DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: Pieth »

albertc180 pisze:Docelowo ma być jeszcze gimbal więc waga trochę wzrośnie to raz, a dwa zależy mi żeby czas lotu oscylował koło 15min.
Waga 2 kg i jeszcze wzrośnie? Powiedz proszę jak osiągnąłeś taki wynik? Może jakaś fotka tego pancernika;)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: Mitar »

albertc180 pisze:Mam F450 z silnikami 1000kv i śmigłami 10x4.5(na 3.8 miał problemy żeby w ogolę się unieść).
Waga od 1900-2100 w zależności od tego co do nie podwieszę...
Ja myślałem że moje 1650g to dużo... :) Nie wiem czy wiesz ale max zalecana tej ramy to 1600g

Przy takiej wadze to przesiadka na coś większego. Czas lotu będzie pewnie zbliżony przy tak dużej wadze ale przynajmniej będzie lepiej śmigał.
15min będzie ciężko ci uzyskać przy jeszcze większej wadze niż pisałeś.
Ja na 3S 5200 przy wadze 1650 mam 12-13min (F450)

Jeśli chodzi o pakiety to ja używam takich i sobie cenię, jednak są to pakiety raczej tylko do mniejszych jednostek pokroju F450.
Do F550 raczej celuj w coś z "normalnym" C.
diodamen
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 19:30
Lokalizacja: Sandomierz

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: diodamen »

Mitar pisze: Ja myślałem że moje 1650g to dużo... :) Nie wiem czy wiesz ale max zalecana tej ramy to 1600g

Przy takiej wadze to przesiadka na coś większego. Czas lotu będzie pewnie zbliżony przy tak dużej wadze ale przynajmniej będzie lepiej śmigał.
15min będzie ciężko ci uzyskać przy jeszcze większej wadze niż pisałeś.
Ja na 3S 5200 przy wadze 1650 mam 12-13min (F450)

Jeśli chodzi o pakiety to ja używam takich i sobie cenię, jednak są to pakiety raczej tylko do mniejszych jednostek pokroju F450.
Do F550 raczej celuj w coś z "normalnym" C.
Ta waga 1650g, to już z gimbalem i GoPro? Jakie masz w swoim quadzie użyte silniki?
Planuje budowę swojego drona i chciałbym osiągnąć podobne czasy lotu :)
albertc180
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2016, 21:29
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: albertc180 »

Pieth pisze:Może jakaś fotka tego pancernika;)
Ależ proszę :)

Obrazek

Obrazek

ważony przed chwilą:
1350 - bez pakietu i kamery
455 - pakiet(4S 5000)
150 - ActionCam
350 - bezlusterkowiec Sony Nex(oba stoją obok)

I tak to sie sumuje. Co do zalecanych to wiem ale to jest waga podana przy sugerowanych silnikach DJI 920KV. Ja celowo wcisnalem 1000KV, które o ile się nie mylę mają po 900g udźwigu na 1.
W praktyce, w najlżejszym setupie(plastikowe podwozie, brak GPS ale Action Cam podwieszony) był latającym diabłem. Bez kamerki mogłem spokojnie ścigać się z jakimś 250(też mam więc mam porównanie) i zapas mocy był bardzo duży, stąd zacząłem eksperymentować dalej i ostatecznie wyszła taka masa :) Wbrew pozorom nie lata źle - z hamowaniem nie ma problemów, po prostu czuć że jest cięższy ale z drugiej strony nie zmieniałem nic w PIDach od tego pierwszego setupu więc pewnie dałoby się to poprawić ;)

Fajnie by było zejść z pakietu np o te 150g ale chyba przy tym zapotrzebowaniu na prąd którego potrzebuje jest to niemożliwe :(
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: pszem »

Wygląda zacnie, powiedz mi czy jest sens składać f450 pod bezlustermowca? Czy może to już jest katowanie sprzętu?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
albertc180
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2016, 21:29
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: albertc180 »

@pszem,

właśnie sam próbuję się tego dowiedzieć :)

Na pewno nie będzie łatwo ale jest o co walczyć. Jeśli dobrze ogarnie się wagę to myślę, że ma to sens ale bardziej przy wykorzystaniu go do fotografii. Kręcenie filmów już raczej wymusza gimbala, a to kolejne około 300g i robi się ciężkawo. No i zależy jaki bezlusterkowiec - Nex5 z SEL16F28 to akurat bardzo fajny mały i stosunkowo lekki zestaw.

