syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marcin_knz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 21:29
Lokalizacja: PL

Re: syma x5

Post autor: marcin_knz »

Przybyła moja Syma X5HW i mam problem/pytanie.
Joystik od obrotów działa jak prawy od kierunku tzn. stoji w połowie nie można go ustawić na dół wraca cały czas do połowy.
Syma po wykonaniu procedury startowej sama rozkręca silniki i stoji jakby na biegu jałowym ;/
I ostatni myk, chyba najgorszy bo kosztował mnie już dwa śmigła :( gdy chcemy ją wyłączyć aby śmigła przestały się kręcić nie da się tego zrobić 0, 1 - trzeba przytrzymać joystik obrotów na min i po około 2,3 sek obroty zaczynają zwalniać, orde trochę to dziwne w Syma X5C było normalnie.

Czy nie da się tego dziwnego sterowania obrotami wyłączyć przestawić jak w normalnym kontrolerze??

Jeszcze jeden problem się zrodził.
Rozkrecilem sumę bo złapała trochę piasku, elektroniki nie odkrecalem, odkrecalem wszystko i gdy próbuję wbić się w górę suma przewraca się do tyłu nawet nie zdąży się unieść. Co jest grane? Coś się popsuło, coś trzeba wyregulować?

Pomóżcie, jeszcze się nią nie nacieszylem a już problemy.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: syma x5

Post autor: kuczy »

marcin_knz pisze:Coś się popsuło, coś trzeba wyregulować?
Stawiam, że źle założyłeś śmigła sprawdź w jakim kierunku się kręci śmigło i jak wygląda łopatka - powinno być tak, że każdy z silników dmucha na dół - to raczej możesz prosto sprawdzić, tylko palców pod śmigła nie podkładaj :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: syma x5

Post autor: matulekpl »

marcin_knz pisze:Przybyła moja Syma X5HW i mam problem/pytanie.
Joystik od obrotów działa jak prawy od kierunku tzn. stoji w połowie nie można go ustawić na dół wraca cały czas do połowy.
Syma po wykonaniu procedury startowej sama rozkręca silniki i stoji jakby na biegu jałowym ;/
I ostatni myk, chyba najgorszy bo kosztował mnie już dwa śmigła :( gdy chcemy ją wyłączyć aby śmigła przestały się kręcić nie da się tego zrobić 0, 1 - trzeba przytrzymać joystik obrotów na min i po około 2,3 sek obroty zaczynają zwalniać, orde trochę to dziwne w Syma X5C było normalnie.

Czy nie da się tego dziwnego sterowania obrotami wyłączyć przestawić jak w normalnym kontrolerze??

Jeszcze jeden problem się zrodził.
Rozkrecilem sumę bo złapała trochę piasku, elektroniki nie odkrecalem, odkrecalem wszystko i gdy próbuję wbić się w górę suma przewraca się do tyłu nawet nie zdąży się unieść. Co jest grane? Coś się popsuło, coś trzeba wyregulować?

Pomóżcie, jeszcze się nią nie nacieszylem a już problemy.
Masz wersje H czyli ona sama utrzymuje wysokość. No i wyglada na to, ze drążek od mocy jest ustawiony stale na 50% czyli musisz wychylić powyżej aby dron sie uniósł i poniżej aby opadał. A jak zostaje na 50% to dron pozostaje w zawisie. Tego nie zmienisz. Na pewno jest jakaś kombinacja drążków do wyłączania silników.

A co do wywrotek to pewnie to co kuczy napisał.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
marcin_knz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 21:29
Lokalizacja: PL

Re: syma x5

Post autor: marcin_knz »

Dziękuję pomoc, problem naprawiony. Faktycznie zmieniłem śmigła i poszedł w górę
Co do wyłączania drona jest kobinacja yojstikow co w około 1sek zatrzymuje śmigła.

Polatane dziś po pokoju i frajda niesamowita oraz śmigła całe czekam na lepszą pogodę i wypad na łąkę będzie.

Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka
marcin_knz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 21:29
Lokalizacja: PL

Re: syma x5

Post autor: marcin_knz »

Polatalem wczoraj trochę i mam dziwne odczucia co to tego trybu utrzymywania wysokosci. Strasznie nieprzewidywalne zachowanue drona było. Raz stal w muejscu poorawnue a innym razem polecial w gore innym razem ziemia i kret.
Czym to moze byc spowodowane?
Aż strach latac wyżej i dalej z obawy ze może juz nie wtocic albo spaść gdzieś...
Upadki maja wplyw na zachowanie elektroniki, coś sie mogło uszkodzić?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
timon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 22:16
Lokalizacja: Pyrzyce

Re: syma x5

Post autor: timon »

Witam,
Od jakiegoś czasu latam czarną symą x5sc i ostatnio pojawił się problem z jej kamerą, tzn. obraz się zatrzymuje a dźwięk nagrywa się dalej. Akumulator nie był rozładowany, a dron cały czas znajdował się w zasięgu. Ktoś miał coś podobnego?
marcin_knz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 21:29
Lokalizacja: PL

Re: syma x5

Post autor: marcin_knz »

Czy nikt nie spotkał się z problemem nierównej pozycji lotu który mnie trapi ;)

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
zbyszek88
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2016, 18:04
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: syma x5

Post autor: zbyszek88 »

Dzień dobry :)


Ten wątek bardzo mi pomógł w wyborze pierwszego latającego wielowirnikowca. I tak od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem czarnej "bezgłowej" ;-) X5SC. Pierwsze wrażenia i wnioski:

- Film ma 0 bajtów jeśli nie zakonczy sie nagrywania pilotem a po prostu wylaczy drona po zakonczeniu lotu... piekna utrata kontroli nad dość wysokim przelotem i dalekie porwanie go przez wiatr przez to sie mi nie nagrało :(

- Najbardziej zdradzieckie sa porywy wiatru. Juz lepszy jest stały lekki wiatr w jednym kierunku, niż bezwietrzna pogoda z silniejszymi porywami.

