Jaka ładowarka do dużych pakietów.

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Jaka ładowarka do dużych pakietów.

Post autor: ghambit »

Jako iż przesiadam się na 6S i 80W ładowarki już mi nie wystarczają szukam zastępstwa o mocy 1000-1500W. Czego oczekuję od ładowarki:

- Podwójny kanał ładowania z możliwością ładowania prądem 25A na kanał (dla 6S)
- Opcję "Storage"
- Fajnie aby ładowarka miała pamięć pakietów (ile łącznie weszło w pakiet, ile razy był ładowany etc)
- Cena max do 1500zł
- Możliwość łączenia z kompem nie jest konieczna o ile wszystkie dane są prezentowane na wyświetlaczu.
- Dobrą wentylację

Może ma ktoś doświadczenie w podobnych ładowarkach i zechcę się podzielić opiniami o swojej. Na chwilę obecną mam 3 faworytów z czego jeden trochę wychodzi poza mój budżet.

- iCharger 308DUO 1300W Dual
- Elprog Pulsar3
- Power lab 8 V2

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Tylko Raytronic c60. Na 12v daje spokojnie radę. A jak chcesz MOCY to na 24v. Mam ją, najlepsza ładowarka jaką miałem.

Cena to ok. 900zł z zasilaczami, podajże na Rc Maniaku ją mają na stanie razem z zasilaczami.
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaka ładowarka do dużych pakietów.

Post autor: PiotrSz »

ghambit pisze:Jako iż przesiadam się na 6S i 80W ładowarki już mi nie wystarczają szukam zastępstwa o mocy 1000-1500W. Czego oczekuję od ładowarki:

- Podwójny kanał ładowania z możliwością ładowania prądem 25A na kanał (dla 6S)
- Opcję "Storage"
- Fajnie aby ładowarka miała pamięć pakietów (ile łącznie weszło w pakiet, ile razy był ładowany etc)
- Cena max do 1500zł
- Możliwość łączenia z kompem nie jest konieczna o ile wszystkie dane są prezentowane na wyświetlaczu.
- Dobrą wentylację

Może ma ktoś doświadczenie w podobnych ładowarkach i zechcę się podzielić opiniami o swojej. Na chwilę obecną mam 3 faworytów z czego jeden trochę wychodzi poza mój budżet.

- iCharger 308DUO 1300W Dual
- Elprog Pulsar3
- Power lab 8 V2

Pozdrawiam
Z tych trzech ładowarek które wymieniłeś miałem okazje popracować tylko na Elprog Pulsar3 i muszę powiedzieć że jest to naprawdę istny kombajn do ładowania, rozładowywania oraz kontroli baterii... Puki co nie mam takiej potrzeby ale jak mnie sytuacja zmusi to zakupie własnie tą ładowarkę. Zresztą akumulatory 6S nie są tanie a więc i ładowarka musi też być odpowiednia żeby odpowiednio o nie zadbać.
Hitec wypuścił teraz ładowarkę 4 kanałową H4 z możliwością mostkowania wyjść celem zwiększenia mocy z wyjściem na dwóch kanałach. Nie miałem okazji na niej popracować ale słyszałem kilka dobrych opinii o tej ładowarce. Nawet tu na forum ktoś ją używa, pewnie się wypowie :)
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

mam i testuję dziecko Hitecka H4.
Polecam. - edytowane polecam już nie polecam jakby kto czytał zapraszam na stornę numer dwa. !
prądy ładowania 8A na 4 kanały albo 16A na dwa sprzężone razem.
pamięć ,historia pakietów itp:.

http://hitecrcd.com/products/chargers/d ... er/product

kupiłem specjalnie do pakietów 6S http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=20641 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek 13 cze 2014, 17:32 przez marcin.gala, łącznie zmieniany 1 raz.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Pulsar to klasa sama w sobie, ja jednak bym polecał iChargera
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

@marcin.gala
Ty jak zawsze z grubej rury z tymi pakietami :p
Ten Hitec mnie zaciekawił, poczytam w necie o nim więcej.

Marcin jak duza pamięć ma ten hitec, ile pakietów możesz śledzić? są jakieś ograniczenia na pakiet jak np, tylko 20 ostatnich ładowań czy coś w tym stylu?

@pma_ @PiotrSz
Ja wiem ze nie powinno się kupować oczami ale pulsar mi się
trochę nie podoba optycznie hehe, no i ta cena bo wszystko inne na +

@uszy19922
Z tego co widzę nie ma pamięci lipoli, mógłbyś to zweryfikować?


Pakiety już lecą do końca tygodnia chciałbym również i ładowarkę kupic, poczytam o tym hitecu bo wygląda również na rozsądny zakup. Dzieki
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

ogólnie doszedłem do 7 zapamiętanych ,to jest zapamiętywane jakie pakiety ładowałeś ,czyli ustawienia.
do tego masz 4 kanały i na każdym kanale możesz sobie ustawić 10 różnych ustawień pod różne baterie - do tego prądy ładowania i rozładowywania.
Ogólnie jak ją sobie raz poustawiasz do wszystkich pakietów jakie używasz - to jest miodzio.
Narazie jestem mega zadowolony z tej ładowarki - najlepsza jaką posiadałem i chyba pobędzie przez dłuższy czas.
Automatycznie balansuje kiedy podłączysz gniazdo balancera z baterii.
Automatycznie przerzuca Cię na kanał który skończył ładowanie/rozładowywanie.
Alarm troszku przycichy - ale to jest dla mnie mało istotne.
Jeżeli chodzi o jakość budowy - WYPAS.
Wiatraki nie są mega głośne - chociaż zasilanie co najmniej 500W do tego potrafi działać jak mały odrzutowiec w pokoju.
Menu jest mega łatwe w obsłudze i intuicyjne jak dla mnie - co lubię.Nawet manuala nie czytałem jeszcze i sądzę że nie będę musiał.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Polecam Raytronic C60 + zasilacz puls sl 20 24v
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

marcin.gala, nie wiem czy miałeś w ręku inne ładowarki Hiteca ale czy menu pojedynczego kanału jest takie same lub podobne do np Hitec X1 MF ?
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Tu masz pare słów które napisałem o C60:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=17635& ... c84b60bfcc
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

PiotrSz pisze:marcin.gala, nie wiem czy miałeś w ręku inne ładowarki Hiteca ale czy menu pojedynczego kanału jest takie same lub podobne do np Hitec X1 MF ?
niestety nie miałem innego hitecka.Jak będzie potrzeba mogę zrobić video i przedstawić menu jak i ładowarkę w akcji itp:. "jak będzie zapotrzebowanie" - nie chce mi się robić ot tak dla picu :lol:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Ja używam TEJ ładowarki i jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

100W na kanał to trochę mało w poruwnaniu do wytycznych z pierwszego postu ;)
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

przynenta pisze:Ja używam TEJ ładowarki i jestem zadowolony.
miałem to to i się popitoliło ,rozłączało zasilanie ,zero pamięci ale ciągnik fajny jak wszystko gra.Ogólnie moja skończyła w koszu i została dawcą narządów na przyszłość.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Ja jestem zdania, ze pakiety nie sa tanie a łatwo je zniszczyć, mój accucel sie strasznie z czasem rozkalibrował... Teraz padł całkiem. W zastępstwo narazie kupiłem sobie B6 50W aby mieć czym ładować a teraz zamówię sobie chyba ichargera z HK, wolę ładować jeden pakiet na raz ale mieć pewność, że jest dobrze traktowany ;)
ODPOWIEDZ