Regulatory obrotów easyESCU

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

miś pisze: Nie zmienia to faktu że w dość krótkim czasie doszliście do całkiem niezłych efektów, tyle że przydało by się trochę niezależnej opinii, ale o to na razie trudno (z powodu cen ?? ).
no wlasnie, wyglada na to, ze rzeczywiscie sprzet jest fajny ale niestety zbyt drogi.
mniejsza przebitka na sztuce moze okazac sie w dluzszym rozrachunku znacznie bardziej oplacalna (szczegolnie, jesli chodzi o sprzedaz czesci zamiennych) ;-)
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

sprzet jest fajny ale niestety zbyt drogi
Ja się tego nie czepiam .Klenio nie jest w stanie za cenę chińskiego regulatora kupić części na
swój , nawet przy dużej produkcji.
Ale tego tak: :evil:
10. możliwość pomiaru kluczowych parametrów regulatora easyESCU, takich jak: napięcie zasilające końcówkę mocy, prąd pobierany przez napęd, temperatura pracy mostka H (w przygotowaniu, będzie dostępne po uruchomieniu komunikacji po I2C)
Po co ? Przecież mostki się nie grzeją o czym przeczytamy tutaj:
4. duża sprawność układu przełączającego która powoduje brak wydzielania ciepła w regulatorze, dzięki czemu cała moc idzie w uzwojenia silnika BLM a nie w eskalację efektu cieplarnianego ;-)
Takich kwiatków jest więcej , nie będę już ich wyciągał.
A wystarczyło napisać:
1:PRODUKT POLSKI
2:wzajemne dopasowanie parametrów FC i regulatorów umożliwia osiągniecie na takim zestawie najlepszych efektów.
Tylko tyle , w żaden sposób nie można byłoby się przyczepić.
Kazimierz
Awatar użytkownika
el.szaman
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 03:32
Lokalizacja: Morro Jable

Post autor: el.szaman »

Takich kwiatków jest więcej , nie będę już ich wyciągał.
A wystarczyło napisać:
1:PRODUKT POLSKI
2:wzajemne dopasowanie parametrów FC i regulatorów umożliwia osiągniecie na takim zestawie najlepszych efektów.
Tylko tyle , w żaden sposób nie można byłoby się przyczepić.
Tylko tyle, ze natychmiast pojawilyby sie komentarze o laniu wody i braku konkretow! Opisow typu "nasz produkt jest lepszy niz inne!" bez argumentow osobiscie nie trawie. Jesli zas Klenio podaje konkrety to sie zaczyna czepianie, ze sa za malo konkretne.
Ludzie, przeciez majac KONKRETNE dane mozecie sami podejmowac decyzje, a dla porownania wystarczy sciagnac sobie TE SAME informacje od innych producentow. Tylko konia z rzedem temu, kto je OD PRODUCENTA uzyska - na ogol jest to... (patrz cytowany opis).

Sam bym wolal kupic Kleniowe regle za 20$, ale marzylby mi sie tez nowa Toyota za 7.000 zl :D. Niestety, technologia kosztuje, i z tym musimy zyc... Zas zarzuty o zbyt wysokich zyskach Klenia sa... smutne. W koncu NIC nie stoi na przeszkodzie krytykom, aby sami uruchomili produkcje i dzialali na zasadzie "non profit".

ps.
wiem, ze to offtopic, nie dotyczacy merytoryki, ale nie moglem sie powstrzymac - admina prosze o wybaczenie.

ps. 2
NIE mam nic wspolnego z Kleniem, nie jestem reprezantantem jego Firmy, jak na razie nawet nie mam zadnego Kleniowego produktu.

ps.3
Proponuje wrocic do merytoryki, a nie bic piane. Kleniu! - jak juz ktos pisal - szacunek za rzeczowosc i opanowanie. Ja bym sie juz pewnie... zniechecil :)

ps.4
Na tym forum jestem nowy, przy okazji witam wszystkich, ale mam kilkanascie lat doswiadczen i mam nadzieje, ze bedzie mi wybaczone, ze juz w pierwszym poscie wdaje sie w polemike :D
Grzegorz
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

@ el.szaman:
Dziękuję za Twój komentarz - myślę, że jest to kolejny głos który pokazuje, że krytyka powinna być konstruktywna. Jeśli chodzi o moje zniechęcanie się to ja się nie zniechęcam z dwóch powodów:
1) lubię ludzi, kocham życie
2) robię to co lubię i zarabiam na tym pieniądze

Ponieważ w pkt. 3 jest prośba o powrót do merytoryki, więc poniżej kolejne informacje na temat naszych zespolonych regulatorów...

