Śledzikowe pogaduchy

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

rozwlają mnie te wasze szybole ;-)
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

toretto1995 pisze:Skąd będziesz brał panele ? Jakieś z nadzwyczajną sprawnością czy taniocha z ebaya ?
Panelami koledzy bazy zasilają. Tera czas na modele. Panele z allegro czy okolicznych sklepów elektronicznych.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Opłaca się wozić panele na przyczepce rowerowej do ładowania pakietów? Jak wychodzi cenowo przy 60-100W?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

60-100W cały zestaw to jakiś 1000zł i ~30kg. Czy się opłaca to już ciężko powiedzieć bo dużo czynników ma na to wpływ. Jeśli nie siedzisz w polu(wisząc w powietrzu) od rana do zachodu to raczej brak szans na opłacalność.

Jeśli chodzi o szybowce to jakaś porażka. Parę miesięcy przygotowań aby dobrze polatać tylko 2 dni w roku(pogoda) :-(


Panowie, może zrobimy jakieś duże zamówienie z chin na cele solarne do zamontowania na modelu? Już 4 chętnych mamy.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

jelcyn pisze:Panowie, może zrobimy jakieś duże zamówienie z chin na cele solarne do zamontowania na modelu? Już 4 chętnych mamy.
Ja bardzo chętnie :-) może na nowy sezon na nowe skrzydło powędrują jak się dorobię :-P
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Może coś taniej wyrwiemy no i im później kupimy tym lepiej. Oby zdążyć zmontować coś do marca.
Moje skrzydło też nie skończone. Mogę je skręcać wzdłużnie, a zablokuję tą możliwość dopiero jak je "wytrymuję" czyli bez latania nici z dokończenia.

Jaki profil wybrałeś?
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Myślę o MH32 podoba mi się skrzydełko o tym profilu i jest szybkie :-) teraz te moje ma 17g/dm2 obciążenie , a np.3metrowe MH32 takie jak ma szybowiec chociażby Ideal ma już 47g/dm2 ,spora różnica......
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Masz na myśli to że jest do większych obciążeń czy że w Twoim modelu otrzyma większe obciążenie?
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Ja to rozumiem tak.. teraz mam masę modelu 3kg i obciążenie około 40g/dm2,a powinno być 17g/dm2 dla tego skrzydełka tak podaje producent..
a np.te co ma Ideal przy tej samej masie wychodziło by 44..producent podaje do 47
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Czyli jedno i drugie :lol:

Ja do tego co mam doczepię jeszcze skrzydła od ES'a. Będzie 440cm :mrgreen: Jak by zrobić dobre lotki to i 5m pewnie poleci z tym kadłubem.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Podrzućcie linka do tych paneli.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Trzeba go najpierw znaleźć :mrgreen: Na razie luźne gadki, tak jak mówiłem z kupnem raczej nie ma się co spieszyć bo wszystko idzie do przodu a czasu mamy dużo.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Takie pytanko... :-) co myślicie nad zamontowaniem w samolocie np.AN-ie podglądu dla skoczków spadochronowych przy wychodzeniu do skoku , powiedzmy nadajnik na samolocie plus gopro podgląd na ziemi w spadochroniarni na 50cal.Tv.
Ciekawe czy można w ogóle coś montować bez legalizacji-atestu :-P ? no i czy 1.2 czy 2.4 Ghz
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Był temat o zamontowaniu podglądu w szybowcach. Może tam się coś wykluło. Pasmo to tylko 2,4 . Ktoś sie pytał kogoś z lotniska, czy taki pomyśl jest wogle możliwy? Tam trzeba zacząć jak coś.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Ostatniego czasu z GP w czasie lotów zauważyliśmy przelatujący nieopodal balonik z helem. Nie mogliśmy go niestety z filmować z powodu na dzielący nas dystans itp. Postanowiliśmy więc sami coś podobnego ulotnić. Coś co moglibyśmy sami wielokrotnie wykonać. Zwykły balon foliowy z helem to koszt ok 20 zł .
Udało mi się po wielu próbach łaczenia róznego rodzai foli. Łączenia wykonane na hot glucie i przy pomocy żelazka. Zapewnia to dużą szczelność i czystość wykonania. Balon wykonany na podstawie pomniejszonych planów . Składa się z 11 brytów i mieści wg obliczeń 0,6m³ gazu.

Obrazek
ODPOWIEDZ