Koniec z żółcią

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

W sumie wydaje mi się, że dość sensownie mówi jacekV. Dodam, że jestem również na forum espacepl.org (sorry jeśli to reklama, lol :mrgreen: ) i tam np. działa coś takiego jak Espace Assistance, gdzie użytkownicy bezinteresownie pomagają sobie na drodze, jest interkatywna mapa ludzi którzy pomagają itd, ale żeby mieć pełny dostęp do wszystkiego, trzeba być członkiem klubu, a to kosztuje - grosze bo grosze, ale kosztuje. Myślę, że jednak nieduży ale zawsze pieniążek zobowiązuje to - nazwijmy to - niebycia anonimowym tylko samostanowienia swojego nicku forumowego. Chodzi o to żeby dać się poznać, zaistnieć, a nie być wirtualnym. A składka rzędu 30 -60 zł rocznie to nie jest duży wydatek :-)

Rumcajs No wiem wiem i tak często jak to tylko możliwe staram się oddawać hołd ludziom, którzy jednemu zajęciu oddali całe życie, ale zrozum też, że nie można być takim radykałem, a jak (w kilku wątkach) prosiłem i pytałem, czy nie możnaby zrobić warsztatów, wskrzesić modelarni i UCZYĆ nowicjuszy, to nie dostałem żadnych odpowiedzi... Dlaczego wobec tego tylko krytykujemy, a nie znajdujemy poważnych solucji? Serio, jeśli ktoś z "wyjadaczy" miałby chęć nawet do jednorazowej akcji typu "warsztaty modelarskie", to ja mogę pomóć nawet w kwestiach organizacyjnych!
No chyba, że to na tyle elitarne i zamknięte hobby, że nikt nowy nie ma dostępu, ale mam nadzieję, że nie ;-)
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

Takie bicie piany o nic. Znakomita większość tu piszących jest zalogowana na innych forach w zakresie tego tematu a walczą jakby im zabierano tlen z powietrza. Patrząc na ilość i tematyke postów oraz działy w jakich sie ukazują to mogę powiedzieć, (bezstronnie) że chodzą tu 3-4 tematy w tym projekt Misia, eleresa by Mifau, ostatnio spotkanie gdzieś tam, i bicie piany kto co i za co. noooooooooo koledzy chyba przedobrzyli w nabijaniu postów. Macie moderatorów? Macie. Ktoś ich wybrał? Wybrał. No to po co te swary. A już szczególnie martwi mnie udział w dyskusji małolatów. Ja rozumiem - forum - koleżeństwo. Rurek mi niedawno napisał albo po nicku albo wcale. No to wole wcale. Mam swoje lata więc albo szacun albo wcale. Artu płacze że go nie chcą odwołać z funkcji moderatora. No qźwa nie rób jaj Artur z poważnych ludzi. Juz rok temu mówiłeś płacząc że kończysz i sprzedajesz!!! Autoreklama?
Panowie. Te dywagacje o lataniu nad głową i w tłumie to też kicha bo kto chce niech sobie lata - jego problem. Wydupcy komu w pecyne to poniesie kare. Reszta i tak lata nad łbami i tak tyle tylko, że nie chce sie do tego przyznac i woli kląchac ozorem na innych a samemu byc świętrzym od Papierza. To takie małostkowe.
Tak kiedys rozmawiałem sobie z personą, bardzo istotn ą dla tego forum pod względem merytorycznym, o tym co to forum wnosi do poprawy wewnętrznych , wzajemnych relacji pomiędzy zalogowanymi użytkownikami, i dostałem odpowiedź - NIC!!! Bicie piany, kto ważniejszy. To smutne bo w końcu wożę na samochodzie logo RC-FPV i nie mam sie czym pochwalić. W sumie można sobie pośpiewać - To juz jest koniec - możemy iść.
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

