Witam :( Kontroler Martinez v 3

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Witam :( Kontroler Martinez v 3

Post autor: karolboski »

Witam,może , któryś z Panów mi pomoże ... Otóż kupiłem kontroler Martinez v 3. przy podłączeniu do pakietu oderwał się jakimś cudem + i dotknął gdzieś płytki... nie ma połączenia z komputerem. po podpięciu do usb ,czy pakietu diody się palą. zauważyłem ,że pali się też zielona dioda obok czerwonej.. :( Nie idzie połączyć na płytce nie widać śladów jakiegoś przepięcia... Podczas próby wgrania softu wyskakuje : avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00 ( nie ma portu 6 jak wcześniej) :( Czy da się z tym coś zrobić? Jeśli tak będe wdzięczny za odpowiedzi... Ewentualnie czy ktoś naprawia takie kontrolery : http://www.abc-rc.pl/Brushless-Controler-Martinez-Brugi
karlos
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 21:02
Lokalizacja: bytów

Post autor: karlos »

Swoją drogą warto naprawiać ?
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Mówisz że po podpięciu do kompa nie jest wykrywany port COM. Czyli jest opcja że usmażony jest tylko chip odpowiedzialny za konwersję RS-a na USB. Jeśli masz jakiś kabelek RS na USB to możesz spróbować wlutować się bezpośrednio w linie RX i TX procka i sprawdzić czy ruszy. Jak ruszy to znaczy że walnięte to co wyżej. Jak nie ruszy to trzeba zacząć od wymiany procka i wgraniu na niego bootloadera.
Awatar użytkownika
karolboski
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 17:59
Lokalizacja: Bytów

Post autor: karolboski »

Witam niestety ja się aż tak nie znam,ale zadeklarował się kolega Mader . Dziś wysłałem ... Zobaczymy czy coś się da zrobić :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