EasyCap Problem z przechwyceniem obrazu na VideoStudio

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

pewnikiem masz jakies filtry powsadzane i jeszcze dzwiek wlaczony.
U mnie z dzwiekiem sie kaszanilo jak dzwiek byl nagrywany z easycapa. Zmienilem zrodlo zapisu audio na wewn karte laptopa - i juz bylo ok. Wydaje mi sie ze to nie problem wydajnosci lapka ( na o wiele gorszych chodzi to dobrze) tylko przepustowosci samego zlacza USB. Zapis obrazu w formacie niskostratnym oraz dzwieku w PCM to juz sie nam niezly strumien robi. Sam przetwornik easycapa nie nalezy do niewiadomo jak wspanialych.

rada

-wylacz zapis dzwieku
- zapisuj dzwiek kierujac go na wejscie karty wewn laptopa (zmien ustawienia w Vdubie)
- sparawdz czy jakies niepotrzebne filtry sa wlaczone co moze poodowac takie spowolnienia
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Molanos - czy zakupiłes konkretnie tego grabbera :
http://allegro.pl/video-grabber-cd-zgry ... 03576.html
znaczy czy u tego sprzedającego?
Skoro temat już istnieje więc pytania już nie mam może tylko sie upewnię:
- gdy ściągnę ten program który polecacie - Vdub - muszę odinstalować to co miałem z moim grabberem czyli tego Honestech VHS ? Czy on musi być by działał grabber, a tylko posługiwac sie innym programem do obróbki czyli tym Vdub ?

- czy do naszych celów - przetwarzania obrazu lub podglądu FPV musi być specjalny rodzaj grabbera - np jedne sa z nadrukiem easy cup inne nie - czy grabber to "jeden pies" i każdy spełnia nasz cel?

- mam program VideoStudio 8 czy na nim mogę robić to samo co z tym Vdub?

EDIT(19;16): Własnie sprawdziłem, na VS 8 działa. Ściągnąłem też Video Dub 1.9.11 - pytanie brzmi co teraz muszę w nim kliknać by pojawił się obraz. W tej chwili jest szaro bez okienka podglądu :-(
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Vdub jest calkowicie przezroczysta mala aplikacja i nie potrzebuje instalacji - korzysta z bibliotek kodekow zainstalowanych w windows. Wszystko co masz zainstalowane bedzie widoczne w zakladce compression menu vdub.
Najlepiej jest instalowac jeden pakiet kodekow zeby nie dochodzilo do niepotrzebnego balaganu itp. Ogolnie polecany no K-lite codec pack. ale mozesz tez instalowac sobie o chcesz.
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Mam też zainstalowanego Virtual-Duba oraz k-lite codec pack.Wszystko działa pieknie na podgladzie,jednak kiedy załaczę nagrywanie obraz strasznie klatkuje nawet sie zatrzymuje.Po nagraniu 1 minuty plik zajmuje 1,3Gb ....szok! O co ru chodzi?Mam pożyczone video i chciałbym przegrać pare swoich starych kaset.Może coś poradzicie.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

________________
Cobra
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

zmien format zapisu w vdubie na DV Pal
klatkowanie to niepotrzebnie powlaczane filtry i dzwiek poprzez easycapa. Zmienic dzwiek na karte wewn laptopa i tak zapisywac jak juz ktos musi.
Tomek nie chcialem linkowac bo to troche nieladnie bez pytania mam nadzieje ze admini RC-FPV przyzwolą ew mozna przekleic jak ktomus sie przyda .

trzeci link bedzie dla kolegi najbardziej przydatny - tam jest jak co poustawiac
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

lukisek pisze:Tomek nie chcialem linkowac bo to troche nieladnie bez pytania mam nadzieje ze admini RC-FPV przyzwolą ew mozna przekleic jak ktomus sie przyda .
To jest kompendim wiedzy na ten temat i jest wszystko, co dla nas jest przydatne. Często wracam do tych wątków. A jak potrzeba, to wsparcie techniczne można dostać :-)
ODPOWIEDZ