Krzycho pisze:A już szczególnie martwi mnie udział w dyskusji małolatów.
Mały komentarz: po raz pierwszy w życiu spotykam się z tak bezpośrednim stwierdzeniem, jakoby zainteresowanie "młodego" pokolenia danym tematem było czymś szkodliwym. W branży archeologicznej nie do pomyślenia, ale nie znam się tak dobrze na modelarstwie, może bliżej mu do bednarstwa, lub czegoś podobnego?
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

piszu pisze:
Krzycho pisze:A już szczególnie martwi mnie udział w dyskusji małolatów.
Mały komentarz: po raz pierwszy w życiu spotykam się z tak bezpośrednim stwierdzeniem, jakoby zainteresowanie "młodego" pokolenia danym tematem było czymś szkodliwym.
Kolego.piszu. albo nie kumasz czaczy albo jesteś zwolennikiem 6cio latków w pierwszej klasie.
ja wiem że Mozart był geniuszem ale wydaje mi się, że udzaiał 15-sto latkóww dyskursie o wyższosci świąt wielkiej nocy nad świetami bożego narodzenia jest cokolwiek nie na miejscu. No chyba że kolega Diem ma inne spojżenie. Tak w daszym ciągu nie widzę tu wtrącenia ani słowa osób, mających merytorycznie cokolwiek do powiedzenia. czyli dalej bicie piany tych co to biją ilość postów.
Awatar użytkownika
piszu
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piszu »

to pardon, opacznie widać zrozumiałem, ale moje zawodowe środowisko też nieźle niszczy banię :-) Zwracam honor i pozdrawiam!

I w razie czego mój licznik postów można wyłączyć, bo nie muszę się nim dowartościowywać ;-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 lip 2013, 09:45 przez piszu, łącznie zmieniany 1 raz.
Archaeology - Never stop exploring!
W służbie: S800+WKM+AV200+Canon5d/Olympus E-PL3/FLIR E50 thermo cam
DJI F550+Naza V1 GPS na sprzedaż!
DJI Phantom 1 - papa!
Zenmuse H3-2D - na sprzedaż!
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

Verid pisze:Jeżeli chodzi o filmiki zawierające "sceny drastyczne" to na starym forum było całkiem dobre rozwiązanie że można je było wstawiać tylko w postaci linków.
To akurat byla jedna z peterowych bzdur. Co niby zmienia sam link?
Ze niby tak lepiej bo udajemy ze glupota slabiej pokazana?

Administracja powinna banowac bez prawa dyskusji za pokazywanie takich
filmow jak ostatnio. Wystarczy ze sa na YT - w sam raz material pomocniczy
dla prokuratora w razie czego ;) To ze ktos jest glupi to jego sprawa,
ale juz na pokazywanie tego na forum pozwolenia byc nie powinno.
Jedrula pisze:Wg, mnie
- wiek obowiązkowo, żeby go zweryfikować proponował bym parę pytań dot. lat w których żył. ;-)
"Ile kosztowalo pol litra i Popularne gdy miales 18 lat"
Jedrula pisze: - pomysł obowiązkowego awatara też , ale awatar ma być tylko własna gęba zawsze to inaczej się gada jak ktoś ewentualnie może rozpoznać na ulicy :mrgreen:
Nie prosciej obowiazkowe zaswiadczenie o obrzezaniu od swojego rabina?

q
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 lip 2013, 08:48 przez Jakub Jewuła, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

piszu pisze:Serio, jeśli ktoś z "wyjadaczy" miałby chęć nawet do jednorazowej akcji typu "warsztaty modelarskie", to ja mogę pomóć nawet w kwestiach organizacyjnych!
No chyba, że to na tyle elitarne i zamknięte hobby, że nikt nowy nie ma dostępu, ale mam nadzieję, że nie ;-)
No.... to rzeczywiście bicie piany... myślę ż kolega zawstydził parę osòb.
Jakby co w kwestiach organizacyjnych to i ja się dołoże.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Jakub Jewuła pisze:Jedrula napisał/a:

- pomysł obowiązkowego awatara też , ale awatar ma być tylko własna gęba zawsze to inaczej się gada jak ktoś ewentualnie może rozpoznać na ulicy :mrgreen:


Nie prosciej obowiazkowe zaswiadczenie o obrzezaniu od swojego rabina?
W temacie awatara.
Widziałem to na jakimś innym forum i funkcjonowało dość sprawnie, a i chyba na tym forum temat przewijał się kilka lat wcześniej.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

Jedrula pisze:
Jakub Jewuła pisze:Jedrula napisał/a:

- pomysł obowiązkowego awatara też , ale awatar ma być tylko własna gęba zawsze to inaczej się gada jak ktoś ewentualnie może rozpoznać na ulicy :mrgreen:


