Dział Multikoptery

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Moze zamiast Elektronika / Reszta zrobic podział na elektronika / mechanika?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Też o tym myslalem - ale czy napędy można uznać za mechanikę?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Elektronika - wszystko co zwiazane z prądem. FC, ESC, TX/RX, Silniki, baterie itp.

Mechanika - ramy, centerplate, rozwiązania konstrukcyjne, podwozia itd.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

dobra, ja Was pogodzę, może ostatecznie Elektronika, Ramy, Nepęd -to jest ważny podrozdział w którym mieściłyby się silniki/śmigła/pakiety jako zagadnienie (regle by były w elektronice bo one nie mają zasadniczo wpływu na zagadnienie sprawności napędu)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

diem pisze:Klenio musi zdecydowac sie czy pisze o swoim prywatnym kopterze - mamy dzial platform, czy tez o projekcie - elektronika .. czy tez o kolejnym kopterze ktorego stworzyli, maly/duzy/6ciowirnikowy - to do multikopterow mysle. Jakos to musi byc rozdzielone, może niech Klenio zadeklaruje cosik bo na razie jest to troche porozrzucane.
Michał ja się dopasuję, jak zasugerujesz tak zrobię.

Proponuję, żeby Hornety w konkretnych wersjach lądowały w dziale prywatnych kopterów. Wydaję mi się, że każda platforma którą budujemy jest warta opisania, ponieważ może komuś pomóc. To czy jest to mój prywatny Hornet czy robiony dla kogoś wydaję mi się, że nie ma tutaj znaczenia. Przygotowujemy kilka unikalnych platform, które nie będą nigdy moją własnością, ponieważ mają silniki AXI, układ Y6, czy też inne rozwiązania wybrane przez klienta, ale chętnie bym je pokazał, ponieważ będzie to kilka konkretów.

Do projektów będę wrzucał to nad czym aktualnie pracujemy. Tam też będą lądowały elementy konstrukcyjne np: lekka rama, nad którą obecnie pracujemy. Warto, żeby to co robimy ujrzało światło dzienne wcześniej ponieważ na bazie dyskusji oraz _konstruktywnej_krytyki_ możemy nie popełnić pewnych błędów, które zostaną wyłapane przez Was na wczesnym etapie projektu.

To chyba tyle z mojej strony.

Porządki wydają mi się słuszne, ponieważ bez nich ciężko znaleźć informacje. Sugeruję jednak, żeby nie robić tych porządków bez przemyślenia. Jestem zwolennikiem ewolucji a nie rewolucji.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurku, z drugiej strony, ten napęd opisywany jest głównie przy tematach budowy pojedynczych kopterów, tak samo jak i ramy. Nie warto generować sztucznych poddziałów...;/ Może jak uzbiera się tego więcej...?



Klenio ok.

ps. rewolucji nie będzie, porządki wymuszone natłokiem informacji, dla którego nie było działu i każdy wrzucał gdzie się dało. Od hydeparku, przez poradnik, po "nasze konstrukcje".
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ok, zrobilem jeszcze porzadek w dziale handlowym. Ogloszenia drobne przerzucone w calosci do ogloszen drobnych. Glowne menu dzialu zostawimy sobie na zamowienia wspolne, przyklejony jest tez swarm.
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