I poleciał w ... siną dal

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Bardzo źle. Na przyszłość bądź pewny że to działa jak należy zanim wypuścisz model. Zasymuluj sytuację trzymając model na ziemi. Po wytrymowaniu w locie, powtórz zapis failsafe. Tym razem z wartościami które zapewniały stabilny lot na wprost.
Tak ze wszystkim po kolei. Sprawdzasz symulując odpowiednie warunki. Dzięki temu masz pewność że w locie nie będzie niespodzianek.
Awatar użytkownika
tommeknet
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 21 lut 2013, 22:12
Lokalizacja: Stawiski
Kontakt:

Post autor: tommeknet »

Zgadza się. Mam nadzieję, że kolejny lot będzie bardziej udany. Dobrej nocy wszystkim.
Turnigy 9X 2.4Ghz + Native RX. 5.8Ghz 200mW Video, Markac's OSD
http://www.testeromania.pl
Awatar użytkownika
simek2000
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: simek2000 »

jelcyn pisze:Bardzo źle. Na przyszłość bądź pewny że to działa jak należy zanim wypuścisz model. Zasymuluj sytuację trzymając model na ziemi. Po wytrymowaniu w locie, powtórz zapis failsafe. Tym razem z wartościami które zapewniały stabilny lot na wprost.
Tak ze wszystkim po kolei. Sprawdzasz symulując odpowiednie warunki. Dzięki temu masz pewność że w locie nie będzie niespodzianek.
Zgadza się jeszcze mogę dodać, że bardzo przydatną rzeczą na początek , a nawet w dalszym eksploatowaniu jest stabilizacja lotu i tu firma feyiutech ma w swojej oferciew miare w niezłej cenie fy31ap który jest prostym Ap jak i stabilizacją. Posiada taką funkcje np. jak RTH (powrót do domu) ja sie pogubisz przełączasz guzik na aparaturze i model wraca do ciebie .Polecam
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

popieram mam fy31ap i sobie chwalę, da się to używać do klasycznego latania bez problemu, praktycznie nie ma konfiguracji, wkładasz i latasz. później można spiąć z OSD remzibiego i jest całkiem spoko - nawet kiedyś chciałem go sprzedać bo przesiadam się na Z&P ale teraz myślę że zostanie jako zapas ;-)
Awatar użytkownika
simek2000
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: simek2000 »

Tutaj masz link do fy31ap z hk http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ling_.html
Ja dokładnie tego używam i nie mam zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
tommeknet
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 21 lut 2013, 22:12
Lokalizacja: Stawiski
Kontakt:

Post autor: tommeknet »

ciekawe ciekawe myślałem, że tego typu urządzenia nie posiadają gps a jedynie GYRO,
Turnigy 9X 2.4Ghz + Native RX. 5.8Ghz 200mW Video, Markac's OSD
http://www.testeromania.pl
Awatar użytkownika
simek2000
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: simek2000 »

A jednak :D
Do tego dokładasz OSD remzibiego i masz naprawde spoko platforme fpv
W tedy latanie takim czymś staje się bajką :D
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Na osd lub autopilota jeszcze za wcześnie. Najpierw trzeba spokojnie sobie radzić z obsługą gołego modelu rc.
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Post autor: mauer »

jelcyn pisze:Na osd lub autopilota jeszcze za wcześnie. Najpierw trzeba spokojnie sobie radzić z obsługą gołego modelu rc.
Święta prawda Jelcyn, najpierw "naumieć " się trzeba latać pewnie bez wspomagania. Autopilot ne ustawiony (PIDY, tunning itp) plus świeży pilot to gwarantowana mega kraksa.
Różne aeroplany...
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

nie do końca panowie - prosta stabilizacja pomaga nawet początkującym pilotom
dmz
Posty: 529
Rejestracja: sobota 16 kwie 2011, 15:34
Lokalizacja: łorsoł citi at war.

Post autor: dmz »

może w ogle bez fc i do kazdego drąga i przełacznika osobny silnik :D
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Prosta stabilizacja mówisz. Tylko jak ktoś kto wykonuje pierwsze w życiu loty modelem może sprawdzić czy to on coś źle robi czy może ma źle ustawioną stabilizację. Może w ogóle źle podłączył... Autopilot? Serwo się odklei od taśmy dwustronnej a autopilot włączy silnik i będzie mielił... Druga sprawa - kasa. Szkoda inwestować w coś co i tak się rozbije i może przeleży parę miesięcy pod gołym niebem z bebechami na wierzchu. Jak dla mnie słuszna kolejność jest jedna. Najpierw pilotaż, obsługa, potem FPV, a na koniec bajery mające dostęp do sterów i silnika.
dmz pisze:może w ogle bez fc i do kazdego drąga i przełacznika osobny silnik :D
Mówimy o płatowcach.
Awatar użytkownika
simek2000
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: simek2000 »

Po pierwsze to stabilizacje fy31ap możesz w każdej chwili wyłączyć jak i włączyć to samo z Ap jest i jego funkcjami.
Po drugie Ten Ap nie włączy ci silnika samoistnie.
Więc w tym przypadku bardzo pomoże w pierwszych lotach
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Post autor: mauer »

simek2000 pisze:Po pierwsze to stabilizacje fy31ap możesz w każdej chwili wyłączyć jak i włączyć to samo z Ap jest i jego funkcjami.
Po drugie Ten Ap nie włączy ci silnika samoistnie.
Więc w tym przypadku bardzo pomoże w pierwszych lotach
Nie wyobrażam sobie początkującego pilota takiego modelu, który ma problemy z podstawowym lotem, orientacją modelu względem siebie (czyli zaczyna swoją przygodę z lataniem) pamiętającego w krytycznej chwili jak np: deaktywować wspomaganie stabilizacji w czasie lotu.
Różne aeroplany...
Awatar użytkownika
simek2000
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: simek2000 »

Ok Masz racje, ale w takim wypadku to proponuje trening (dużo) na symulatorze
ODPOWIEDZ