WooKong-M kontra MikroKopter XL Porównanie potworów !!

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Luk
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 11:29
Lokalizacja: Nieporęt

WooKong-M kontra MikroKopter XL Porównanie potworów !!

Post autor: Luk »

Witam,
Zastanawiam się nad porównaniem dwóch projektów WooKong-M i MK ze strony producenta.
Szukałem takiego porównania na forum ale niestety nie mogłem znaleźć. w wyszukiwaniu pojawiały się tylko wzmianki podczas jakiegoś konkretnego tematu.
A więc proponuję
- model okto na silnikach po 350W (lub lepiej jak uważacie)
- zakładamy że ta sama rama z profili alu,
- podwozie w formie trzech nóg lub czterech ale jednakowych więc nie ma różnicy
- gimbal do Canona D600 podany na stronie MK.
- zestaw do FPV.
- aparatura Aurora 9.


Mądre głowy z doświadczeniem proszone są o wpisywanie zalet i wad dwóch rozwiązań:
WooKong-M
- wiele way-point-ów :),
- Data link na dwóch częstotliwościach do wyboru
- cena czyni cuda

MK ze strony LINK DO ZESTAWU

- z tego co wiem to maksymalna kontrola lotu
- way-point ale ograniczona liczba i na odległość 500m.
- wspaniałe działanie z gimbalem.
- cena w EURO i aktualizacje które sporo kosztują.

To tak na szybko, proszę wpisywać zalety i wady obu rozwiązań i dodawać sprzęt by stworzyć mega roboczego potwora.
Ten sam temat daję na dziale MK. Mam nadzieję że rozwiążemy wspólnie wiele problemów decyzyjnych i się troszkę pochwalimy.

Wynikiem oby było zaprojektowanie modelu marzeń każdego z nas.
Łukasz
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

jaki jest cel tworzenia dwóch identycznych tematów o identycznej treści?
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Eko to maja być dwie treści.
Sam jestem ciekaw różnic miedzy nimi, ponoć są znaczne.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

FPV Olo, taki sam temat był też w dziale mikrokopter dlatego się zapytałem po co 2 identyczne tematy. Już wiedzę ze został usunięty.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

rama własnej konstrukcji ? - to już dyskwalifikuje porównanie .Czasami jest problem porównać dwa takie same kontrolery na innych ramach , a ty chcesz żeby ktoś opisał ci efekt końcowy :) . Za dużo zależności które trzeba brać pod uwagę , dla jednego ze względu na mobilność potrzbna rama y6 dla innego składana i jeszcze inny będzie chciał okto . Wagę końcową oraz rodzaj ogniw , silników czy nawer samych śmigieł , jak widzisz nawet odległości samych silników mają znaczenie więc jedynie możesz porównać komplet mk ze wszystkim od mk i do tego cały wookong też ze swoją ramą i gimbalem :)
P.S pisze z fona więc jak zrobiłem bład to z góry przepraszam.

edit: zapomniałem napisać że dla teamu DJJ , wszyscy nabywcy to beta-testerzy i przy kolejnym sofcie nie wiesz co może cię spotkać , natomiast MK też odlatuje czasami ( pewnie nawet częściej ) więc traktuj oba rozwiązania jako zabawki do miłego spędzenia czasu .
I tak skończysz na LawMate
smootny

Post autor: smootny »

Roman pisze: edit: zapomniałem napisać że dla teamu DJJ , wszyscy nabywcy to beta-testerzy i przy kolejnym sofcie nie wiesz co może cię spotkać , natomiast MK też odlatuje czasami ( pewnie nawet częściej ) więc traktuj oba rozwiązania jako zabawki do miłego spędzenia czasu .
Nie zgodzę się z tą teorią na temat DJI, co innego gdybyś tak napisał o Kleniu lub Mifau.
DJI pomimo tego że dopiero wchodzi na rynek , zwaliła resztę z nóg.
Prawdę mówiąc niema dla nich narazie żadnej sensownej konkurencji...
Rodzime produkcje padają na ryj, MK samo się pgrzebało, a inne no cóż czas pokaże.