- Zdejmowalem już drona trzy razy z drzewa. Osłonki na śmigła to przydatna rzecz.

- Ta mała diabelska maszyna to wcale nie jest taka zabawka... jej moc i szybkość w zasadzie lekko mnie jeszcze przerazaja :)

- Jeszcze wiele nauki przede mną. Latanie F-16 jest chyba łatwiejsze... jak na moment strace orientacje, gdzie jest przod a gdzie tył, to dron "lata sam"... i do tego jeszcze dodajmy poryw wiatru...


Zamowilem już konektor do podlaczenia anteny od Routera. I teraz mam takie pytanie:

- W jednym poradniku z montazu anteny dodatkowo przerywa się jakąś ścieżkę z boku na płycie "głównej" drona - to chodzi o podlaczenie anteny do masy? Chyba nie trzeba tego robić? Wystarczy wylutowac starą i poprawnie zalutować konektor?

- Czy po prostu wystarczy zamontować antenę ze starego routera (niech mój stary ZTE z neo się wreszcie przyda ;)), czy warto kupić jaką nieco dłuższą i mocniejszą antenę np. na allegro? Ponoć ta antena z routera ma wzmocnienie rzędu 2-3 dBi, a mozna tez kupic np. 6 dBi, czy 8 albo 12 dBi... opłaca się, czy zupełnie wcale?

- Dron na plycie glownej jak mniemam tez posiada antenę odbiorczą. Przeciez musi. Czy tam nie ma też jakiegoś sposobu jej wzmocnienia? Pewnie to nie takie latwe :)


W ogole, zasieg "klasyczny" jak dla mnie jest obecnie zupelnie wystarczajacy... ale skoro mozna go zwiekszyc, to dlaczego nie :)
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: syma x5

Post autor: Carrock »

Jesli chodzi o najlepszy wybor to chyba jednak na poczatek x8 ale to moja prywatna opinia. W x5 i x8 sie raczej nie inwestuje, bo to sprzet na chwile i nikt przy sprzedazy Ci za zbedny upgrade nie odda. Jesli zawisnie na drzewie jaka roznica jaka mial antene, jesli zniknie z oczu jaka roznica czy ma 100m czy 500 zasiegu spadnie praktycznie w tym samym miejscu. Jesli lubisz grzebac i dlubac to warto, w innym wypadku bez sensu :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: syma x5

Post autor: kuczy »

zbyszek88, oczywiście odbiornik w symie ma swoją antenę odbiorczą - również kawałek przewodu wystającego z płytki - z tego co wiem próby wymiany na lepsze antenki były - ale bez spektakularnych sukcesów. W przypadku Symy x5 każdy dodatkowy gram się liczy, więc podejrzewam, że cięższa antena może nie być dobrym pomysłem.

Co innego antena aparaturki - tu sam nosisz tą masę - i nie chodzi w cale o zasięg, bo jak sam zauważyłeś - jest wystarczający przy takiej małej maszynie - ale np o to co sam napisałeś - przy zerwaniu łączności film się nie nagra - mając "zapas zasięgu" masz większe szanse, że będziesz mógł oglądać nagrany materiał.
nada się każda antenka - jak masz jakąś "na stanie" to tym lepiej, nie wierzył bym ślepo w te zapewnienia dBi zwłaszcza na Allegro - tego nie masz jak sprawdzić. teoretycznie im więcej tym lepiej ale zauważ, że przy 100m już symy nie widać na niebie - więc nie ma co przesadzać jeśli i tak dalej nie polecisz.
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: syma x5

Post autor: as1200 »

- Film ma 0 bajtów jeśli nie zakonczy sie nagrywania pilotem a po prostu wylaczy drona po zakonczeniu lotu... piekna utrata kontroli nad dość wysokim przelotem i dalekie porwanie go przez wiatr przez to sie mi nie nagrało :(
Miałem wielokrotnie taką sytuację ale i na to jest rada...
W takiej sytuacji wkładałem kartę do kompa i robiłem odzysk jak np. ze starych zniszczonych płyt CD lub dysków HD.
Nagrania co prawdę co jakiś czas są pourywane ale zawsze coś jest do obejrzenia :)

Pozdrawiam i życze miłej zabawy, bo ja z tym modelem miałem naprawde sporo :)
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
marcin_knz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 21:29
Lokalizacja: PL

Re: syma x5

Post autor: marcin_knz »

marcin_knz pisze:Polatalem wczoraj trochę i mam dziwne odczucia co to tego trybu utrzymywania wysokosci. Strasznie nieprzewidywalne zachowanue drona było. Raz stal w muejscu poorawnue a innym razem polecial w gore innym razem ziemia i kret.
Czym to moze byc spowodowane?
Aż strach latac wyżej i dalej z obawy ze może juz nie wtocic albo spaść gdzieś...
Upadki maja wplyw na zachowanie elektroniki, coś sie mogło uszkodzić?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Pomożecie, mual ktos podobne ptoblemy?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
timon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 22:16
Lokalizacja: Pyrzyce

Re: syma x5

Post autor: timon »

Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: syma x5

Post autor: Tanner »

Tak, ale poszukaj może większych, ja brałem dwie 800mah i wyszło w sumie 50zł z wysyłką.
timon
Posty: 3
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 22:16
Lokalizacja: Pyrzyce

Re: syma x5

Post autor: timon »

Dzięki, rozejrzę się jeszcze na bg, tam może coś lepszego się trafi :)
ODPOWIEDZ