Kalibracja ładowarki

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

NIE podłączaj portu balansującego
Obrazek
stawel
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: stawel »

Lee pisze:
NIE podłączaj portu balansującego
Obrazek
przykro mi, nie rozumiem żartu - może już za stary jestem,
ale nie wiem czy Ty chcesz by Ci pomóc czy nie?
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Na focie z github'a wyglądasz na młodego, może czas na update? :lol:
Chodzi o to że podczas kalibracji Idischarge miałem podłączony port balansera, bo gdzieś było info o kalibracji i pisali że kalibrować z portem, nie mówili co dokładnie, czyli wszystko, więc i tak zrobiłem.
Się zaraz wezmę za kalibracje Idis...

EDIT:

No niby dis działa, jednak nie jest to chyba zbyt dokładnie skalibrowane, bowiem mój miernik coś dziwne odczyty daje, na zakresie 10A daje odczyt np. 0,2A, a na zakresie 200mA przy tym samym przepływie prądu daje 20mA odczytu, więc chyba będę musiał zmierzyć przy pomocy rezystora, się gdzieś chyba wala 5W/0,12R
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Skalibrowałem przy pomocy rezystora, znikł problem z za szybkim podciąganiem napięcia ogniwa lion, jednak zamiast wbić 1000mAh wbija do niego 100mAh...
Już mi się to nudzi.

Więc sprawdziłem w końcu czy to co zgrałem z ładowarki za oryginalnego stanu, to nie czasami F-ki, no i nie, bo jest jakaś treść, tak więc jak przywrócić ładowarkę do przedniego stanu przy użyciu jej wsadu?:
http://speedy.sh/dwQk4/ACC6original.rar
Bo jak próbowałem to ładowarka robi się "bricked" - prostokąciki.
stawel
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: stawel »

szubko się zniechęcasz, no nic, nie moja sprawa
Lee pisze:Więc sprawdziłem w końcu czy to co zgrałem z ładowarki za oryginalnego stanu, to nie czasami F-ki, no i nie, bo jest jakaś treść, tak więc jak przywrócić ładowarkę do przedniego stanu przy użyciu jej wsadu?:
http://speedy.sh/dwQk4/ACC6original.rar
Bo jak próbowałem to ładowarka robi się "bricked" - prostokąciki.
To teraz przyjrzyj się tym liczbom uważnie, może zauważysz pewien wzorzec, porównaj np. z hexami cheali-chargera.
Reasumując potrzebujesz inny FW, jest ponoć gdzieś na rcgroups, możesz też tu zajrzeć: cheali-charger mod Jozsefa.
Niestety sprawa nie jest taka prosta bo pewnie i tak będziesz musiał skalibrować ładowarkę. Ale o to już musisz spytać kogoś innego, ja tego nigdy nie robiłem.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

No ale przecież jest eeprom w którym to jest kalibracja fabryczna.
Po co mam porównywać jedno i drugie?
Się zniechęcam bo po 30 próbach wgrania różnych FW i 50 kalibracjach mam już dość i cały czas mam wrażenie że coś z tym FW jest nie tak...
Beeper - okropne dźwięki wydaje, coś jak żaba, FW nie zatrzymuje procesu ładowania gdy odłączymy port balansujący lub główne kable, trzeba podłączać pojedyncze ogniwo do portu balansującego i głównego.
Nie żebym się czepiał albo miał jakieś pretensje, tylko mówię co uważam, byś mógł poprawić co trzeba.

Uważam że najlepiej by było wziąć oryginalne FW acc6/b6 i dodać do niego kalibracje oraz pomiar rezystancji ogniw i by FW "łykało" oryginalne kalibracje z eepromu gdyby ktoś miał poprawnie skalibrowaną ładowarkę, ale by chciał ulepszyć swoją sztukę o np. ten pomiar rezystancji.
stawel
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: stawel »

Lee pisze:No ale przecież jest eeprom w którym to jest kalibracja fabryczna.
Po co mam porównywać jedno i drugie?
Nie masz eepromu ani FW, zgrałeś ciąg liczb rosnących - lockbity były ustawione.

W fabryce każdy zasilacz przechodzi oddzielnie kalibrację więc jak wgrasz eeprom
od kogoś innego to ładowarka będzie niedokładna.
Lee pisze: Beeper - okropne dźwięki wydaje, coś jak żaba, FW nie zatrzymuje procesu ładowania gdy odłączymy port balansujący lub główne kable
nie ma rzeczy idealnych ;), może kiedyś poprawię - choć nie jest to moim priorytetem.
Lee pisze: trzeba podłączać pojedyncze ogniwo do portu balansującego i głównego.
Nie trzeba podłączać, jak Ci się nie chce to nie podłączaj i tak będzie działać,
jeśli jednak podłączysz będziesz miał dokładniejszy pomiar napięcia.
(to była tylko dobra rada)
Lee pisze: Uważam że najlepiej by było wziąć oryginalne FW acc6/b6 i dodać do niego kalibracje oraz pomiar rezystancji ogniw i by FW "łykało" oryginalne kalibracje z eepromu gdyby ktoś miał poprawnie skalibrowaną ładowarkę, ale by chciał ulepszyć swoją sztukę o np. ten pomiar rezystancji.
[/quote]
Nie możesz sobie wziąć po prosu jakiegoś FW i go zmieniać.