Latam "głupią" nazą w hexie i quadzie już kilka miechów i jak dla mnie jest rewela, zero problemów. Dodatkowo jakiekolwiek zmiany ustawień potrafiłby dzieciak z przedszkola wykonać.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

zgadzam się z tobą że to idealne zabawki do miłego spędzenia czasu , natomiast koledze chodzi o sprzęt do ciężkiej komercyjnej pracy .
I tak skończysz na LawMate
smootny

Post autor: smootny »

Roman pisze:zgadzam się z tobą że to idealne zabawki do miłego spędzenia czasu , natomiast koledze chodzi o sprzęt do ciężkiej komercyjnej pracy .
No i znów musze się odezwać :mrgreen: :mrgreen:

Hexa lata u mnie tylko komercyjnie (foto) i ona własnie lata na nazie.
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

Panowie, bez prywatnych wycieczek. Komercję foto można robić za pomocą długiego patyka z małpką, ale chyba nie będziemy się licytować, prawda?

Faktem jest, że DJI jest produktem "dla mas" i pod tym względem nie zawodzi. Ich F330/450/550 są naprawdę fajnymi zabawkami, całkiem bezpiecznymi w stosunku do maszyn opartych na MultiWii z GPSem ;-)

Największy spór powinniście mieć o dwie rzeczy które rzeczywiście różnią WKM od MK:
- charakterystyka lotu: mnie osobiście najbardziej odpowiada WKM, ale z tego co patrzę po znajomych połowa woli MK;
- rodzaj sprzedawanego produktu, tudzież jego forma: MK jest dla pasjonata, trza lutować, kombinować etc. WKM jest gotowcem - co takie dobre z drugiej strony nie jest.

Reasumując: obydwa rozwiązania mają swoich odbiorców. Porównywanie nie ma większego sensu w modelu który prezentują niektórzy ("moje jest mojsze!" "DJI na prezydenta!"). Owszem, każde z tych rozwiązań ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ;-) które warto wymienić.

Porównywanie BMW i Mercedesa także nie jest na miejscu, chyba ze zestawiamy suche fakty. Tak więc proponuję w tym przypadku zrobić to samo, a nie bawić się w "fanboy'a" jak w przepychankach niegdyś między Atarowcami a Komodorowcami, potem PC kontra Amiga, niedawno XBOX vs Plejaki...

Co do ramy - najlepiej byłoby takie porównanie zrobić na JIB lub Cine 8. Problem jest taki, że nie znajdziemy chyba ochotnika któremu by się chciało walczyć z MK (i mieć!) oraz DJI na jednej swojej komercyjnej platformie, która przede wszystkim musi latać po pieniądze...
Się lata, się testuje, się mądrzy!
smootny

Post autor: smootny »

vintersky pisze:Panowie, bez prywatnych wycieczek. Komercję foto można robić za pomocą długiego patyka z małpką, ale chyba nie będziemy się licytować, prawda?

Faktem jest, że DJI jest produktem "dla mas" i pod tym względem nie zawodzi. Ich F330/450/550 są naprawdę fajnymi zabawkami, całkiem bezpiecznymi w stosunku do maszyn opartych na MultiWii z GPSem ;-)

Największy spór powinniście mieć o dwie rzeczy które rzeczywiście różnią WKM od MK:
- charakterystyka lotu: mnie osobiście najbardziej odpowiada WKM, ale z tego co patrzę po znajomych połowa woli MK;
- rodzaj sprzedawanego produktu, tudzież jego forma: MK jest dla pasjonata, trza lutować, kombinować etc. WKM jest gotowcem - co takie dobre z drugiej strony nie jest.

Reasumując: obydwa rozwiązania mają swoich odbiorców. Porównywanie nie ma większego sensu w modelu który prezentują niektórzy ("moje jest mojsze!" "DJI na prezydenta!"). Owszem, każde z tych rozwiązań ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ;-) które warto wymienić.

Porównywanie BMW i Mercedesa także nie jest na miejscu, chyba ze zestawiamy suche fakty. Tak więc proponuję w tym przypadku zrobić to samo, a nie bawić się w "fanboy'a" jak w przepychankach niegdyś między Atarowcami a Komodorowcami, potem PC kontra Amiga, niedawno XBOX vs Plejaki...

Co do ramy - najlepiej byłoby takie porównanie zrobić na JIB lub Cine 8. Problem jest taki, że nie znajdziemy chyba ochotnika któremu by się chciało walczyć z MK (i mieć!) oraz DJI na jednej swojej komercyjnej platformie, która przede wszystkim musi latać po pieniądze...

