Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Verid »

A może właśnie ci się przegrzewa? Wszak Mobius ma potężny radiator na plecach w postaci pseudo klawiszy - może ci się pasta termoprzewodząca czy co tam jest wyjadło, procek się grzeje i maszyna świruje...?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

Verid pisze:A może właśnie ci się przegrzewa? Wszak Mobius ma potężny radiator na plecach w postaci pseudo klawiszy - może ci się pasta termoprzewodząca czy co tam jest wyjadło, procek się grzeje i maszyna świruje...?
Ciepło, ciepło ;-) Wymienić pasty nie zaszkodzi :-) . Zawsze był mocno gorący, a jak się jedzie w trasę, to i 3-4 godziny w pętli pracował.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Lech55 »

Moje mogą pracować przez wiele godzin.
Obrazek
A ta na stałe w aucie:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

@Verid, @Lech55. Poprawa chłodzenia przy pomocy pasty i dodatkowego radiatora pomogła. Kamerka nagrywa 15 minutowe pliki i ma się dobrze. Dzięki Panowie :-D .
Stary lis na to nie wpadł :oops: :lol:
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: mrozilla »

Ma ktoś może jakiś sprawdzony ochraniacz obiektywu, chodzi mi o taki który ochroni obiektyw przed zachlapaniem wodą, błotem itp. Znalazłem takie nakładki ale na SJ4000 i GoPro, może ktoś z czegoś innego do Mobiusa dopasował? Przede wszystkim zależy mi aby pasowało na obiektyw C2.
jaceknaw1
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 22:22
Lokalizacja: Brańsk

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: jaceknaw1 »

Jest coś takiego, mam to u siebie i się sprawdza.
http://www.wideorejestratory24.pl/wodos ... -actioncam
Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: bloodmoon »

Bry , czy jest możliwe że Mobius wyłącza się z powodu wibracji? U mnie sytuacja wygląda następująco, na biurku nagrywa w obu trybach video do wyczerpania baterii natomiast jak założę na moją 250 to po kilkunastu sekundach się wyłącza, długości nagrań są różne 15 sekund w porywach do minuty. Kamerka zamontowana na podstawce na sztywno (tzn. uchwyt wydrukowany przyklejony do ramy,a sama kamerka na rzepie pod spodem i opasce) karta pamięci San-disk 16 Gb Class 10. Sprawdzałem ustawienia i nie mam ustawionego auto wyłączania stad moje pytanie czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem kamerki?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Verid »

Jak masz gdzieś zimny lut albo styki w gnieździe karty pamięci mają luzy to jak najbardziej może się coś takiego dziać...
Ten wredny...
zbylan
Posty: 2
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 10:54
Lokalizacja: W-wa, P-no

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: zbylan »

Mój kilkuletni Mobius, który przejechał ze mną jako rejestrator na motocyklu ok. 30k km, zaczął szwankować. Po podłączeniu zasilania zewnętrznego zwykle zaczyna nagrywać (jak powinno być), ale po pewnym czasie przerywa nagrywanie, a czerwona dioda tylna zaczyna migać w nietypowym cyklu: 2 króciutkie mignięcia, kilkusekundowa przerwa, itd. Długość przerwy bywa zmienna - czasami ok.3 sek, a czasami ok.5 sek.
Czy ktoś wie może co oznacza taka sygnalizacja ?
P.s. pastę termoprzewodzącą pod radiatorem już wymieniłem, wykluczyłem także wadę karty pamięci.
and
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 12 cze 2011, 16:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: and »

Pomyliłem się przy lutowaniu kabla do Mobiusa i dostał odwrotnie zasilanie.
Akumulator spuchł (nie mam pewności, czy to od tego) - wymieniony.
Większym problemem jest to, że nie rozpoczyna nagrywania po podaniu zasilania. Włączony przyciskiem działa jak należy.
Ktoś przerabiał może ten temat? Da się coś z tym zrobić?

and
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: porferalfa »

Witam Was:) mam problem z Mobiusem a w zasadzie obrazem ktory nagrywa
przyszedl do mnie nowy, docelowo mial byc w aucie jak najmniej widoczny wiec wyciagnalem obiektyw na kablu i dałem kondensator zamiast akku.
obraz w tej chwili wyglada tak (nie chodzi o trzesienie a o te białe punkty na filmie):

Z czym to jest zwiazane? ktos pomoze? Jakies ustawienia?
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Verid »

porferalfa pisze:Z czym to jest zwiazane?
Prawdopodobnie z tym że wywlekałeś obiektyw. Albo taśma kiepsko siedzi w gnieździe albo zbiera jakieś zakłócenia.
Ten wredny...
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Spike »

ja chyba uwaliłem dwa obiektywy (tasiemki) w mojej 808#16 :(


Też włożyłem na kablu w obudowę lusterka wstecznego i mało tam miejsca, tasiemka była lekko przygnieciona. Gorzej, że postanowiłem sprawdzić jak to działa i okazało się, że nie zawsze nagrywa. Np. z jazdy jednego dnia miałem tylko 5 min, reszty brak, z innego dnia było wszystko, z kolei z innego nic. Dziwne. Sformatowałem kartę ale będę musiał chyba domówić obiektyw i jakoś inaczej go zamocować.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: Piotrowy »

Mój Mobius pracujący jako rejestrator przestał nagrywać obraz. Rejestrował tylko dźwięk.
Podmianka matrycy z obiektywem nic nie dała :-(
Po zakupie i wymianie płyty głównej niespodzianka. Pacjent ożył :-D
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Mobius ActionCam jako następca 808#16 ?

Post autor: marekj »

Mój Mobius pracujący jako rejestrator przestał nagrywać obraz. Rejestrował tylko dźwięk.
Podmianka matrycy z obiektywem nic nie dała :-(
Kiedyś to przerabiałem. Kupiłem nowy obiektyw z matrycą - nie pomogło. Wkurzyłem się i kupiłem nowego Mobiusa, ale stary nie dawał mi spokoju. Kiedyś podpiąłem go do programu konfigurującego i okazało się, że z niewiadomych powodów zmieniły się ustawienia, w tym jasność, która zjechała do zera. Po wprowadzeniu standardowych ustawień kamerka do dzisiaj pracuje poprawnie na starym obiektywie i matrycy.
Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