APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6

Post autor: pawelsky »

Akcelerometr skalibrowany?
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: APM 2.6

Post autor: farmaceuta »

Wszystko wsio...moge isc i latac, tylko autotune zrobic dla lepszego prowadzenia i tyle...juz mi sie wyczerpaly pomysly..
Zeby chociaz jakis blad wyskakiwal ciagle podczas kalibracji kompasu to bym rozumial a tu moze ze dwa razy na kilkadziesiat kalibracji...ogolnie bez problemu wszystko sie kalibruje i ciagle to samo...zawsze wykrywa kompas.
Mysle sobie ze moze ten moj tel lub rodzaj aplikacji klamie to probuje innych kompasow i inny tel...to samo
To musi byc cos z apm raczej..bo na dwoch kompasach to samo..tylko co? Dwie wersje arduplane juz przerabialem..bez problemu wszystko tylko ten kompas..
Aha..no i rozebralem tego apm'a zeby sie upewnic...nie mam w srodku kompasu...punkty lutownicze zaraz obok miejsca na kompas sa rozwarte (miernikiem sprawdzalem) no i te 3 zworki zaraz obok gniazda na gps tez nie polaczone nigdzie, brak wlutowanych pinow ,tylko miejsce na nie. Tez nie zwarta zadna para..
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: APM 2.6

Post autor: pawelsky »

Pokaz video na ktorym widac kompas, apma i wskazania kompasu gdy nim krecisz.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: APM 2.6

Post autor: farmaceuta »

Ok jutro dodam bo dzis to juz mnie zgnoil ten model psychicznie...bylem latac teraz i w fbwa spoko...autotune cos nie halo tak jak by sie klinowal na zakrecie i wiecej gazu dawal...za druga proba nie wyprowadzilem i silnik i winglet odpadly...dziwne ze tylko tyle bo zasuwal..
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: APM 2.6

Post autor: maxiiii »

Taka różnica to nie różnica. Może być. Będzie latał.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: APM 2.6

Post autor: farmaceuta »

Witam Panowie...Jestem wlasnie po kolejnym locie i co sie okazalo? RTL dziala! I z tego co zauwazylem to kilka poprzednich lotow tez dzialal tylko Ja mu nie pozwalalem w pelni sie wykonac..tzn. nie pozwalalem mu zataczac kregow bo myslalem ze odlatuje a w rzeczywistosci probowal zataczac kregi o srednicy 250m tak jak to dzis robil...tylko taka sprawa ze WP RADIUS mam ustawione na 90m a WP LOITER RAD na 60m...i stad moje zdziwienie...skad te 250m sie wzielo??? I druga sprawa..punkt HOME nie jest punktem w ktorym uzbrajalem..cos taki znajomy ten punkt sie wydawal i w kilku innych lotach punk HOME jest ten sam mimo ze w roznych miejscach uzbrajalem o rozrzucie powiedzmy do 70m..wie ktos jak to mozna zmienic zeby zawsze podczas uzbrajania zapisywal aktualna pozycje jako HOME??
Z gory dziekuje za pomoc! :-)
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: APM 2.6

Post autor: ziele »

Dziwne jest to, że sobie sam nie ustawia punktu startowego. Mi zawsze to robi jeśli poczekam ze startem do momentu gdy mam dużo satelitów w widoku i hdop w okolicach 1. Potem nawet spada do 0,6. Może tego nie robisz i łapie punkt z opóźnieniem już w trakcie lotu i stąd ten rozrzut.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: APM 2.6

Post autor: farmaceuta »

Czekam z uzbrojeniem dosc dlugo...podczas uzbrojenia, satelit z 10 i hdop okolo 1.3-1.5.. ale zawsze gdzies w okolice uzbrojenia wraca wiec mi to az tak nie przeszkadza.
Z tym krazeniem dziwne..teraz ustawilem WP LOITER RAD na 0 a WP RADIUS na 100m i kregi maja moze ze 40m. Co to moze byc?
Awatar użytkownika
ziele
Posty: 389
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: APM 2.6

Post autor: ziele »

Ja akurat latam dronem i gdy wraca to ląduje w miejscu startu z dokładnością 10 cm. Czasem trafia nawet w to samo miejsce. GPS mam od droteka m8n dwusystemowy i w widoku mam zazwyczaj koło 20 satelitów. Jeśli chodzi o promień okręgów to nie wiem. Nigdy nie latałem samolotem więc nie miałem okazji tego konfigurować.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: APM 2.6

Post autor: farmaceuta »

A no to najwyzej ustawie WP RADIUS na 0 a WP LOITER RAD na 100m. Niby ma byc tak ze jak WP RADIUS jest zerowy to srednica krazenia dla LOITER i RTL brana jest z parametru WP LOITER RAD..tak przynajmniej translator mi powiedzial na Arduplane..
dzieki za odpowiedzi :-)
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: APM 2.6

Post autor: farmaceuta »

Wybaczcie ze tak post pod postem...gdyby ktos laskawie mogl zerknac na moje logi (Ja kompletnie nie wiem na co zwracac uwage)..chodzi o to ze podczas lotu mialem ze 4 razy komunikat "bad compass health" przy czym krotkotrwale max z 5-6 sekund moze..no i teraz niewiem czy sie tym zaczac przejmowac czy zignorowac? kalibrowac od nowa? dodam ze nigdy nie mialem tego komunikatu podczas lotu. jezeli ma to znaczenie to przed tym lotem byl nieudany start z manuala a czlowiek sie juz strasznie przyzwyczail do startu ze stabilizacja no i zaliczylem gong w czeremche przy czym tak srednio nie za groznie, ale nic sie nie stalo. raz komunikat pojawil sie podczas trwania loiter ale krazyl normalnie jak wczesniej. z gory dzieki :-)

https://megawrzuta.pl/download/e2ace1a9 ... da91b.html
Halucypy
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 maja 2020, 05:43
Lokalizacja: Śląsk

Re: APM 2.6

Post autor: Halucypy »

Witam wszystkich jestem w trakcie budowy mojego pierwszego quadocoptera wszystko szło pięknie aż do teraz otóż mam problem z obróceniem horyzontu żeby nie był do góry nogami przekopałem cały standard params i niestety nic nie wskórałem byłbym wdzięczny za podpowiedz w jakim parametrze się to zmienia!!!!!!!
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: APM 2.6

Post autor: Poli25 »

Szukaj parametru AHRS_ORIENTATION
ODPOWIEDZ