MinimOSD dla Ardupilota

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Głuś »

Widział ktoś taki wynalazek?

Obrazek

Obrazek

Zworki nie zlutowane, a działa zasilone tylko od strony cyfrowej - o co chodzi :oops: ?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: mkrawcz1 »

Wrzuć jeszcze większe zdjęcia w jeszcze gorszej jakości...
Co z tego, że nie zlutowane, jak połączone ścieżkami? Multimetru z omomierzem i lupy nie masz?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Głuś »

Przepraszam, nie zwróciłem uwagi, faktycznie ostrość się zgubiła :-/ Teraz powinno być lepiej :-)

Obrazek

Obrazek

Miernikiem mierzyłem i faktycznie zachowuje się tak jak by zworki były zlutowane ta górna (od strony procesora) jest tożsama z plusem, a dolna z masą, hmm to po co te zworki dali? Po ścieżkach nie wiele wypatrzę bo minima mam słabo rozkminionego dlatego pytam :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: pawelsky »

Głuś pisze:Po ścieżkach nie wiele wypatrzę bo minima mam słabo rozkminionego dlatego pytam :-)
No przeciez Ci juz mkrawcz1 napisal - zworki sa fabrycznie polaczone sciezkami, wiec nie ma potrzeby ich lutowania.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: MorF »

Cześć,
Może ktoś kojarzy temat.

Mam apm2.8 z arduplane, podłączonego minima micro, softem minimosd extra od night-ghost. Wszystko w sumie śmiga ale ponieważ nie mam podłączonego odczytu rssi to ciągle minim wyrzuca mi warning 'low rssi'

Niby mógłbym w ogóle wyłączyć wyświetlanie warningow ale nie chciałbym tego robić.

Ktoś ma pomysł czy ten alert lowrssi to jest wystawiany przez apm a minim tylko to wyświetla czy fw minima próbuje odczytać rssi a że nie dostaje info od apm to wystawia taki warning?
Jakiś pomysł na obejście?
Dzięki
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Szper »

Jeśli dobrze pamiętam alerty APM są wyrzucane innym polem niż alerty minima. APM/Pix alerty dałem najniżej na ekranie (nawet je ekran lekko ucina) ale da się połapać co się dzieje.

Jak bałagan robi alert RSSI z minima to dałbym poziomy alarmów na 0.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: szoja »

Hej. Siedzę i wyjścia z sytuacji nie widzę.
Nie znalazłem w temacie więc pytam:) Apm2.8 i minimosd 2304
Chcąc zmienić ustawienia na ekranie podłączyłem przez przypadek odwrotnie kabelki od kowertera FTDI do minima. Nastepnie po poprawnym połączeniu osd z APM , pokazuje "no mavlink" czyli sie nie bootuje . OSD ładuje się , pokazują się zerowe wartości po czym brak linka.
Czy zmiana parametrów pomoże, czy nowe osd ?
Spart
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 09:09

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Spart »

Trochę odgrzebię temat.

Czy ktoś używa minima na kopterze zasilanym 12s ? U mnie obraz tylko z kamery ... Jeśli zasilę ten sam "organizm" 6s to OSD się pojawia ... Pixhawk 2.1, na telem1 3DRRadio, minim na telem2
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: kiu86 »

MorF pisze:Cześć,
Może ktoś kojarzy temat.

Mam apm2.8 z arduplane, podłączonego minima micro, softem minimosd extra od night-ghost. Wszystko w sumie śmiga ale ponieważ nie mam podłączonego odczytu rssi to ciągle minim wyrzuca mi warning 'low rssi'

Niby mógłbym w ogóle wyłączyć wyświetlanie warningow ale nie chciałbym tego robić.

Ktoś ma pomysł czy ten alert lowrssi to jest wystawiany przez apm a minim tylko to wyświetla czy fw minima próbuje odczytać rssi a że nie dostaje info od apm to wystawia taki warning?
Jakiś pomysł na obejście?
Dzięki
W OSD Config wyłącz, aby OSD nie pokazywało parametru RSSI (odznacz) i wtedy nie będziesz miał na ekranie informacji o sile RSSI oraz komunikatu "Low RSSI"
Mariann
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:38
Lokalizacja: Mokotów

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Mariann »

Witam, podłączę się do tematu aby nie zakładać nowego.
Panowie jakie macie ustawienia/parametry na pierwszym złączu SERIAL w Pixhawku?
Mam problem z połączeniem telemetrii z Pixhawkiem. Telemetria działa w MP mogę wgrać/podejrzeć soft wszystko cacy a połączenia z Pixhawkiem brak. Podejrzewam że coś namieszałem z portem podczas konfiguracji OSD. Dodam jeszcze że sprawdzałem dwa kable i drugi zastaw telemetrii.

Oto moje ustawienia
Serial1 - 57600

SR1_Ext_Stat - 3
SR1_Extra1 - 5
SR1_Extra2 - 3
SR1_Extra3 - 3
SR1_Params - 0
SR1_Position - 2
SR1_Raw_CTRL - 0
SR1_Raw_Sens - 2
SR1_RC_Chan – 5

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: pawelsky »

Mariann pisze:Oto moje ustawienia
A jak masz ustawione SERIAL1_PROTOCOL?
Mariann
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:38
Lokalizacja: Mokotów

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Mariann »

Wbijałem 1 i 2 i lipa
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: dob12 »

Witam
panowie takie pytanie ,
czy minimosd jest lepszy od micro minimosd?
Pytam ponieważ mam mocro minimosd i podłaczyłem go do apm 2.8.
po przebrnięcu przez ten wątek udało mi sie zyskać obraz i dczyt parametrów na ekranie,
niestety po uzbrojeniu i próbue startu osd znikało z ekranu ,i obraz wracał po ponownym rozłączeniu i podłaczeniu zasilana do osd.
podpiete mam pod port telemetrii w APM tx i rx ,gdy masa i +5 też było z telemetrii czasem obraz sie pojawiał czasem nie.
Podłaczyłem wiec tylko tx i rx do APM a zasilanie +5 wziełem z BEC wtedy osd startował za kazdym razem ,nieatey po uzbrojeniu lub zaraz przy starcie osd znikało.
Po paru próbach diody na osd swieciły lecz obrazu juz nie wysyłały,nie mniej jednak pod ftdi miałem łączność i mogłem konfigurowac i zmieniać firmvare w programie CT tool.
osd firmvare mam MinimOSD-Extra_Copter_Pre-release_2.4_r726.
Penie ten micro padł dlatego pytam co lepiej kupić micro czy lepszy jest minim czy poprostu miałem pech i trafiłem na bubla
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: PiotrSz »

dob12 pisze:niestety po uzbrojeniu i próbue startu osd znikało z ekranu ,i obraz wracał po ponownym rozłączeniu i podłaczeniu zasilana do osd.
Masz problem z zasilaniem 5V OSD i dlatego znika Ci obraz przy próbie startu, micro minim jest bardzo czuły na spadki napięcia i się resetuje.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MinimOSD dla Ardupilota

Post autor: Adrián »

Potwierdzam, Musi mieć 5V, wówczas będzie działał poprawnie.
ODPOWIEDZ