejny rekord padł na systemie eLeReS. Ta sama sztuka nadajnika biła ze mną rekord pare lat temu ;-)
ODPOWIEDZ