MisioOSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

marpla
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marpla »

Bez karty to samo :(
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to jeszcze jedna próba. Odłącz czujkę prądu, do styku I na OSD podłącz pojedynczy kabelek, drugą stronę kabelka do -. Załącz OSD poczekaj aż przejdzie ekran startowy, zobacz czy pokazuje 0. Teraz odłącz kabelek od - i dołącz do + (wszystkie te sygnały są na złączu CURR w OSD i tylko do niego podłączaj). Jak w ciągu sekundy prąd poleci do maxa to jeszcze raz przełącz kabelek z + na -. Jak znów szybko spadnie do "0" to OSD jest OK, i masz walniętą czujkę prądu.
Jak się będzie OSD ślimaczyć tak samo jak z czujką to OSD na serwis.
Pzdr. -----MIŚ-----
marpla
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marpla »

Niestety, nawet jak I jest zwarte jest z masą dalej powoli idzie od 100 nawet jak w ogóle nic nie podepnę taki sam efekt. Podpięcie do + nie przynosi żadnego efektu.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to jeśli potrafisz drobnicę lutować to sprawdź rezystor 10k umiejscowiony pomiędzy złączem czujki prądowej a złączem RSSI (dość parszywe miejsce bo ciasno). Jedna noga idzie do pinu I złącza CURR, a druga do nogi 36 procesora. No i sprawdź samą nogę 36 procka czy jest dobrze przylutowana.
Pzdr. -----MIŚ-----
marpla
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marpla »

BINGO ! urwana ścieżka pod wtyczką ta króciutka ro rezystora 10K, naprawione jutro kalibracja i dam znać czy wsio ok :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Nadchodzi nowość.
Trwają testy nowej wersji oprogramowania które umożliwia współpracę mojego OSD z kontrolerem DJI A2. Jak wszystko będzie OK to niedługo wystawię aktualizację oprogramowania OSD i interfejsu CAN z obsługą A2.
Pzdr. -----MIŚ-----
stach
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 17:09
Lokalizacja: Hutki

Post autor: stach »

Witam
Postanowiłem zmienić układ parametrów w OSD i jest problem.
Pobrałem MisioOsdCfg i wyexportowałem z OSD plik bin ale nie mogę go otworzyć w MisioOsdCfg (niekompatybilny plik) co teraz? Nie mam starej wersji MisioOsdCfg a OSD mam w wersji v0.88
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

stach pisze:nie mogę go otworzyć w MisioOsdCfg (niekompatybilny plik) co teraz?
Albo zaktualizuj software w OSD albo wyślij mi ten plik BIN do analizy.
Pzdr. -----MIŚ-----
stach
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 17:09
Lokalizacja: Hutki

Post autor: stach »

Jeśli aktualizacja software w OSD załatwi sprawę to spróbuję bo myślałem o aktualizacji.
stach
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 17:09
Lokalizacja: Hutki

Post autor: stach »

Witam w NOWYM ROKU.
Aktualizacja software w OSD do najnowszej wersji rozwiązała problem z wczytywaniem pliku BIN do konfiguratora.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Aktualizacja pierwszego postu.
- Dodano nowy soft do OSD i interfejsu CAN obsługujący kontroler DJI A2.
- Zaktualizowano instrukcję obsługi w związku z powyższym.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

Powróciły obudowy do OSD
Obudowy drukowane na drukarce 3D.

Obrazek

Wymiary 65x60x15mm
Waga: 19g wraz z śrubkami.

Może nie są tak ładne jak poprzednie aluminiowe z grawerem, ale są całkiem OK i lżejsze.

Szczegóły TU: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=36&t=2045
Pzdr. -----MIŚ-----
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: MisioOSD

Post autor: esamolocik »

Miś, mam jedna z pierwszych wersji OSD (bnie pamiętam teraz która dokładnie).
Czy będzie ona współpracowała z softem do APM/Pixhawk?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

esamolocik pisze:Miś, mam jedna z pierwszych wersji OSD (bnie pamiętam teraz która dokładnie).
Czy będzie ona współpracowała z softem do APM/Pixhawk?
Tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: MisioOSD

Post autor: marekj »

Wymieniłem oprogramowanie w swoich odbiornikach Frsky i mogłem je w końcu podłączyć do Mwii, korzystając z sygnału PPMSUM. Nie omieszkałem oczywiście skorzystać z możliwości podłączenia sygnału RSSI PWM do OSD. Filtru żadnego nie robiłem, bo wyczytałem tu na forum że:
"Ten odbiornik wystawia na CH2 prawdziwą wartość RSSI, tyle że w postaci sygnału PWM o wypełnieniu od 1 do 99%. Dokładnie tak samo jak eLeReS na dedykowanym wyjściu RSSI. Filtr 10k/10u powinien wystarczyć. Do mojego OSD można by spróbować podłączyć bezpośrednio, bo mam na wlocie filtr 10k/1u plus do tego filtracja programowa."
Mowa tu oczywiście o odbiornikach Frsky. Kalibracja przeprowadzona zgodnie z dokumentacją OSD (kilkakrotnie). Dodam, że napięcie mierzone na wejściu RSSI do OSD wynosi 3,16V przy pełnym sygnale i ok. 0,2V przy jego braku. To, co pokazuje OSD dalece odbiega od rzeczywistości i raczej jest mało przydatne. Sygnał niemal cały czas jest 99% i nagle, w bardzo krótkim czasie, spada do zera. Oczywiście próbowałem te wskazania poprawić, korzystają z możliwości edycji odpowiednich wartości w programie MisioOsdCfg. Nieco to poprawiło sytuację, ale nadal jest to mało przydatne i odbiegające od rzeczywistości. Odbiornik, z jakiego korzystam to D4R-II. Czy ktoś miał podobne problemy? Co zrobić, aby wskazania były poprawne (bardziej liniowe, czyli to co pokazuje mi monitorek Frsky)

Przy okazji pytanie dotyczące plików z logami. Dlaczego wszystkie mają datę 1999 lub 2000 rok?. Przecież jest podłączony GPS, który pokazuje właściwą datę i czas. Taka sytuacja uniemożliwia analizę logów, bo przy większej ilości, czort wie, który jest który.
Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