MinimOSD jako "samodzielne" OSD

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Komunikujesz się z OSD? Spróbuj wgrać od nowa charset.
Jak nie pomoże - zapewne MAX7456 padł.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
michalonex
Posty: 42
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:45
Lokalizacja: Alwernia/Kraków

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: michalonex »

nic nie widzę w goglac oprócz tych pasów, próba wgrania charset nic nie przyniosła.
co oznacza że MAX7456 padł?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Jeden z układów na OSD
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: dexter_ck »

Ostatnio zmieniony środa 06 maja 2015, 19:34 przez dexter_ck, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Dariusz :)
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

1. Nie ten wątek (Ty chyba chcesz MinimOSD czytające MAVlink, czyli http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=60&t=18699)
2. Pokaż całą instalację
3. Czy dioda od transmisji (ST, bodaj niebieska) miga?
MAX7456 grzeje się całkiem nieźle, to normalne.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Jalux
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Marki/k Warszawy

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: Jalux »

Dołączając się do tematu chciałem się zapytać o możliwe przyczyny takiego komunikatu na ekranie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40d ... f74ac.html
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Masz w nim firmware,jakie wgrał Chińczyk, więc nie ma to związku z tym tematem.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
MrForest
Posty: 4
Rejestracja: sobota 19 wrz 2015, 19:52

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: MrForest »

Witam, właśnie odpaliłem max7456OSD na takim chinolu ;-)
jedna uwaga trzeba używać Arduino 1.0.6 i nie podpinać +12 i oczywiście skorzystać z projektów Mkrawcz z pierwszego posta- to moje ma zwarte piny (mimo że tego nie widać ;-)) więc wystarczy wgrać fonty, osd i podłączyć gps = działa. (teraz to łatwo się mówi - spędziłem nad tym z 6 godz przez zbyt nowe arduino)
Co ciekawe mierzy domyślnie napięcie i prąd na wejściu zasilania +5.
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: madejson »

Panowie, szybkie pytanko: czy ten GPS do minimOSD i softu opisywanego w tym wątku będzie ok? Nie wiem czy są jakieś wytyczne odnośnie np baud rate'u albo coś w tym stylu...

http://www.banggood.com/GY-NEO6MV2-Flig ... 15384.html

Pozdrawiam
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

madejson pisze:Panowie, szybkie pytanko: czy ten GPS do minimOSD i softu opisywanego w tym wątku będzie ok? Nie wiem czy są jakieś wytyczne odnośnie np baud rate'u albo coś w tym stylu...

http://www.banggood.com/GY-NEO6MV2-Flig ... 15384.html

Pozdrawiam
Powinien być OK, przy pomocy konwertera USB-UART skonfigurujesz go przez uCenter.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: pawelsky »

Moze warto dolozyc pare zlotych i kupic M8N z Glonassem? Wiecej satelitow, szybszy i pewniejszy fix...
http://www.banggood.com/UBLOX-NEO-M8N-B ... 71082.html
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Ale FW chyba nie czyta komunikatów Glonassa (GL), tylko GPS (GP).
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: pawelsky »

mkrawcz1 pisze:Ale FW chyba nie czyta komunikatów Glonassa (GL), tylko GPS (GP).
Akurat dla komunikatow GGA i RMC uzywanych przez OSD przedrostek (czyli TalkerID) to chyba bedzie GN, ale z tego co widzialem w kodzie TalkerID i tak jest ignorowany, wiec powinno byc OK. Moge to sprawdzic w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: madejson »

Jesli o mnie chodzi to ja chce zrobić to całkowicie po kosztach, to ma być do statku, więc jak gps z mojego linku będzie ok to go wybiore.
Pytanko do mkrawcz1: co mialbym konfigurowac? Troche w temacie jeszcze plywam wiec jakbys mogl podrzucic linki jak zaprogramowac minimOSD, ten uCenter rozumiem to do konfiguracji gps'a? USB-UART wystarczy do zaprogramowania tez minimOSD?
Są jakieś minimOSD z nieco łatwiejszym dostępem (pady) do nóżek uC aby np rssi wyciągnąć jakoś bardziej po ludzku a nie przylutowywać do nóżki?
Jeszcze jestem w trakcie ogarniania co i jak, więc może część pytań zaraz sama się rozwiąże:)
Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: MinimOSD jako "samodzielne" OSD

Post autor: mkrawcz1 »

madejson pisze:Jesli o mnie chodzi to ja chce zrobić to całkowicie po kosztach, to ma być do statku, więc jak gps z mojego linku będzie ok to go wybiore.
Pytanko do mkrawcz1: co mialbym konfigurowac? Troche w temacie jeszcze plywam wiec jakbys mogl podrzucic linki jak zaprogramowac minimOSD, ten uCenter rozumiem to do konfiguracji gps'a? USB-UART wystarczy do zaprogramowania tez minimOSD?
Są jakieś minimOSD z nieco łatwiejszym dostępem (pady) do nóżek uC aby np rssi wyciągnąć jakoś bardziej po ludzku a nie przylutowywać do nóżki?
Jeszcze jestem w trakcie ogarniania co i jak, więc może część pytań zaraz sama się rozwiąże:)
Pzdr
W tym wątku masz wszystko, jeden konwerter UART do wszystkiego.
OSD musi być z KV Team modem, czyli z dodatkowymi pinami (albo wersja micro).
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
ODPOWIEDZ