EvvGC - kontroler 3 osiowy

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

Panowie, da się jakoś wyregulować oś YAW, coś jak ROLL (+/- w stopniach) ?
Za nic nie moge ustawić na wprost - przeskakuje mi, jakby o jeden magnes, albo na ukos w prawo albo lewo.
jeśli przełącze na sterowanie RC YAW to elegancko mogę go ustawiać płynnie w jakim chcę położeniu, bez żadnych skoków i trzyma kierunek jak trzeba, ale nie ta funkcjonalność mi potrzebna.
Michał
omagi
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 17:41
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: omagi »

Witam, jestem tu nowy wiec witam wszystkich :)

Mam zamiar zrobić sobie gimbala do lustrzanki, a mianowicie dosyć ciężki zestaw.
Waga to ok 2-2,5kg .

Kontroler posiadam w wersji 1.3, ale nie wiem jakie silniki wybrać...

Myślałem o 1x GBM5208-75T oraz 2x GBM5208-200T bo tak gdzieś wyczytałem że jest optymalnie.

Moje pytanie jest takie:

1. Która oś jest najbardziej obciążona ?
2. Czym się różnią silniki ( model oraz te stopnie silnika) co daje więcej a co mniej mocy czy dokładności...
3. który silnik wybrać w nie szokującej cenie jak GBM8108-90T

Z góry dziękuję za odpowiedź.
jarekONE
Posty: 106
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 22:33
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: jarekONE »

czy wszyscy się pobrażali na siebie i nic już nowego
nie podpowiedzą w tym temacie....???????

To jest prawdziwa i niczym nie ograniczona mentalność POLSKA !!!

Gratuluje super rozwiniętego wątku w rozwojowym temacie-
w tak prozaiczny sposób zakończonym.

Trza chyba faktycznie wzmocnić Putina i Sowietską Myśl Technologiczną i kupić AlexMosa :-)
.....- żal "dupala ścicska"

sorky...za ot/ :-( chciałem "zanabyć" ten projekt, ale chyba zdecyduję się
na polecane rozwiązania - faktycznie trochę droższe,
ale jakoś tam sprawdzone bez zbędnego fochowania.. :-(

Jeżeli czegoś nie kumam w tych rozgrywkach - to proszę wyjasnijcie mi !!!!
pozdrawiam Jarek
----------------------------------
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

Walczę od tygodnia z tym ustrojstwem na poważnie, kontroler działa ale to jak działa pozostawia wiele do życzenia, nie jestem w stanie ustawić osi Pitch. Gimbal pod Mobiusa produkcji JR65 silniki Sunnysky 2208 - 80 i LD Power ich odpowiedniki, mam dwa komplety, wgrany ostatni soft. Dociążyłem Mobiusa i jest trochę lepiej ale nie nadaje się to nadal do użytku. Mam lekkie sylikonowe przewody, wszystko jest idealnie wyważone. Moim zdaniem ewidentnie kuleje software. U mnie parametr Pitch D inny niż wartość 0.04 jest nie do ogarnięcia, wystarczy jedna jednostka w którąś stronę i albo mamy oscylację albo przeskakiwanie. Elektrycznie kontroler jest sprawny natomiast na zestrojenie poświęciłem wiele godzin z efektem nie zadowalającym. Moim zdaniem nie warto się pakować w ten kontroler, nie wierzę że JR65 siedział tydzień przy Martinezie by nakręcić filmik pokazowy swojej platformy Panther. Jeszcze się nie poddałem, walczę dalej.
jarekONE
Posty: 106
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 22:33
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: jarekONE »

@Michas75
Nie poddawaj się - walcz dalej...Obyś nie pozostał jak Don Kichot.....

....widzisz, do niedawna uważałem, że tego typu fora są po to aby sobie pomogać.
Ale im bardziej wgłębiam się, uważam, że raczej błądziłem w swoim naiwnym przekonaniu :-(
Oczywiście moja refleksja, jest tylko podyktowana moim odczuciem, być może błędnym,
ale porównując inne fora tematyczne - tutaj "mało doświadczonych" traktuje się w sposób....
hmmmmm.......powiedzmy bardzo różny.

