szukam pomocy przy budowie quadrocoptera

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

talaxon
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 15:42
Lokalizacja: Śrem

szukam pomocy przy budowie quadrocoptera

Post autor: talaxon »

witam

Szukam pomocy przy budowie quadrocoptera, celem jest latanie z kamerą gopro.

pozdrawiam
mt

PS
Jestem ze Śremu pod Poznaniem jeśli byłby ktoś z okolic chętny w pomocy było by super.
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

a z jakim konstruktorem mamy do czynienia (pytanie o obecne doświadczenia)?
Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
talaxon
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 15:42
Lokalizacja: Śrem

Post autor: talaxon »

brak doświadczeń modelarskich ale znam podstawy elektroniki, mikroprocesory rodziny PIC troszkę analogowej elektroniki, lutownica od 9rok życia w rękach jakieś programowanie więc zielony nie jestem, a pytam bo wiem ile błędów ( kosztownych ) można narobić i zdaję sobie sprawę że frycowe jak w każdej dziedzinie będzie trzeba zapłacić.
Oj jednak modelarstwo było zapomniałem że gdzieś leży sanwa 2kanały 35MHz i jakieś niedojrzałe FSR3,5 jeszcze E10 jeśli ktoś pamięta czasy dłubania własnych podwozi i mechanizmów ciernych ale to bardzo stare dzieje.
talaxon
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 15:42
Lokalizacja: Śrem

Post autor: talaxon »

wymyśliłem sobie by model latał po śladach GPS które dastanie z mojej komórki ?!

myślałem o czymś w tym takim Quadrocopter DJI Phantom z GPS bo cena dość rozsądna,ale zdecydowanie za krótki czas lotu minimum 25min oczywiście z kamerą.
mam nadzieję że nie jestem marzycielem i da się to zrobić za mniejsze pieniądze niż 3800zł
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

owszem jestes marzycielem .ale to nie wada ;-)
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Po pierwsze!

Edytuj posty

Po drugie. Może masz jakieś blade pojęcie na temat lutowania, programowania. Lecz masz tak zwanego "Lenia forumowego" Gdybyś zaparzył sobie herbatę , bądź kawę i poczytał parę tematów na forum, to byś "łyknął" Parę dość interesujących dla Ciebie odpowiedzi.

"Zdecydowanie a krótki czas lotu minimum 25min oczywiście z kamerą"

Boże, trzymaj mnie, bo nie wiem czy zaraz śmigło nie zjem , razem z piastą...
Trutututu nici z drutu.
talaxon
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 15:42
Lokalizacja: Śrem

Post autor: talaxon »

ok źle się wyraziłem chciał bym by latał 25minut z kamerą gopro, a na tej stronie (http://www.rctrax.pl/product/quadrocopt ... w/?id=8709) podają że Quadrocopter DJI Phantom z GPS lata 10-15minut brakuje mi 10minut jest nowsza wersja quadrocoptera ale za większe pieniądze szukam więc tańszego rozwiązania i widzę że pan Mateusz może mi pomóc ?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nie ma problemu żeby latał po śladach zaznaczonych na telefonie komórkowym. Jest nawet możliwość, że będzie podążał za tobą kiedy będziesz biegał. Wystarczy sterownik APM 2.6 i telemetria.
ODPOWIEDZ