Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

mkrawcz1 pisze:Twoja racja.
Mój spokój.
To nie kwestia racji i spokoju, tylko bardziej kultury zakupow...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

pawelsky pisze:To nie kwestia racji i spokoju, tylko bardziej kultury zakupow...
Tak, masz rację: kupuję niekulturalnie.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Pomorzanin70
Posty: 11
Rejestracja: sobota 20 sty 2018, 15:36
Lokalizacja: Chojnice

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Pomorzanin70 »

Panowie.
Od wielu lat czytuję to forum. Fajne jest, fajni ludzie. Nie róbmy z niego elektrody.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kuczy »

Dobra, ja nie będę się wypowiadał w sprawie tego jak postąpić najlepiej - napiszę co z moim zamówieniem.

Sprzedawca odpisał mi, że "nie ma pojęcia, co się stało" - ale aby wysłać mi ponownie aparaturę z odbiornikiem musi czekać aż ona do niego wróci - ponieważ nie ma aparatury w magazynie.
Zaproponował zwrot pieniędzy.

- szybkie sprawdzenie Aliexpress - znalazłem to samo za mniej - różnica ok 50zł ze sklepu który ma lepsze oceny.
Na samym refundzie stracę 3zł - bo zmienił się kurs Dolara.

Nie wiem jak wy byście postąpili, ale po prostu szkoda mi zabawy (czekanie na zwrot, czekanie na wysyłkę, cholera wie, czy teraz wyśle poprawnie).
Dodam, że całość uzgodnień była kulturalna. Zwrot pieniędzy i tak i tak wiązał się z założeniem sporu, ale to chyba lepiej, jeśli wcześniej pogadaliśmy. Tyle... Mam nadzieję, że kasa przyjdzie szybko ;)

Edit: właśnie zauważyłem, że pojawiła się informacja, że Aliexpress przejmuje sprawę i sprzedawca nie musi nic "akceptować" - fajnie, może przyspieszy to proces.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: skazi »

Wczoraj przyszła mi paczka z akumulatorami, które zamówiłem w połowie marca. Paczka wysłana NL Postem, w połowie maja dostałem zwrot kasy za to zamówienie.
Za to wysyłki przez ASS przychodzą błyskawicznie, ostatnio jedno zamówienie wysłane 27.05, doszło 05.06.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: zeman0 »

Ja ostatnio zamawiałem z Ali duże serwa przez ASS i przyszły do kraju w ciągu 6 dni ale przeleżały na "kwarantannie" 15 dni... :evil:
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kuczy »

Ostatnio napisałem posta z płaczem, że nie mam zwrotu, ale to tak pod wpływem emocji więc go skasowałem.

Żeby nie było - podsumowanie:

Spór o 40zł za odbiornik - rozpatrzony przez AliExpress w dzień założenia sporu, pieniądze na konce w MBanku następnego dnia.
Spór o 700zł za aparaturę - Ali rozpatrywał trzy dni, po rozpatrzeniu pieniądze na koncie w następnym dniu - tak jak powyżej.

Moje wrażenia - obawiałem się, czy nie będzie problemu z "pośrednikiem płatnośći", czyli w moim przypadku: PayU. I pisze tego posta aby napisać, że tutaj jest idealnie. obawiałem się czekania tydzień dwa... a tutaj migusiem z automatu. Więc jeśli ktoś się zastanawia i nie ma swojej ulubionej sprawdzonej płatności - to ta działa OK.
Po zwrocie kasy zamówiłem to samo od innego Chińczyka - oczywiście płącąc tą samą metodą :D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

Z mojego doswiadczenia spory i zwroty na Ali zalatwiane sa duzo sprawniej niz przy zakupach w kraju, o Paypalu ktory rozpatruje sprawy nawet miesiac nie wspominajac. Warunkiem jest sprawna komunikacja po angielsku i zachowanie spokoju i kultury.
lekarz
Posty: 165
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: lekarz »

Jak wam chodzą paczki z HobbyKing (HongKong/singpost)? Ja swoją zamówiłem na początku maja jeszcze nie doszła i niestety mam złe przeczucie. Cały czas wisi status:
Information Received – Item En Route to Postal Facility
co po polsku ma znaczyć:
Otrzymane informacje – Przedmiot w drodze do placówki pocztowej

Czyli że niby jeszcze nie wysłali? Jest szansa że zwrócą mi kasę w razie czego czy raczej będą się migali jak tylko się da?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

lekarz pisze:Czyli że niby jeszcze nie wysłali? Jest szansa że zwrócą mi kasę w razie czego czy raczej będą się migali jak tylko się da?
A czemu po prostu ich nie zapytasz co sie dzieje z Twoja przesylka?
lekarz
Posty: 165
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: lekarz »

Właśnie pytałem. HK twierdzi, że wysłał przesyłkę. Poczta z której ma być wysłana przesyłka twierdzi, że jeszcze nie otrzymała przesyłki. Zaczynam żałować, że zdecydowałem się na zakup. Lepiej było poczekać:(
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

lekarz pisze:Właśnie pytałem. HK twierdzi, że wysłał przesyłkę. Poczta z której ma być wysłana przesyłka twierdzi, że jeszcze nie otrzymała przesyłki. Zaczynam żałować, że zdecydowałem się na zakup. Lepiej było poczekać:(
To skonfrontuj ich ze soba i zobacz co odpowiedza. Popros HK o jakis dowod wyslania przesylki.
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: DawidM »

Teraz mam taką samą sytuację w HK (według singpost tylko zgłoszona). Ale wcześniej też tak miałem w HK. Napisałem do nich i mi odpowiedzieli, że tracking nie jest aktualny i przesyłka poszła. Chyba nie kłamali, bo tracking zmienił się dopiero w tygodniu kiedy przesyłka przyszła.
lekarz
Posty: 165
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: lekarz »

@DawidM dzięki za odpowiedź.

Niestety ja już czekam parę dni po deadline dla tej przesyłki. Proponują mi czekać jeszcze 4 tygodnie.

Moje pytanie czy lepiej przyjąć ich warunki i czekać czy zwrócić się bezpośrednio do PayPal o zwrot już teraz?
Otwierał ktoś z nimi spór?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pawelsky »

lekarz pisze:Niestety ja już czekam parę dni po deadline dla tej przesyłki. Proponują mi czekać jeszcze 4 tygodnie.
A czym uzasadniaja kolejny miesiac czekania? I jaki miales podany termin dostawy?
lekarz pisze:Moje pytanie czy lepiej przyjąć ich warunki i czekać czy zwrócić się bezpośrednio do PayPal o zwrot już teraz?
Otwierał ktoś z nimi spór?
Paypal i tak przed rozwiazaniem sporu kontaktuje sie ze sprzedawca wiec ja bym poczekal. W miedzyczasie zbieraj zapisy rozmow i arguenty dla PP.
ODPOWIEDZ