Diversity Zbigowe 2ch ABC- krok po kroku (zrob to sam)

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Diversity Zbigowe 2ch ABC- krok po kroku (zrob to sam)

Post autor: lukisek »

Witam na forum .Kefir zachecil mnie do napisania czegos , wiec takie krotkie ABC na poczatek. Prosze klikac w fotki to sie powiekszą

Udało mi się z powodzeniem uruchomić Zbigowe diversity 2ch na glowicach comtecha ktore uzywa w swoich konstrukcjach firma lawmate. początkowo było załozenie aby nie wyjmowac 2 takich samych odbiornikow lawmate z obudów i zrobic polączenie między nimi a płytką diversity , jednak kwestia dzwieku , ktory nie podlega kluczowaniu (dzwiek musi zostac zdemodulowany w układzie odbiornika ) rozwiał wątpliwości i zdecydowałem umiescic 2 głowice obok siebie tak aby wspołpracowały z jedną płytką odbiornika. Problelem okazał się rozpis pinów głowicy 1.2. Rssi znalazłem , jednak co z resztą . Po konsultacji z naszymi forumowymi kolegami elektronikami ustalilismy rozmieszczenie pinow:

Obrazek

Teraz stało się jasne ze mozna zrobic takie diversity bez najmniejszego problemu .

Opisze jak to zrobiłem na przykładzie odbiornika Lowmate 1.2 z glowicą comtecha.
Odb o innych czestotliwosciach byly juz opisywane a rozstaw pinow nieznacznie sie roznił , takze przyklad dot wlasnie odb 1.2 a nie innych.

OD A DO Z - czyli diversity dla kazdego

Aby skonstruowac diversity oparte na module zbigowym musimy

1.posiadac odbiornik

taki :
http://hobbywireless.com/cart/index.php ... 2d475141ad

lub dowolny inny z głowicą comtecha 1.2 Na głowicy mamy napis wytworcy wiec nie powinno byc problemu z rozpoznamiem :)


2.Posiadac dodatkową głowicę ktorą kupimy stąd :
http://www.dpcav.com/xcart/product.php? ... 273&page=1

lub 2-gi taki sam odbiornik
to dokladnie taka sama glowica które siedzi w lowmacie.

3.Zakupic zbigowe diversity (od kolegi KrzysW)

Obrazek

4.Uzbroic sie w lutownice , przewody i jakąs izolację, kupic jakąś obudowe w której umiescimy wszystkie podzespoły itp.


DO DZIEŁA

Koncepcji jest kilka jak to wszystko razem połączyć. Możemy np nalutować głowicę jak kanapkę jedna na drugą. Możemy też wylutować głowicę z odbiornika i połączyc potem z drugą przewodami - umieścic je w dowolnym dogodnym miejscu obudowy.
Ja postanowiłem wylutować głowicę i połączyc je w innym miejscu niz płytka odbiornika.

Postępujemy wg następującego schematu:

Obrazek

Dodatkowe informacje.

Na schemacie jest zaznaczony wlacznik do kalibracji . Musimy uzyc dowolnego przycisku , nie wlacznika.
Masy obodow glowic powinny miec dobre połączenie jakimś solidnym grubym przewodem a najlepiej jak zlutujemy razem dwie glowice i doprowadzimy przewodem mase do plytki tak jak pokazalem.
Uklad jest od razu gotowy do pracy po zamontowaniu.

1.Przykrecamy anteny do glowic
2.Włączamy zasilanie
3.Wciskamy przycisk kalibracji (diody diversity migają naprzemiennie)
4.Dopiero teraz włączamy nadajnik video

CIESZYMY SIE Z DOSKONAŁEGO DIVERSITY :-D
ODPOWIEDZ