Nie prosciej obowiazkowe zaswiadczenie o obrzezaniu od swojego rabina?
W temacie awatara.
Widziałem to na jakimś innym forum i funkcjonowało dość sprawnie, a i chyba na tym forum temat przewijał się kilka lat wcześniej.
...a w temacie rabina ? slyszalem ze to tez gdzies dzialalo... :mrgreen:

.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

a w temacie rabina ? slyszalem ze to tez gdzies dzialalo... :mrgreen:

.
wiesz może być ciężko zweryfikować czy zaświadczenie jest oryginalne czy może jednak podrobione :-P ;-)

Proponuję skończyć OT.
Lecę na nielegalu!
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

Jedrula pisze:
a w temacie rabina ? slyszalem ze to tez gdzies dzialalo... :mrgreen:

.
wiesz może być ciężko zweryfikować czy zaświadczenie jest oryginalne czy może jednak podrobione :-P ;-)
To tak jak ze zdjeciem...

q
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Koniec z żółcią

Post autor: labo »

Moim zdaniem nic i tak się nie zmieni (jeśli mogę się tu wypowiedzieć).
Dlaczego?
krall pisze: To forum hobbystyczne
No właśnie nie.... Już od dłuższego czasu moim zdaniem, nad czym jako amator ubolewam, dlatego mało już tu ostatnio zaglądam.

To jest niestety forum branżowe i do takiego forum powinien być dostosowany regulamin.

Zablokujcie na miesiąc osoby, które mają jakikolwiek dochód ze sprzedaży zdjęć/filmów z powietrza a zobaczycie jaka będzie poprawa sytuacji (przepraszam jeśli kogoś uraziłem).
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Koniec z żółcią

Post autor: jelcyn »

labo pisze:
krall pisze: To forum hobbystyczne
No właśnie nie.... Już od dłuższego czasu moim zdaniem, nad czym jako amator ubolewam, dlatego mało już tu ostatnio zaglądam.

To jest niestety forum branżowe i do takiego forum powinien być dostosowany regulamin.

Zablokujcie na miesiąc osoby, które mają jakikolwiek dochód ze sprzedaży zdjęć/filmów z powietrza a zobaczycie jaka będzie poprawa sytuacji (przepraszam jeśli kogoś uraziłem).
Dokładnie. Jest trochę hobbystów ale giną w tłumie kamerunów. Ci z kolei usadowili się tu na dobre, nie mają zamiaru zmieniać miejsca i w dodatku się mnożą. Jaka przyszłość hobbystyczneo forum?
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

Ja się przekonałem, że to forum zmieniło się w forum kamerunów jak po wstawieniu filmu z OSD z płatowca, ktoś zwracał mi uwagę, że gimbala nie ma. :)
Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Koniec z żółcią

Post autor: krall »

Padło tu parę pomysłów, które przegadamy w zielonym gronie
labo pisze:
krall pisze: To forum hobbystyczne
No właśnie nie.... Już od dłuższego czasu moim zdaniem, nad czym jako amator ubolewam, dlatego mało już tu ostatnio zaglądam.

To jest niestety forum branżowe i do takiego forum powinien być dostosowany regulamin.

Zablokujcie na miesiąc osoby, które mają jakikolwiek dochód ze sprzedaży zdjęć/filmów z powietrza a zobaczycie jaka będzie poprawa sytuacji (przepraszam jeśli kogoś uraziłem).
Masz po części labo rację, to pewnie jedna z przyczyn naszych problemów.
Niestety problem "jednym cięciem" moim zdaniem nierozwiązywalny.
Mamy tu niezłe kompendium wiedzy wszelakiej do wykorzystywania w lotach turystycznych jak i komercyjnych. Dzielenie teraz co jest czym i pilnowanie później to utopia.
Musimy się jednak trzymać linii forum hobbystycznego, z którego każdy czerpie wiedzę potrzebną mu do własnych celów (tego nie możemy kontrolować, prawda?), nie można tu tylko jawnie lub półjawnie się sprzedawać czy handlować w skali większej niż "okazjonalnie". Zdaję sobie sprawę, że i tak trochę komercji się przemyca ale nie o to chodzi żeby rozpętać z tym święta wojnę a raczej podejść do tematu jakoś zdroworozsądkowo...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