podgląd FPV na lapku

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

marcinoc pisze:może i nic nie rozumiem...
...ale czy nagrywanie niczym nie zakłóconego sygnału bezpośrednio w modelu przeszkadza w tym żeby jednocześnie nagrywać sygnał odbierany na ziemi? Zwłaszcza, że Camileo nagrywa w HD.
W niczym nie przeszkadza, może się jednak okazać że nagrywanie na laptopie zniszczy podgląd. Tzn. dojdą straszne opóźnienia, opuszczone ramki, a może i znacznie gorsza rozdzielczość. Do tego może się zawiesić. Ogólnie pomysł zarówno z podglądem jak i nagrywaniem na laptopie może okazać się zgubny.
onufry
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 20:31
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: onufry »

Raz latałem na laptopie z podłączonym konwerterem AV do USB ( i włączonym nagrywaniu). Nigdy więcej. Spotyksz ścianę a już po chwili widzisz na lapie jak do niej dolatujesz. Sęk w tym że już dwie - trzy sekundy po fakcie :)
MultiWii ATmega328 (ITG-3200 żyro, BMA-180 acc, M55611 baro, HMC5883L kompas) Regle turnigy 18A Fast PWM Silniki emaxGT2215/12 Apka SanwaSd6G
g0rd0n_2007
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: g0rd0n_2007 »

według moich skromnych doświadczeń - nie kupuj taniego chinskiego grabbera!!
ja taki miałem - i maiłem opuznienia. Dopiero jak się zepsuł (na szczęście) kupiłem sobie taki za około 60pln firmy mediatech. Koazało się ze opuznienia znikneły...
używam programu honestech vhstodvd z tym grabberem i nie ma zauważalnych opoznien

obraz również jest bez przerw i niebieskiego ekranu. Pokazuje wszystkie szumy przy większych odległosciach

jestem bardzo zadowolony

nagrywania na laptopie nie polecam - u mnie obraz zaczyna się ciąć, a w skrajnych przypadkach zatrzymuje się na dłuższe chwile
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Post autor: marcinoc »

Przetestowałem program FPV RECORDER, działa rewelacyjnie, prawie żadnych opóźnień, oczywiście tylko podgląd, zgodnie z Waszymi radami porzucam pomysł nagrywania i jednoczesnego podglądu, poza tym nagrywać mogę bezpośrednio w modelu w HD i niczym nie zakłócony sygnał.
Zastanawiam się tylko czy laptop poradzi sobie z jednoczesnym podglądem kamery i wyświetlaniem danych z telemetrii FRSKY, przekonam się dopiero kiedy dotrze do mnie kabel do podłączenia telemetrii do USB.
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vaderjk »

Hej,

Ja tak na laptopie w pudle - zeby ciemno bylo - latalem i nagrywalem.

W drugim locie laptop postanowil zrobic cos innego niz wyswietlanie obrazu - na jakies 2 sekundy nie mialem obrazu - ubudzilem sie 20m nad ziemia pionowo w dol - na szczescie wyciagnalem....

A potem kupilem monitorek do FPV - a na lapku tylko nagrywam przez grabbera.
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Post autor: marcinoc »

ja docelowo planuję zakup gogli, chyba najtańszych 320 x 240 pix, dodatkowo nagrywanie na lapku
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: Tytan »

hehe docelowo to pewnie kazdy z nas lub wiekszosc plauje :lol:
Nie kupuj tych najtanszych. Ja bede kupowal fat sharki 640x480 wedle porad kolegow co juz posiadaja google i sa doswiadczeni.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... adset.html

Pozdrawiam Tytan.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Post autor: marcinoc »

no może kiedyś, jak na razie liczę się z wydatkiem poniżej 200 zł za używane
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

marcinoc pisze:no może kiedyś, jak na razie liczę się z wydatkiem poniżej 200 zł za używane
To lepiej odpuść, albo zrób gogle DIY ;-)
Konrad
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Post autor: marcinoc »

dlaczego odpuszczać? Czy przy rozdzielczości 320x240 jest na prawdę tak tragiczny obraz? Mam na myśli tylko podgląd w celu umożliwienia sterowania modelem, ew. wyświetlenia danych osd.
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

Za 200zł to przy odrobinie samozaparcia i szczęścia złożysz sobie DIY gogelki ;)
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Post autor: marcinoc »

złożyć samemu? Co jest bazą dla takiej konstrukcji?
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

DIY znaczy DoItYourself ;) Zapraszam do tematu o DIY google w dziale projekty.

Baza są wyświetlacze LCD, coś do trzymania ustrojstwa na twarzy oraz soczewki do przybliżenia obrazu a jak to złożysz to już Twoja fantazja :)
w_kaczmarek
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 10:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: w_kaczmarek »

Na zatoce można kupić gotowe "trzymanie ustrojstwa", o którym pisze kolega wyżej.
PŁukaszewicz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 28 wrz 2013, 11:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PŁukaszewicz »

g0rd0n_2007 pisze:według moich skromnych doświadczeń - nie kupuj taniego chinskiego grabbera!!
ja taki miałem - i maiłem opuznienia. Dopiero jak się zepsuł (na szczęście) kupiłem sobie taki za około 60pln firmy mediatech. Koazało się ze opuznienia znikneły...
Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i cieszymy się, że mogliśmy unicestwić opóźnienia ;)

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani innymi produktami z szerokiej gamy Media-Tech, zapraszamy tutaj: media-tech.eu



Zachęcam również do korzystania z czatu dostępnego na naszej stronie.
Pozdrawiam,
Piotr Łukaszewicz
______________________
Online Ekspert Media-Tech
ODPOWIEDZ