Zespolony regulator easyESCU4 od piątku lata w najmniejszym naszym quadrocopterze - Hornet-X4S.

Więcej o platformie Hornet-X4S w tym wątku:
Hornet-X4S czyli platforma na halę i do FPV

A teraz kilka zdjęć samego regulatora, który jest obecnie naszym flagowych projektem ;-).

W tym regulatorze jest zawarte wieloletnie doświadczenie całego zespołu RCConcept Team, którym mam przyjemność kierować ;-). Wielkie gratulacje należą się Marcinowi, który w projektowaniu elektroniki doszedł do perfekcji i wielokrotnie przegonił swojego nauczyciela (którym kiedyś byłem ;-) ). Wielkie gratulacje należą się również Przemkowi, który cały czas stał na stanowisku, że to właśnie w regulatorze obrotów należy szukać największego potencjału dla Hornet i tak faktycznie było, co potwierdzają niezależni piloci a także eksperci w temacie wielowirnikowców oraz teorii sterowania.

Tak wygląda górna część regulatora:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

A tak dolna:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Jeden regulator zespolony easyESCU4 zastępuje cztery pojedyncze easyESCU12A i całkowicie eliminuje przewody czyli "makaron":
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Masa regulatora zespolonego to tyllko 44,0g:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Co w porównaniu z masą pojedynczego regulatora easyESCU12A:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

a tym bardziej czterech...
Obrazek
POWIĘKSZENIE

wypada bardzo korzystnie. Zresztą oceńcie to sami.

EDIT by Klenio:
Dodanie brakującego linku.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 sty 2011, 23:41 przez Klenio, łącznie zmieniany 2 razy.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
el.szaman
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 03:32
Lokalizacja: Morro Jable

Post autor: el.szaman »

Hej Kleniu!
Chyba zapomniales wstawic linka tutaj;
Zespolony regulator easyESCU4 od piątku lata w najmniejszym naszym quadrocopterze - Hornet-X4S.

Więcej o platformie Hornet-X4S w tym wątku:

A teraz kilka zdjęć samego regulatora, który jest obecnie naszym flagowych projektem ;-) .
Grzegorz
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

W razie uszkodzenia jednego regla , wszystko do kosza czy jakis tani i szybki serwis ?
bo w wypadku zestawu pojedynczych , zmiana regla to kilka minut w domu i lata sie dalej
wagowo zestaw wychodzi b.fajnie i nie ma balaganu z kabelkami .ladnie to wyglada :-)
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Klenio,
piękny multi regulator ale jak podłącza się do niego silniki?
Pytam, bo prezentujesz wagę swoich zwykłych regulatorów z kablami do silnika oraz ten super regulator bez kabli, co oczywiscie zmienia wage.

W innym wątki przezentujesz fotkę z kablami

http://www.rcconcept.pl/hornet/x4s/mini/DSC_0067.JPG

do silników chyba. Więc jak to jest?
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

@ el.szaman:
Dzięki za czujność. Link wstawiłem.

@ Adasko:
Szansa na spalanie regulatora przy normalnej eksploatacji jest minimalna. Oceniam ją na 1%. Jeśli mimo tego 1 procenta regulator zespolony ulegnie awarii serwisujemy go bezpłatnie lub płatnie przez 24 miesiące od daty zakupu. Robiliśmy testy polegające na zatrzymywaniu śmigła elastycznym prętem i nie udało się nam spalić testowanych regulatorów.

