Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: crybaby »

można skręcić w swoszowicką ale tam jest zakaz wjazdu, moim zdaniem najbezpieczniej i najpewniej jest zaparkować pod castoramą , parking darmowy i zakazu niema, trzeba tylko przejść przez światła na drugą stronę jezdni i już jesteśmy , daleko nie jest .
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: waltz »

Zależy co masz do niesienia i jak bardzo nie chcesz wzbudzać zainteresowania :)
Pytam przyszłościowo bo miejsce jest całkiem fajne, z pracy mamy blisko wiec można w tygodniu wyskoczyć na chwile
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Urwanie głowy właśnie się zrobiło, ale mam nadzieję że za te pare godzin będzie spokojniej... Bo jak ma być tak jak teraz to latanie nie ma żadnego sensu niestety.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Roger »

Hej, może się wypogodzi do tej 18.
Jako że byłem wczoraj na pikniku, i coraz bliższy mi jest temat dronów oraz wyścigów, zwłaszcza że w tym temacie się sporo dzieje - (http://www.fai.org/downloads/ciam/SC4_F3FPV_2016) to zapytałem tam obecnych przedstawicieli z sekcji modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego o możliwości latania FPV na Pobiedniku. Obecnie w regulaminie lotniska modelarskiego jest zakaz FPV - i jak odczułem z rozmowy raczej jest wielka niechęć, i brak opcji aby można było na to pozwolić (oficjalnie). Główne argumenty to to że na lotnisku już jest ciasno, (Samoloty, szybowce, paralotniarze i na końcu modelarze). Do tego że człowiek w FPV ma raczej mały punkt widzenia i z uwagi na charakter modelu które poruszają się z dużymi prędkościami, mogą stwarzać poważne zagrożenie w ruchu lotniskowym.
Z przymrużeniem oka (może od słońca?) jeden z panów mówił, zawsze można się do sekcji zapisać, opłacić składki, polatać jakimś szybowcem, generalnie aby wejść do grupy, poznać się, wtedy może będzie łatwiej na zezwolenie i na FPV) - ale jednak wciąż ten temat jest raczej traktowany po macoszemu.

Dlaczego o tym piszę? Fajnie by było założyć jakąś małopolską - krakowską ligę racerów fpv :) Czmu nie? Obecnie licencja do wyścigów (kontekst: dron festiwalu) można załatwiać poprzez lokalne aerokluby. Nie będąc członkiem lokalnego aeroklubu, trzeba się liczyć z pewną drogą na około co do zdobycia licencji sportowej - tym samym przy próbie brania udziału w oficjalnych wyścigach jest się traktowany jak niezrzeszony. (drugiej kategori? - ok bez polityki)

Wracając do rozmowy z członkami AK, była sugestia że może coś na łąkach nowohuckich można by zaadoptować.
Skoro tutaj tworzy się pewna grupa "droniarzy" to może rzeczywiście warto się spotkać osobiście, żeby nawet "kupą" iść do aeroklubu i coś w temacie podrążyć - 1. miejsca do latania, nauki, tego typu modelami - żeby ograniczać "dziokość" tych zabaw , 2 - może oficjalnej sekcji wyścigowej, itd..., 3 - może nowa sekcja modelarzy "dronowych" - (drony to nie tylko multikoptery)

Bardzo jestem ciekaw co Wy sądzicie na ten temat.
Ot takie przemyślenia w pochmurną niedzielę.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Już się wypogadza więc 18 aktualna :)

A inicjatywa super, ja jestem jak najbardziej za. Racing 250 jest też fajnym tematem do ugryzienia ze względu na "widowiskowość" - łatwiej przyciągnąć widzów czy wsparcie lokalnych mediów. Wiadomo że dla nas to jest frajda ale trzeba na pewno udowodnić wyższe cele takiego przedsięwzięcia, tutaj na pewno rozrywka i szerokie edukowanie w temacie wielowirnikowców, bo obecnie raczej jest nagonka, i jeśli ktoś coś o dronach ma do powiedzenia, to raczej nic pozytywnego. Chętnie się przyłączę do inicjatywy :)
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Roger »

