GOOGLE SKYZONE

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Ta kamerka to bajer ale może okazać się całkiem przydatny. Jednym guzikiem przełącza się obraz z samolotu na obraz sprzed oczu bez zdejmowania gogli. Czasem się to przydaje. Tym bardziej ze te Gogle trzeba dobrze założyć żeby mieć dobry obraz wiec nie tracimy czasu na machanie rekami itp. Jak to się sprawdzi? We gonna see...
Jak chodziłem po biurze to czułem się jak w kostiumie ironmana - szeroki kat szkła dawał niecodzienna perspektywę, cieżko to opisać :)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

No w sumie jak jest w zestawie, to czemu nie ;-)
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

jakuban pisze:Jak chodziłem po biurze to czułem się jak w kostiumie ironmana - szeroki kat szkła dawał niecodzienna perspektywę, cieżko to opisać :)
A odpiszesz mi na moją PW wysłaną kilka dni temu do Ciebie? :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

To ja dodam info jakie dostałem odnośnie szkieł korekcyjnych - podobno pasują też te od Fat Sharków.

OK, mój zestaw zamówiony w preorderze. Teraz trzeba dać na tacę żeby cła nie dowalili ;-)

---edit---

Podsumowując dla potomnych. Sprzęt dziś dojechał, a z kalkulacji wynika że więcej przeleżał na cle niż zajęła mu wędrówka z CHRL do PL.

Kod: Zaznacz cały

2014-03-07 06:39, Processing of item for delivery, UP Zawiercie 1
2014-03-07 03:19, Item arrived, UP Zawiercie 1
2014-03-07 01:23, Package sent, WER Zabrze
2014-02-28 10:02, Item held at the customs, WER Zabrze
2014-02-28 08:23, Held by customs, WER Zabrze
2014-02-28 03:38, Item arrived, WER Zabrze
2014-02-27 20:58, Package sent, WER Warszawa
2014-02-27 15:25, Item held at the customs, WER Warszawa
2014-02-27 12:02, Item arrived, WER Warszawa
2014-02-25 16:56, Package sent, BEIJING EMS
2014-02-24 16:17, Item posting, International Postal System
Koszt za gogle+szkła korekcyjne+wysyłka wyszedł 463 USD, co przy płatności via PayPal dało 1477PLN. Do tego oczywiście naliczono cło oraz podatek w wysokości 370PLN. Całość 1847PLN czyli chyba przyzwoicie - widziałem ten sprzęt w ofercie jakiegoś polskiego sklepu i "wołali" za niego 2000PLN.
Awatar użytkownika
zbyszek78
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 07:42
Lokalizacja: Rybnik, Zabrze

Post autor: zbyszek78 »

Witam.
Czy odbiornik dedykowany do tych gogli TS832 5.8G 600mw 32CH VTX będzie dobrze działał z kamerką fatshark 600TVL CMOS V1 przez OSD z KFC32 Marbalona?
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Nie odbiornik a nadajnik ;) i tak, będzie działał.
Awatar użytkownika
zbyszek78
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 07:42
Lokalizacja: Rybnik, Zabrze

Post autor: zbyszek78 »

Fakt, mój błąd oczywiście że nadajnik. A jak z rozdzielczością? Nie będzie problemu z obrazem w goglach? Chodzi mi o to czy obraz będzie wyświetlany na całej matrycy Skyzone mają dziwną rozdzielczość 854x480. Ciężki wybór tych gogli. Łamię się między Skyzone i Attitude V2 Fatsharka.
Coraz więcej przemawia za Skyzone.
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Rozdzielczość może i rzeczywiście lekko "dziwna", ale mi to specjalnie nie przeszkadza - nie mam porównania z innymi goglami. W tych obraz jest lekko rozciągnięty (zarówno na wbudowanym odbiorniku 5.8GHz, jak i podając sygnał na AV In).

Mimo że chory jestem to nie mogłem się powstrzymać i wylatałem dziś kilka pakietów - na razie na linku video 2.4GHz (do 5.8 nie mam jeszcze anten do TX). I... było dziiiwnie :D Do tej pory latałem korzystając z usb grabbera i wyświetlając obraz na laptopie. Teraz jest tak jakby hm.. z jednej strony łatwiej, a z drugiej trudniej, bo nie mogę popatrzeć w niebo żeby zobaczyć gdzie tak naprawdę jest model i ile ma do jakichś bocznych przeszkód. Cała nauka latania na monitorze poszła się j...kochać - trzeba zaczynać od nowa na dużych i otwartych przestrzeniach :D

Podsumowując tak na szybko...
Ogólnie gogle bardzo wygodne, szkła korekcyjne -2 (przy mojej wadzie -3) sprawdzają się idealnie. Jedyne co delikatnie drażni to za mała regulacja rozstawu źrenic. Jakoś specjalnie wielkiej głowy nie mam, rozstaw mam rozsunięty na max, a i tak wydaje mi się że przydało by się o jeszcze 2mm rozsunąć. Gdyby obraz nie był rozciągnięty, a po bokach były czarne pasy to nie było by to w ogóle zauważalne. Kolejna sprawa - głośność beepera. Jak dla mnie nawet wyciszony na max mógł by być jeszcze o połowę cichszy. Dobrze że nie jest wykorzystywany w normalnej pracy, a jedynie podczas konfiguracji gogli (wybór kanału, konfig headtrackera).
Na ten moment innych wad nie widzę. Reszta to same zalety :-)

Na "sucho" testowałem też headtrackera. Na sucho czyli okablowując wszystko i sprawdzając jak reagują AUX-y w KFC32-Tool. Sprawdza się świetnie, a konfiguracja go na er9x to kwestia 2 minut (dosłownie!).
Adam J
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Adam J »

Zakupiłem google skyzone
Największa wada to zapach elementów silikonowych a z resztą wad da się coś poprawić
Rozstaw mógł by być większy dlatego rozebrałem przyciąłem niektóre elementy i tym sposobem rozstaw poszedł o 4mm na boki różnica jest spora
Jeszcze miałem jakieś dziwne zakłócenia to puściłem wiązkę kabli w innym miejscu
I też znaczna poprawa
Po tych zabiegach jest już elegancko
Adam J
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Adam J »

Zdjęcie jak rozstaw był prze i po tuningu
Znaczna różnica
Jeszcze obcięta górna ramka która trzyma sylikonowe elementy których nie używam
Kolejna poprawa

Obrazek
Awatar użytkownika
Tieman
Posty: 126
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tieman »

Mam i ja. Jakby ktoś przebywał w okolicy Rzeszowa i chciał potestować to chętnie zademonstruję.

Obrazek
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Co to za antena z lewej ?
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

przynenta pisze:Co to za antena z lewej ?
naszej? To pewnie:
http://www.ebay.com/itm/5-8Ghz-11dBi-Hi ... 3a8f4962ab
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Adam J
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Adam J »

Jak byś chciał zobaczyć przerobione to nie problem też Rzeszów :mrgreen:
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Powiedz mi jeszcze z jakiego pakietu zasilasz? Ja mam zamiar z 2S, tylko nie wiem na ile, to będzie dobre rozwiązanie?
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
ODPOWIEDZ