APM 2.6

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Co nowego wprowadza PixHawk? Te wszystkie wtyczki wyglądają niepokojąco, jaki jest sens ich stosowania zamiast zwykłych pinów?
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Czy da radę skonfigurować kompas bez modułu 3DR Radio telemetry system, jeżeli tak to jak to zrobić praktycznie?
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Da się Ale musisz mieć wystarczająco długi kabel USB
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

august pisze:Da się Ale musisz mieć wystarczająco długi kabel USB
Na to nawet sam wpadłem, ale jak wykonać ten rytualny taniec nie zaplątując się w kabel :mrgreen:
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

august pisze:
bluuu pisze:panowie, tak tylko marginalnie wspomne:
w APM skonczyl sie procek pod nowe oprogramowanie
Nastepca jest PixHawk (na STM) i teraz aktualizacje beda tylko pod ta zabawke
Co masz na myśli, że skonczył się procek?
Bo jeśli rozmiar softu to soft pod APMa zajmuje jakieś 170kb, tak że mają jeszcze spory zapas.
Mialem na mysli mozliwosci obliczeniowe. Atmega "dluzej" liczy zmiennoprzecinkowo.
AutoQuad Team
Cyprian
Posty: 65
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyprian »

Czyli mówicie że lepiej wyposażyć się w PixHawk-a nie patrząc na koszty oczywiście?
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Cyprian pisze:Czyli mówicie że lepiej wyposażyć się w PixHawk-a nie patrząc na koszty oczywiście?
W przyszlosci bedzie bardziej rozwojowy. A cena nie jest zla w porownaniu do mozliwosci.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

APM2.6 z GPS'em kupiony - testy biurkowo-okienne przeprowadzone i jak na ten etap jestem bardzo zadowolony. W bloku na drugim piętrze leżąc na biurku namierza satelity, Mision Planer pokazuje pozycję, FIXA łapie na parapecie od południowej strony w niecałe dwie minuty, rewelka :-)

W związku z tym że ma latać w motoszybowcu, zastanawiam się nad najwygodniejszą opcją komunikacji i konfiguracji. Najtaniej lecz mało wygodne było by wożenie laptopa na lotnisko i zastosowanie łączności przez Bluetootha. Zapewne wygodniejsze było by zapatrzyć się w iPHONE ... ale tu nie mam rozeznania :-P . Czy ktoś z Was Koledzy stosuje takie rozwiązanie i jak to się ma w praktyce?
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

AndroPilot + 3DR Radio - ale to na Androida, nie wiem, czy jest odpowiednik na jabłko...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

Czy miał ktoś z Was koledzy problem z APM 2.6 z zewnętrznym magnetometrem - kalibracja i konfiguracja przebiegła OK. Pierwsze loty na hali odbyły się bez problemów - ok 4 minut testu. Wszystko wyglądało bardzo obiecująco. Na weekendzie chciałem polatać na polu i po ok 3 minutach lotu pojawiają się problemy (latałem przy nodze) - mianowicie chcę żeby model leciał do przodu on leci do przodu ale ze znoszeniem w lewo. Wylądowałem i raz jeszcze aktywowałem silniki - jest ok ale znowu po ok 2 minutach zaczyna mi znosić model, zrobiłem raz jeszcze kalibrację ale nie pomogło to. Dodam tylko że nie sądzę żeby był to problem z przestawieniem GPS i MAG o pewien kąt jak to się robi w DJI, ponieważ błąd ten się powiększa z czasem po ok 5 minutach daję do przodu model leci w lewo, chcę lecieć w lewo model leci do tyłu:( słyszałem że do tańszych APM montowali słabsze stabilizatory i kondensatory przy MAG były tez tańszej jakości - czy może mi to ktoś potwierdzić? Czy miał ktoś podobne problemy?
Dodam tylko, że po tych problemach zamontowałem DJI Naza M Lite na tej samej ramie i od szczała działa wszystko ok:)
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Na czym masz zamontowany kompas?
Robiłeś test compassmot?
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Czy masz poprawnie zamontowany ten kompas?
Daj jakąś fotkę.
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Post autor: bolcio30 »

august pisze:Czy masz poprawnie zamontowany ten kompas?
Daj jakąś fotkę.
tak kompas z GPS był zamontowany na sztywno na statywie jak DJI montuje swój GPS i kompas, w konfiguracji zmieniłem też kąt podczas instalacji
shaggee pisze:...Robiłeś test compassmot?
możesz troszkę jaśniej mnie naprowadzić? nie robiłem nic więcej jak nakazywał konfigurator - czyli standardowa kalibracja
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

bolcio30 pisze: możesz troszkę jaśniej mnie naprowadzić? nie robiłem nic więcej jak nakazywał konfigurator - czyli standardowa kalibracja
Te testy są do wykonania w terminalu tekstowym (przycisk terminal, potem Connect - otworzy się konsola tekstowa, gdzie wydajesz polecenia - wpisz test, potem help, zobaczysz o co chodzi).
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
smootny
Posty: 203
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:59
Lokalizacja: Stolno

Post autor: smootny »

Panowie - gdzie w polandzie można nabyć "oryginalny" gotowy kabel do zestawu radio, by bez żadnych przeróbek wpiąć radio do APM 2.6 ? (chodzi mi o stronę APM 2.6, od strony radia moga być luźne kable).
ODPOWIEDZ