@ marceli:
Silniki można podłączyć na kilka sposobów w zależności od własnych preferencji:

1) przez przylutowanie przewodów silnika bezpośrednio do pól regulatora
Obrazek

2) przy pomocy krótkich przewodów oraz złącz Gold 2,0 lub 3,5 mm
Obrazek

3) przy pomocy damskich złącz Gold 3,5mm wlutowanych bezpośrednio w płytkę regulatora
Do tej opcji nie ma zdjęcia, ale wygląda to analogicznie do tego regulatora:

Obrazek
Obrazek

W każdym przypadku poza pierwszym masa wyjdzie nieco większa niż ta podana na zdjęciu - co dla każdego mam nadzieję jest jasne ;-). Podałem masę regulatora bez przewodów, bo to wydało mi się najbardziej sensowne do dalszych porównań.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

Poniżej zdjęcia elektroniki którą przygotowujemy dla Mariusza, on właśnie chciał mieć wszystko rozpinane. Ponieważ ma Horneta w wersji L na silnikach dedykowanych do śmigieł 10" dodatkowe gramy w połączeniach typu Gold nie są aż tak istotne.

Widok regulatora easyESCU4 z przylutowanymi krótkimi przewodami i męskimi złączami Gold 3,5mm:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Od spodu przylutowane krótkie przewody z damskim złączami Gold 3,5mm pozwalającymi na łatwe połączenie silnika z regulatorem:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Widok na easyCSDU - Mariusz do podłączenie pakietów wybrał złącze XT60 wlutowane bezpośrednio w moduł komputera:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Widok złącza do podłączenie pasków LED:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Po drugiej stronie przylutowane męskie złącza Gold 3,5mm pozwalające na łatwe połączenie zasilania obu modułów:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Komputer spięty z zespolonym regulatorem:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

W ramie można montować regulator na dwa sposoby w środku brzucha lub od góry:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Jeśli zespolony regulator obrotów montowany jest na zewnątrz ramy komputer przekręcany jest do dłuższych słupków:
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Widok na kanapkę modułów (w brzuchu mogą być pozostałe elementy avioniki):
Obrazek
POWIĘKSZENIE

Jutro zważę kompletną elektronikę. Sam jestem ciekaw ile to w sumie będzie ważyło. Obstawiam, że w okolicach 100g.
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Boszsz jaki tam porzadeczek panuje - Klenio ja juz nie gratuluje bo tyle razy robilem - czego by nie pisalo towarzystwo o twoich metodach biznesowych itp dla mnie to majstersztyk przykladnosci jak mozna ladnie i schludnie to zrobic +100 za design :))
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

lukisek pisze:Boszsz jaki tam porzadeczek panuje - Klenio ja juz nie gratuluje bo tyle razy robilem
Dzięki. Ja tam gratulacje z miłą chęcią przyjmuje, więc next time nie krępuj się ;-).
lukisek pisze:dla mnie to majstersztyk przykladnosci jak mozna ladnie i schludnie to zrobic +100 za design :))
Dzięki. Warto pracować po nocach jeśli inni doceniają wynik pracy ;-).
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
n0n4m3
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 sty 2011, 00:55
Lokalizacja: TG

Post autor: n0n4m3 »

Witam jestem nowy i właśnie przymierzam się do złożenia quadrocopter'a jako pierwszego. Poczytałem parę postów na tej i innych forach jak i o tym projekcie i jestem pełen podziwu iż prace idą cały czas do przodu szkoda tylko ze wasz team liczy mała liczbę osób która jest skupiona na jednym projekcie a reszta projektów czeka co trochę wydłuża czas realizacji kolejnych. Wiadomo ze jakieś poślizgi zawsze się zdarzają a czym prędzej coś zrobić tym bardziej nieudany projekt jest.
Z pełnym podziwem jestem iż jest do polski produkt no i za estetykę, kiedy przeglądałem na początku jak te kable z regulatorów i z komputera pokładowego lecą zastanawiałem się czy tego nie dało by się spakować w jedno mniejsze estetycznie i proszę dzisiaj trafiłem na ten temat. Oby tak dalej panowie.
Na razie czytam i zbieram potrzebne informacje do zbudowania całości i na pewno bez problemów się nie obędzie jak to w życiu bywa.
Klenio
Posty: 182
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 11:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klenio »

n0n4m3 w razie problemów przy składaniu Twojego quada pisz na forum, jest ono między innymi po to, żeby pomagać nowym pilotom oraz konstruktorom. Powodzenia!
Zerkaj nad siebie! Drony latają wszędzie...
Piotr
ODPOWIEDZ