Oczywiście - pewnie się mylę, ale na innych tematycznych forach, gdzie jestem czynnym
uczestnikiem jako doświadczony user - staram się pomagać na ile mam sprawdzoną wiedzę
- tu czasami jest trochę inaczej.....:-( Nie żebym narzekał - ale traktujemy się czasami w dziwny sposób. Każdy jest potencjalną konkurencją dla każdego....dziwne podejście.
Oczywiście bez urazy...To tylko moje odczucia :-(
Taka Polska teoria spiskowa :-)
Alex Mos górą !!!! Dziękuje wszystkim kolegom za pomoc w wyborze sterownika :-)
pozdrawiam Jarek
----------------------------------
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

Widzisz jarekONE, widocznie nikt na tym forum na tyle nie ogarnął tego kontrolera aby być w stanie odpowiadać na niektóre pytania. Dlatego też od początku był podany link do tematu głównego na rcgroups - tam więcej osób byłoby w stanie odpowiedzieć na pytania. Tylko czy ktoś z problemem uderzał tam ? I od początku było pisane że jest to platforma rozwojowa, która jeszcze nie dorównuje do Alexa, mimo że ma potencjał.

Co do rozwoju projektu - no cóż, obecny firmware od dłuższego czasu nie jest rozwijany a jedynie wspierany przez Alana (aadamson na rcgroup). Współtworzył on nowy soft który nazwał BGC32, pisany zupełnie od początku. Niemniej ostatnio ze względu na to że pewne osoby postępowały niezgodnie z ideami opensource biorąc publiczny kod jako bazę, modyfikując i nie upubliczniając zmian - Alan zdecydował się zamknąć publicznie swój projekt. Być może wypuszczą go komercyjnie - nie mam pojęcia.
Pozdrawiam,
Adam
starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: starszy »

Gimbal docelowo pod gopro, ale na razie keychain #16 + ok.85gram dodatkowego obciążenia (50gram było za mało) osi pitch . Zero wibracji.
Wniosek nasuwa się sam - os pitch też musi swoje ważyć.
starszy
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

starszy pisze:Gimbal docelowo pod gopro, ale na razie keychain #16 + ok.85gram dodatkowego obciążenia (50gram było za mało) osi pitch . Zero wibracji.
Wniosek nasuwa się sam - os pitch też musi swoje ważyć.
No to zmartwię Cie, zmieniłem kontroler na jedno z konkurencyjnych rozwiązań. Mobius na półce bez żadnych kombinacji, dociążenia i tym podobnych, setup gimabla identyczny jak przy próbach z EvvGC. Gimbal po prostu działa, po doświadczeniach z EvvGC PIDowanie trwało około godziny. Jak to ładnie sformułowałeś wniosek nasuwa się sam - szkoda tracić czas i pieniądze na niedopracowane rozwiązania.
jarekONE
Posty: 106
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 22:33
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: jarekONE »

@Michas75

Czy masz na myśli AlexMOSA ?
- czy jeszcze coś innego ?

Pochwal się jak robi kontroler który wrzuciłeś...
pozdrawiam Jarek
----------------------------------
nalot
Posty: 19
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 17:14
Lokalizacja: PL

Post autor: nalot »

Jest jakiś soft/poprawka dla silników 22P ?

gdyż na obecnym nie daje się go wysterować, ciągle są drgawki. Jakby gubił synchro z magnesami.
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

o to najlepiej pytaj na rcgroups
Pozdrawiam,
Adam
nalot
Posty: 19
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 17:14
Lokalizacja: PL

Post autor: nalot »

Właśnie że tam też nic sensownego nie piszą o 22P
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Podpowiedzcie mi, bo nie potrafię sobie poradzić ze sterowaniem pitchem z aparatury, bo na razie tylko sterowanie tą osią mnie interesuje.
Mam takie ustawienia:
Obrazek

Po ustawieniu RC Pitch na Linear i ewentualnym wpisaniu angle up, down, deadband, nie zapamiętuje mi tych wartości.
Daję write i po ponownym odczycie z płytki wartości się ustawiają na 1, a po restarcie płytki nie zapamiętuje nawet wybranego sterowania osią pitch -> linear

Może mam jakąś starą wersję softu w płytce?

W KFC mam podpięte i skonfigurowane jak trzeba, tak myślę.
Sterowanie działa ale przydało by się poustawiać kilka rzeczy bo teraz w kopterze na stole ciężko jest zatrzymać obrót kamerki, a co dopiero w czasie lotu ;)
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: acc »

nie wiem jakie gui używasz, ale na pewno nie to od EvvGC - zatem i firmware musisz mieć odpowiedni pod to gui
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

GUI wygląda na to od Kukiego.
Soft mam taki jaki był wgrany do płytki przy zakupie od Ciebie gdzieś na początku grudnia :mrgreen:
Nie wiem za bardzo jak to sprawdzić i dopasować GUI.
ODPOWIEDZ