Będąc szczerym bez żadnych wycieczek jak prosiłeś.

Latanie komercyjne:
Miałem full MK, mam nazę, która styka w zupełności do foto, zastanawiam się nad WKM do filmowania.

Latanie hobbystyczne.
Miałem cyberdrona, klona MK, MK, Teraz Mam drugą nazę - nic więcej mi nie potrzeba.
Do latania koło nogi to i pewnie nadał by się jakiś wytwór z HK za $20.
Naza po pierwszym locie zachwyciła mnie kompletnie, polubiliśmy się i już tak zostanie.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

vintersky pisze:...Co do ramy - najlepiej byłoby takie porównanie zrobić na JIB lub Cine 8. Problem jest taki, że nie znajdziemy chyba ochotnika któremu by się chciało walczyć z MK (i mieć!) oraz DJI na jednej swojej komercyjnej platformie, która przede wszystkim musi latać po pieniądze...
Gdyby ktos byl zainteresowany moge udostepnic komplet zabawek do testu -
MK, W-K, dwie sztywne ramy OCTO (klasa wyzej od Cine 8 ;)), regulatory,
silniki AXI, smigla XOAR etc

Warunek 1. Lokalizacja Krakow, bo chce z bliska widziec efekty :)

Warunek 2. Absolutny profesjonalizm - osoba ktora mialaby to robic
musi znac doskonale obie platformy i umiec _bardzo_dobrze_ latac.

Po oblataniu zabawki wracaja do mnie a do pilota trafia wynagrodzenie w PLN :)

W razie jakbyco to wiecie gdzie mnie znalezc ;)

q
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

żadnych wycieczek przecież nie robimy, to nie to forum :)
Wiem że lubisz nazę bo ja ją wcześniej polubiłem , tylko nie biorę ją pod uwagę bo kolega pisał o waintpointach itd. których ona nie ma.
I tak skończysz na LawMate
smootny

Post autor: smootny »

no fakt, w tym wypadku biorę pod uwagę WKM i taki sam poziom zaawansowania technologicznego produktu.
Jeżeli NAZA "jak dla mnie" wypaśnie lata, WKM nie będzie gorszy na 100%.
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

smootny pisze:Latanie komercyjne:
Miałem full MK, mam nazę, która styka w zupełności do foto, zastanawiam się nad WKM do filmowania.
Kurcze, nie miałem MK - doświadczenia mam tylko z towarzyskiego "aweźdajpolatać". Fajne, ale bym się nie zamienił.
Prawdę piszesz przedmówco:
NAZA do zabawy, ew. do zdjęć, od biedy do filmowania.
WKM do wszystkiego. Różnica jednak jest.

Jakub Jewuła, problem właśnie w takiej osobie.
Sam miałem przyjemność przetestować rozwiązania JIB, Cine etc. oraz polatać MK i DJI. Wybrałem co mi odpowiadało i zaczynam robić komercję.

Zanim jednak wybadałem "co mi leży" oraz "z czym to się je"... to nie byłem na swoim aktualnym poziomie wiedzy... a teraz testu już bym nie robił bo:
- jestem przykuty do DJI, więc co z tego że polecę MK, gdy nie znam go "od deski do deski";
- mam inną robotę niż testy, wystarczy mi betatesting jednego innego produktu który realnie, jeżeli poważnie się podchodzi do sprawy, zajmuje aż do pół etatu na dzień...
Się lata, się testuje, się mądrzy!
Luk
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 11:29
Lokalizacja: Nieporęt

Post autor: Luk »

Cieszę się że temat ma powodzenie.

A jak sprawa z punktami na trasie tzw way-point
W WooKong-M jest praktyczne do oporu i to jeszcze z możliwością zmiany w trakcie lotu (data link).
Jakie macie doświadczenia w MK, słyszałem że odległość i ilość punktów ograniczona jest ściśle licencją.

Temat z MK został przeniesiony ale postaram się napisać małą wiadomość aby osoby zainteresowane MK z "ich" zakładki również mogli się wypowiedzieć.

A czy oba kontrolery będą sobie tak samo radziły z obsługą gimbala?
Łukasz
ODPOWIEDZ