gimball do auta?

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

gimball do auta?

Post autor: losieeek »

Mam pytanie czy ktoś coś takiego zrobił / używał? W zimie poskładałem sobie z części Traxxas E-revo 1/10... w końcu można poszaleć jak mocniej wieje... wrażenia super , załadowałem do środka żyro , sterowanie aparaturą drążkową i oczywiście eLeReS więc nie ma problemów z zasięgiem.... Auto jest szybkie no i po paru chwilach jest już daleko i ledwie je widać. Planuję zamontować tor video w jakiejś wieżyczce na karoserii w czymś w rodzaju roll cage... no i pytanie o gimbal.... czy to ma sens? na większości filmów z aut dość mocno trzęsie. czy Brushless gimbal by tu dał radę? taki mini pod Mobiusa lub płytkową kamerę z szerokim kątem? planuje OSD remzibi + GPS, więc mogę mieć telemetrię do anteny śledzącej przez eLeReSa tor video na 1.2GHz więc obraz powinien być ok. jak ustabilizować kamerę?
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Wystarczy kamerkę zamocować jakoś pod czymś miękkim (Gąbka) czy coś w tym deseniu, powinna wystarczyć.

Gimbal nie ma tutaj sensu montować, za dużo wibracji :)
Trutututu nici z drutu.
fivel
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fivel »

Witam. Sam wykorzystuje erevo jako auto fpv nie mam gimbala obecnie i jezdzi sie ok wstrzasy lekkie są i wibracje ....jak pisał kolega wystraczy dac gabke i jest nawet ok.
U siebie zbudowwlem karoserię do fpv z alu i plexy.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Ponieważ wkrecilem się z synem w temat aut rc pokaz proszę fotki fpv auta, może sobie takie zrobimy
fivel
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fivel »

porobie fotki i wstawie cos....obecnie jestem w fazie modernizacji całości, cieżko znaleść cos fajnego zeby był widok z pozycji kierowcy, fajnie by bylo dostac karoserie tonka ale trudno dostępna karoseria...
Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: losieeek »

przyłączam się do prośby o fotki auta jestem ciekawy jak wygląda ta karoseria z alu i plexy..... ja planowałem coś z laminatu... właśnie zalałem swoją budę silikonem żeby zrobić formę , z niej kopyto, które będzie modyfikowane pod FPV... puki co jazda bez budy skońłczyła się połamaniem anteny do eLeReSa :-/
fivel
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fivel »

Buda w trakcie przeróbki nie dopracowana, nie jest to jakieś dzieło ale nawet swoje zadanie spełnia.
Podpinam tylko serwo od kamery albo osobno na kanał lub pod ten sam co serwa skrętu :).
Mocowana zapinkami do podwozia.
Waga zestawu raczej nie istotna:)
Plany oświetlenie ledowe zamontować, zmiana anten na tor video, osd gps, zmiana miejsca na moduł rc.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f6 ... c6aec.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78d ... 2ce8a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b3 ... 6266b.html
Awatar użytkownika
dea
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2011, 19:51
Lokalizacja: Kutno

Post autor: dea »

wygląda jak papamobile :)
ODPOWIEDZ