Trochę inna platforma

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

From_heaven pisze:a z kompakta nie.
yyy a co jeśli tak? :)
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

diem pisze:Ja sie nie odgrażam, ja juz nad tym pracuje :)
To jestem pierwszy w kolejce,gimball do T-rex 600. :-)
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
Customizer
Posty: 12
Rejestracja: piątek 19 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Customizer »

Diem,

trzymam kciuki. Najtrudniejsze jest właśnie dotrwać do końca. Z drugiej strony popatrz na Zbiga czy Remzibiego, chlopaki tak wymiatają że szacuneczek. Polak potrafi, niemniej zauważ iż uruchomienie regularnej produkcji i sprzedaży, tak jak zfinalizował to photoshipone niewielu się udało. 600USD przy cenie całej tej maszynki tez ginie w tłumie.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Olo, na razie do ramy quada, podczepiany pod tą drewnianą, pozniej sie pomysli co dalej :)


FH w kompakcie masz jeszcze stabilizacje i moze luzny obiektyw (warto sprawdzic). Lustro masz z pewnoscia bez stabilizacji no a o luznym obiektywie nie ma mowy. Sprobuj sobie nikona 3700, wychodzi 99% zdjec tym kompaktem :)

Customizer nie wiem czy czytales:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=40&pos ... sc&start=0
Ostatnio zmieniony sobota 20 lut 2010, 22:50 przez diem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

FPV Olo pisze:
diem pisze:Ja sie nie odgrażam, ja juz nad tym pracuje :)
To jestem pierwszy w kolejce,gimball do T-rex 600. :-)
A ja chciałbym być pierwszym w kolejce do patrzenia na twoją nową platformę, którą budujesz ale jakoś nie mogę znaleźć tematu :(

[ Dodano: 2010-02-20, 22:50 ]
diem pisze:Sprobuj sobie nikona 3700, wychodzi 99% zdjec tym kompaktem :)
święta racja! Latałem sobie nad głową i pstrykałem autoportrety. O Canonie czy Samsungu którego obecnie posiadam mogę pomarzyć aby mi takie cuda robiły :/
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

To po co sprzedawałes? Tez chciałem kupic tego kompakta ale ciezko go trafic... W Polsce oczywiscie.
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Wojtass_nt pisze:A ja chciałbym być pierwszym w kolejce do patrzenia na twoją nową platformę, którą budujesz ale jakoś nie mogę znaleźć tematu :(
Wojtas zapraszam http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=1645
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

FPV Olo pisze:
Wojtass_nt pisze:A ja chciałbym być pierwszym w kolejce do patrzenia na twoją nową platformę, którą budujesz ale jakoś nie mogę znaleźć tematu :(
Wojtas zapraszam http://rc-cam.info/viewtopic.php?t=1645
Wojtas ma tam bana od dawna. Nie poruszajmy jednak prosze tematu tamtego forum :)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Wojtass_nt pisze:yyy a co jeśli tak? :)
A próbowałeś w heliku?
diem pisze:Sprobuj sobie nikona 3700, wychodzi 99% zdjec tym kompaktem :)
To samo pytanie? Czy w heliku?

Ja się póki co nie poddaję i walczę z moim Ixusem 860 w Trex450. Sporo pokombinowałem i wreszcie udało mi się zrobić kilka ostrych zdjęć. Jak dotrwam do końca to podzielę się konstrukcją i radami. Generalnie bardzo mi zależy żeby to się udało z powodu zdjęć w odległych krajach, bo jednak wożenie po świecie glidera w walizce na karabin bywa dosyć niekomfortowe. A Treksik zmieści się do bagażu podręcznego.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

From_heaven pisze:
Ja się póki co nie poddaję i walczę z moim Ixusem 860 w Trex450.
Złą drogą podążasz, wkrotce bedzie gotowy pl quad :)

Nikon na podobnej jednostce. Swietny model, jesli wystarczy Ci te 3mpix to skombinuj sobie za grosze.


edit: tu masz nieobrobiona fotke z tego cuda http://swietochlowice.org/~dm/temp/DSCN0237.JPG - wiecej znajdziesz na rcgroups w dziale aerial photo bo to aparat legenda :)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Hehe, z tym quadem to muszę przyznać, że masz rację i może będę jednym z pierwszych klientów. To mam od razu kilka pytań:

- jaką przewidujecie cenę i co wejdzie w skład zestawu?

- jaki udźwig i czy można będzie sobie to urządzenie przeskalować wsadzając mocniejszy napęd?

- kiedy planujecie wypuścić pierwszy egzemplarz?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ha, ciezkie pytania zadajesz i nie jestem w stanie na ta chwile Ci odpowiedziec na wszystkie i konkretnie.

Cena nieznana - na pewno bedzie atrakcyjna.

Zestawy na pewno zroznicowane. Do fotografii najlepiej ta rama z drewna - pochlania duzo wibracji, pracuje nad tilt/rollem pod aparat UP TO lx3. Nie trudno tez zgadnac teoretycznej mozliwosci uciagowej :)

Co do powiekszenia... temat jest troche bardziej skomplikowany, oczywiscie da sie ale koszta duzo wieksze, chocby smigiel.

Premiera? Mysle ze bety juz beda w sezonie latac :) Teraz ruch Mifaua :)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Wydaje mi się, że do fotografii wystarczy zrobić pochył aparatu. Obrót na boki zapewnia sam model i wydaje mi się, że nie ma co dodawać mu obciążenia. W sumie to generalnie interesowałaby mnie jednak wersja mniejsza, która zastąpi trexa 450. Lustrzankę trochę bym się bał wsadzać do quadro. W razie awarii regla lub silnika raczej nie będzie co zbierać. Helikiem jednak można się ratować autorotacją.
Z drugiej strony jak patrzyłem ostatnio na ceny lustrzanek, to najtańszy Canon z obiektywem jest tylko o 600 zł droższy od mojego kompakta :-D

Tak naprawdę to wszystko w quadzie sprowadza się do elektroniki. Rozważaliście możliwość sprzedaży tylko tego? Bo jak się to ma, to zrobienie samego modelu nie jest już wielkim problemem. Silniki i regle z Hobbyking, rama z byle czego i w górę.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Regle są i2c, poczytaj temat projektu quada.
Nie oklamujmy sie - silnikow axi na pewno wkladac nie bedziemy, ma byc relatywnie tanio.
From_heaven pisze:zrobienie samego modelu nie jest już wielkim problemem.
W gratisie dostaniesz zabawe z wibracjami a'la trex :)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Teoretycznie przynajmniej, to w quadzie źródłem wibracji mogą być tylko silniki i śmigła. Czy się mylę?
ODPOWIEDZ