Dobra może jeszcze kilka słów o rodzajach baterii:
Jeśli Twoja bateria "lion 1cell" ma napięcie nominalne 3.7V, maksymalne 4.2V to wybierasz dla niej typ: "LiPo"
jeśli natomiast ta bateria ma napięcie nominalne 3.6V, maksymalne 4.1V to wybierasz dla niej typ: "Lilo"
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Nie masz eepromu ani FW, zgrałeś ciąg liczb rosnących - lockbity były ustawione.
No to trudno :-(
W fabryce każdy zasilacz przechodzi oddzielnie kalibrację więc jak wgrasz eeprom
od kogoś innego to ładowarka będzie niedokładna.
Miałem na myśli kalibracje własnej ładowarki, sprzed wgrania cheali, czyli to co było kalibrowane w fabryce, najczęściej przy użyciu dokładniejszego sprzętu niż to co ma typowy kowalski.
nie ma rzeczy idealnych ;), może kiedyś poprawię - choć nie jest to moim priorytetem.
Jedna linijka kodu??
Jeśli Twoja bateria "lion 1cell" ma napięcie nominalne 3.7V, maksymalne 4.2V to wybierasz dla niej typ: "LiPo"
jeśli natomiast ta bateria ma napięcie nominalne 3.6V, maksymalne 4.1V to wybierasz dla niej typ: "Lilo"
Dzięki za info, ale wiem co w trawie piszczy jeśli chodzi o typ/napięcia, zresztą większość lion-ów ma takie napięcia jak lipole, czyli 3,7/4,2V(laptopowe 18650, telefonowe płaskie itp.).
stawel
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: stawel »

Lee pisze:Miałem na myśli kalibracje własnej ładowarki, sprzed wgrania cheali, czyli to co było kalibrowane w fabryce, najczęściej przy użyciu dokładniejszego sprzętu niż to co ma typowy kowalski.
Może do końca nie zrozumiałem ;)
Tak, jest procedura kalibracji oryginalnego FW, opisana na rcgroups i zapewne tu też ją ktoś wykonywał.
Ja niestety nie miałem tej przyjemności, więc nie pomogę.
Jedna linijka kodu??
:D jak juz ją wymyślisz to daj znać wtedy ją zmerguję, kod cheali-chargera masz.
(w zasadzie o to chodzi w "open source" - jak coś Ci się nie podoba, poprawiasz i się dzielisz z resztą)
..zresztą większość lion-ów ma takie napięcia jak lipole, czyli 3,7/4,2V(laptopowe 18650, telefonowe płaskie itp.).
EDIT:
dobrze to może jeszcze raz, jaki masz problem z tą baterią 1 cell? (bez podłączonego portu balansującego)
zakładam, że:
1. rozmawiamy o cheali-chargerze
2. ładowarkę poprawnie skalibrowałeś
3. ustawiłeś: Bat = Lipo, C = 3.70V/1C, Ch=1000mAh, Ic=300mA, Id= "jaki chcesz"
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Przy kalibracji prądu rozładowania miałem bardzo duże liczby 15850 i prąd rozładowania 1A rozumiem że mam tak zjechać żeby było docelowe 300mA , pakiet mam mieć w porcie balansera cZy nie przy procedurze kalibracji ??
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
stawel
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: stawel »

JasQ pisze:Przy kalibracji prądu rozładowania miałem bardzo duże liczby 15850 i prąd rozładowania 1A rozumiem że mam tak zjechać żeby było docelowe 300mA
Tak, na mierniku ma być 300mA.

W sumie ciekawe, że masz taki duży rozrzut, jak będziesz miał czas i możliwości
to bym prosił o zgranie mi Twojej kalibracji.
JasQ pisze:pakiet mam mieć w porcie balansera cZy nie przy procedurze kalibracji ??
1. kalibracja napięć: balance port podłączony
2. kalibracja prądów: balance port niepodłączony
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

eprom mam zgrać czy tak podać
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
stawel
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 23:46
Lokalizacja: warszawa

Post autor: stawel »

JasQ pisze:eprom mam zgrać czy tak podać
Hm... w sumie dobry pomysł z tym eepromem, może z niego po prostu wyciągnę,
I jak byś mógł mi wysłać linka gdzie tą ładowarkę kupiłeś.

@shaggee to może Ty też mi eeprom zgraj.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

http://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B6

wykalibrowałem i chodzi idealnie co do mA i mV , fakt ta żaba w głośniku jest przerażająca zwłaszcza pierwszy raz ( wypadł mi miernik z ręki , myślałem że zwarcie zrobiłem :mrgreen: )
no i może troszkę mało czytelne menu ale da radę
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

żaba w głośniku jest przerażająca zwłaszcza pierwszy raz ( wypadł mi miernik z ręki , myślałem że zwarcie zrobiłem :mrgreen: )
Heh, ja za pierwszego razu jak to usłyszałem chciałem odruchowo to wypitolić przez okno byle się zamknęło :lol:
kod cheali-chargera masz
Nie mam :-P
Jak mi na tacy nie podasz bezpośredniego linku to inaczej tego nie będę miał, struktura githuba to jakaś masakra i nie mogę tego znaleźć(znalazłem tylko jakieś kilkunasto-linijkowe ochłapy) :oops:
1. rozmawiamy o cheali-chargerze
TAK, v33/ACC6/5A/50W
2. ładowarkę poprawnie skalibrowałeś
Zależy co rozumiesz przez poprawnie, jeżeli to iż ładowarka jest skalibrowana z dokładnością 50mX to... TAK.
3. ustawiłeś: Bat = Lipo, C = 3.70V/1C, Ch=1000mAh, Ic=300mA, Id= "jaki chcesz"
Jest tak ja piszesz za wyjątkiem Ic=200mA :-P
ODPOWIEDZ