Natomiast w F450/F550 bardzo fajne jest to, że upgrade do hexa jest dość szybki i tani - ja mam np zapasowy co najmniej 1 silnik, i kilka ramion. Tak naprawdę wystarczy mi tylko główna płyta, 1 silnik i regulatory i hex gotowy :) A że częsci typu ramiona, płyta czy nawet silnik itp ciągnę z ebaya z chin to koszty są śmiesznie małe :)
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: pszem »

albertc180, ja właśnie rozważam gimbal + sony alpha 5000 dość fajny zestawik do foto/video, tylko kurna ile to powisi w powietrzu?
żadna kamera sportowa jakością nie dorówna bezlusterkowcowi dlatego rozważam przesiadkę na inną platformę, choć w myśl zasady wszędzie dobrze gdzie nas nie ma wolę najpierw zrobić rekonesans i popytać praktyków :)
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
albertc180
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2016, 21:29
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: albertc180 »

Ja dopiero zaczynam swoją praktykę przy takim zestawie więc ciężko mi się wypowiedzieć ;) Gimbal leży i czeka więc testy będą trwały - niestety tak naprawdę konkretne czasy będę miał dopiero jak się ociepli - przez to, że w F450 bateria jest odsłonięta(mi mieści się do środka) to ujemne temperatury powietrza + wychładzanie przez śmigła powodują, że czasy mam beznadziejnie małe - co najmniej połowę tego co było przy ~+10'C :/

Ja się chyba ostatecznie zdecyduję na upgrade do F550 - koszta stosunkowo nieduże a szkoda trochę tak katować pakiety i sliniki.

Co do bezlusterkowca to ja dołożyłem zdalny spust przez IR więc mogę załączyć zdjęcia seryjne lub po prostu wyzwalać spust bezpośrednio z aparatury - tego przy kamerach sportowych też nie mamy ;)
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: pszem »

albertc180, za 20 dolków jest taki pod microusb :) włącznie z fpv :D http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... eries.html

straaasznie mnie kusi zmiana, ale poczekam na Twoje testy :D jaki gimbal kupiłeś tak z ciekawości?
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
albertc180
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2016, 21:29
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: albertc180 »

Ja za 8$ kupiłem taki http://www.ebay.com/itm/Mini-Infrared-S ... 3aa9737ab3 i też fajnie działa ;)

https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=43673 Gimbal taki ale przyznaje, że przydaloby się coś minimalnie większego - Nex wchodzi "na wpych" :/ No ale zobaczymy, może nie będzie źle :)
pigmej181
Posty: 368
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 11:48
Lokalizacja: PGN

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: pigmej181 »

Panowie również składam 450 ale na początek poleci cc3d później apm 2.6.
Mam dylemat co do wyboru pakietu. Pomoże ktos ?
Link do tematu gdzie wszystko jest opisane.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=32716
Śmigła polecą 10x45 regle hobbypower 30a silniki xxd a2212. 1000kv

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: Pieth »

Tylko Panowie Oficerowie ten temat nie jest o gimbalach, więc nie zaśmiecajcie tu tylko załóżcie osobny, dla mnie jak czytam coś co mnie interesuje i muszę przekopać się przez różne inne "dodatki" to :evil: :evil: :evil:

Alberc180 450-tka na tych silnikach do lotu nie powinna przekraczać 1600g ,tak jak pisał Miltar, jeżeli chcesz wozić Nexa i kupę dodatków to nie ten setup i nie ten rozmiar.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: pszem »

Pieth, był to mały offtop nawiązujący trochę do tematu, jeśli jednak ktokolwiek z moderatorów uzna to za zasadne, proszę o usunięcie zbędnych tekstów.
mam do Ciebie pytanko co zatem sugerujesz jako platformę pod bezlusterkowca z gimbalem i fpv?
pozdrawiam
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: Mitar »

diodamen pisze:Ta waga 1650g, to już z gimbalem i GoPro? Jakie masz w swoim quadzie użyte silniki?
Planuje budowę swojego drona i chciałbym osiągnąć podobne czasy lotu :)
Tak z gimbalem+ mobius i lżejsze "nogi", silniki podróbki DJI 2212 920KV
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI F550 / F450 Naza - wasz setup vs. czas lotu

Post autor: Pieth »

pszem pisze:Pieth, był to mały offtop nawiązujący trochę do tematu, jeśli jednak ktokolwiek z moderatorów uzna to za zasadne, proszę o usunięcie zbędnych tekstów.
mam do Ciebie pytanko co zatem sugerujesz jako platformę pod bezlusterkowca z gimbalem i fpv?
pozdrawiam
Ja bym zrobił to na hexie.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