Full HD 3d - mikro projekt :D

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Full HD 3d - mikro projekt :D

Post autor: diem »

Nie mialem pojecia gdzie to info wrzucic, niech bedzie tutaj :)

Od pewnego czasu interesują mnie anaglify - zdjecia 3D ktore mozna zobaczyc za pomocą czerwono/niebieskich okularow. Kiedys nawet prezentowalem tutaj anaglifa ze Zdunskiej Woli. Nie mialem wczesniej mozliwosci nagrania video gdyz nie posiadalem 2 identycznych kamer. Poniewaz zostalem obdażony kamerką GoPro ( :mrgreen: ) , postanowilem pozyczyc drugą od Andrzeja i sprobowac. Zrobilem kilka testow z ustawieniami kątów i odleglosci, mysle ze doszedlem do w miare poprawnego obrazu. Teraz tylko czekać na dobrą pogodę - czas wiec zaopatrzyć sie w okularki :D

Ponizej screen z filmiku testowego, dwie gopro nagrywaly w 1080p, obrobka za pomocą sony vegas - bez jakichkolwiek skryptów. Mysle ze głębia bedzie wystarczająca by ładnie odczuć lot.


Obrazek
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

no to dawaj film, szybciutko :mrgreen:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

cholo pisze:no to dawaj film, szybciutko :mrgreen:
Jak tylko bedzie pogoda zeby go nakręcić :) Moze jutro jakis cud nad wisłą sie zdaży....
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

A jak zobaczyć to zdjęcie w 3D ?
Trzeba mieć specjalne okulary - to wiem , ale można je zrobić samemu w domu???
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zdjecia mozna zrobic nawet za pomocą jednego aparatu. Ponizej prosty poradnik i programik do tego.

http://wiecek.biz/robimy_zdjecia_3d.html


Okulary kosztują złotówkę na allegro, mozna je tez zrobic ale tym sie nie interesowalem. Starczą dwa kawalki przezroczystego plastiku, jeden pomalowany mazakiem na czerwono, drugi na niebiesko. Polecam i tak kupienie sobie tych okularow, czesto sie przydają. Panoramy 3D z powietrza wygladaja niesamowicie.


edit: http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=77989&order=bd
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Film FPV z easystara chociaż nie w HD też w okularach robi wrażenie :-) tu na forum widzę jako dwa filmy obok siebie ale na stronie youtube jako film anaglifowy i w okularach widać głębię

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Cholo mega wypas :-) w 1080p zauważyłem że YT ma możliwość wyświetlania 3D w 16 opcjach (rodzajach) trójwymiarowości. Można robić zeza i oglądać film bez okularów jak kiedyś popularne książki z mozaikami 3D :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

mikun pisze:Można robić zeza i oglądać film bez okularów jak kiedyś popularne książki z mozaikami 3D
Ja robię zeza i nic nie widzę :-( . Chyba mi tak zostanie :cry:
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Mikun na tym fpv niezbyt widac głębie, ten filmik ktory podal Cholo uwielbiam :D Jak cosik nagram to skonwertuje to zarowno od razu do anaglifa jak i wersje na YT.


ps. ja tez jakos nie umiem z tym zezem :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ehhh chciałem sobie sciągnąć filmik który dał cholo ant video downloaderem (addon firefox) filmik i sciągnął mi się ale dwa filmiki obok siebie a nie anaglif idzie to gdzieś znaleźć jako jeden filmik pod okulary?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Panowie polecam ten player do filmów 3D , robi anaglifa z filmu który jest w postaci dwóch wyświetlanych obok siebie.
Można tez pobrać efektowne sample.

http://www.3dtv.at/Index_en.aspx


Ale prawdziwy efekt 3D robi mój kolega, kolorowe fotografie z dwóch aparatów nakleja na tekturkę obok siebie i zrobil do tego specjalny przyrząd.
Na fotografie patrzy się przez dwie soczewki i efekt jest odjazdowy pełne 3D w pięknych kolorach.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

fajne galerie ma tez nasz polski fotografik:
http://anaglyph.pl/index.php?d=g
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Cholo chyba tym samym zajaralismy sie jesli chodzi o anaglify :) Rowniez przegladalem jego galerie, niektore zdjecia sa naprawde dobre. Jeszcze jedna galeria rozlozyla mnie na lopatki, byly to zdjecia lotnicze, bodajze zamki, ale w tej chwili nie potrafie znalesc.

Licze na to ze pogoda dopisze choc na chwile... i jutro cosik nagram....
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