APM 2.6 + moduł zasilania - jak działa battery failsave?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

APM 2.6 + moduł zasilania - jak działa battery failsave?

Post autor: jaack »

Jak w temacie - czy idzie w jakiś sposób "lądowy" sprawdzić czy battery failsave mi zatrybi?

Jak na ziemi odpalam quadro i wyłączę apkę, to od razu wyświetla failsave (podpięty przez USB) i zmienia tryb na Land (nie mam GPS podpiętego póki co), a że stoi na ziemi, to w przeciągu sekundy czy dwóch wyłącza silniki i je rozbraja.

Jak robię to samo z wydojoną bateryjką, która przy wyłączonych silnikach trzyma ponad 11V a po odpaleniu po kilku sekundach schodzi poniżej próg (10,5V), to nic się na ekranie nie dzieje, nie ma FAILSAVE, ani nie próbuje lądować.

Mam też drobną przypadłość - jeśli uzbroję silniki i nie popchnę manetki gazu w przeciągu kilku sekund to same się rozbrajają - to normalne czy coś mi głupieje?

BTW. oczywiście mój moduł zasilania nie "zasila" APM, na 5V jest zero, ale przy zasilaniu z USB czyta prąd i napięcie bardzo ładnie.

Z góry dzięki!
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Mam też drobną przypadłość - jeśli uzbroję silniki i nie popchnę manetki gazu w przeciągu kilku sekund to same się rozbrajają - to normalne czy coś mi głupieje?
Silniki się rozbrajają po 10sekundach nieużywania :)
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

kiepuri pisze:
Mam też drobną przypadłość - jeśli uzbroję silniki i nie popchnę manetki gazu w przeciągu kilku sekund to same się rozbrajają - to normalne czy coś mi głupieje?
Silniki się rozbrajają po 10sekundach nieużywania :)
Haha, szybko mi te 10 sekund mija, ale tak właśnie myślałem - dzięki :-)

Mam nadzieję, że znajdzie się też ktoś, kto pomoże z resztą - nie chcę testować w locie xD
jaack
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 20:09
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

Post autor: jaack »

Ostatecznie doszliśmy z shaggee do ładu z barttery failsave, konkluzja:
Battery failsave prawdopodobnie nie działa przy podpiętym USB.

Byłem zmuszony do sprawdzenia tego w praktyce, bo próby zasymulowania w mieszkaniu ze zdjętymi śmigłami nie dały efektu.
Ustawiłem Failsave na 11,5V z trybem LAND, dołożyłem sobie buzzer na 10,5V no i po jakimś tam czasie latania quadro automatycznie zeszło na ziemię, a jak podpiąłem się w MissionPlanner'a (z wyłączoną opcją resetu APM po podpięciu) to na OSD pięknie świeciło wielkie, czerwone FAILSAVE, a mierzone napięcie wynosiło 11,7V - więc idealnie!

To tak dla potomnych :D
Temat można zamknąć ;)
ODPOWIEDZ