No i udało się spotkać i polatać, pomimo niesprzyjającej aury - jednak konkretnie wiało, ale nie aż tak w miejscu, które pokazał nam crybaby(gdybym coś pokręcił to dajcie znać) naprawdę da się fajnie spędzić czas przy lataniu.
Jak już udało się dobrze przykręcić śmigła (dzięki za pomoc:) ... obyło się oczywiście bez mojej kraksy w drzewach, ale po otrzepaniu maszyny polatała jeszcze z 10 minut.
Tutaj zespół startowy:
Obrazek

A tutaj kawałek nudnego latania na czas. (Telepie bo z rąsi a w drugiej aparatura) - zlewało mi się z tłem bo w okularach byłem.


Świetne miejsce na latanie 250, jak najbardziej trzeba kontynuować spotkania.

Szkoda ze Was nie filmowałem, tylko traciłem czas na rozkręcanie śmigieł :/ Pare rzeczy jest do przemyślenia.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 cze 2016, 21:10 przez Roger, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Noo i super, w tygodniu też można w miarę możliwości się spotkać albo po prostu za tydzień w niedziele, może jeszcze więcej maszyn będzie. Inicjatywa super, zmotywowaliście mnie jeszcze bardziej do latania.

crybaby, wrzuć filmik który nakręciłeś gopro, ciekawy jestem jak wyszedł :)
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: crybaby »

Hehe racja większość czasu zeszło na montaż i demontaż śmigieł :)

Filmik gopro muszę troszkę pociąć bo wracając zapomniałem wyłączyć i połowa filmu to widok mojej kieszeni :)
Reasumując bardzo fajnie spędzone popołudnie i mam nadzieję na kolejne , niekoniecznie niedziela .
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

crybaby, spoko to wrzuć jak ogarniesz :)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: tombstone »

fajnie ,że polataliście sobie
ale nie wiem, czy to jest właściwe miejsce do zabawy ? :roll:
były niemiecki obóz koncentracyjny płaszów i pomnik ofiar nazizmu
już lepiej pod kopiec krakusa idźcie, bo blisko
lub byłe lotnisko czyżyny jest w sam raz ,bo dużo miejsca
i w niedziele i soboty widziałem tam kilku latających modelarzy
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Roger »

Spokojnie, nikogo nie uraziliśmy tam, chyba, bo to nie było to aż tak obok pomnika. A co do miejsca to jest ono nawet ciekawsze - bo kręcono tam także Listę Shindlera.

A co do latania, to tak ostatnio latałem na boisku, i okazuje się ze to wystarczający obszar do ustawienia bramek i wyścigów. A w krakowie tyle boisk że hej. Skoro można robić zawody ESA na boisku to i Dron Race także :)
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Panowie, brakuje mi już tylko pakietu do 250-tki, jutro albo w środę będą pierwsze loty. Nie ma mnie w weekend, ale może zaraz po znowu zrobimy jakieś latanie w grupie? Zapakowałbym się rano do auta i może być prosto po pracy, jak wam pasuje, 18-19 coś takiego? Dzień też obojętny w sumie :)
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: crybaby »

Jestem w Krakowie cały czas tyle że bez auta do końca tygodnia więc nigdzie dalej się nie przemieszczę.
Jeśli chodzi o nasze ostatnie miejsce do latania to mogę podejść z kopterem na nogach więc daj znać kiedy.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Tanner »

Miejscówka mi pasowała, może być w tym samym miejscu, ew. chyba że jest coś lepszego? To zawsze mogę wpaść po Ciebie autem.
Roger, co myślisz, jak Ci pasuje?
Ktoś coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kraków - lotnisko Czyżyny - Śmietnik - i inne

Post autor: Roger »

Hej, ja też chętnie bym polatał, ale u mnie trochę rodzinka hamuje, i w tygodniu dojazd kiepski, korki na Wielickiej mnie trochę przerażają :/
Ja będę celować w lotnisko czyżyny.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
ODPOWIEDZ