Regulamin forum - dyskusja

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Adasko »

piotrekmazury pisze:Ja czekam na usunięcie konta.
az dziw ze tyle to trwa
inni dostaja krawaty za posta pod postem
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Rurek »

piotrekmazury pisze:gdyby założyli nowe forum, to ze swoją wiedzą są w stanie zrobić więcej niż WY.
Ale kto ci broni tak zrobić? Tym bardziej że masz cały wachlarz domen :-)
A co do tych "5 osób" to nie zrozumiałeś co Zybyzy miał na myśli. Zajrzyj do działu projekty i na autorów wątków to może będzie większa jasność kto tutaj jest "sercem i rozumem" forum. A cała aktywna bardziej reszta to TWA :-)
Zresztą nie zrozumie idei tego NASZEGO forum nikt kto nie połknął bakcyla spotkań na polu/lotnisku.


Edicao: nasi zagraniczni korespondenci typu Adasko, Marcin.Gala (i wielu innych, przepraszam że nie wymieniam) są z nami mentalnie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Adasko »

Rurek pisze:Zresztą nie zrozumie idei tego NASZEGO forum nikt kto nie połknął bakcyla spotkań na polu/lotnisku.
Rurek tylko bez takich , za daleko mieszkam
piotrekmazury

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piotrekmazury »

nie zachęcacie do tego, tak wiem o czym myślał, a ja myślę o tym, że branża się komercjalizuje niesamowicie, jest warta miliardy i to wzrośnie, i wejdzie większy kapitał, projekty wyjdą z garażu.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

piotrekmazury pisze:To nieprawda, to forum tworzy kilka tysięcy aktywnych użytkowników i gdyby założyli nowe forum, to ze swoją wiedzą są w stanie zrobić więcej niż WY.
Masz pole do popisu - zakładaj. Może pójdą za Tobą ci malkontenci Tobie podobni :-D Ale zapewniam, że nie będzie to kilka tysięcy :lol: a tylko kilku zblazowanych, tak jak Ty :mrgreen:
Było już wielu takich jak Ty, również twierdzili to co Ty, ale szybko zniknęli, i słuch o nich zaginął :-P
O Tobie również szybko zapomnimy :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Adasko »

Kowal pisze:
piotrekmazury pisze:To nieprawda, to forum tworzy kilka tysięcy aktywnych użytkowników i gdyby założyli nowe forum, to ze swoją wiedzą są w stanie zrobić więcej niż WY.
Masz pole do popisu - zakładaj. Może pójdą za Tobą ci malkontenci Tobie podobni :-D Ale zapewniam, że nie będzie to kilka tysięcy :lol: a tylko kilku zblazowanych, tak jak Ty :mrgreen:
Było już wielu takich jak Ty, również twierdzili to co Ty, ale szybko zniknęli, i słuch o nich zaginął :-P
O Tobie również szybko zapomnimy :lol:
AMEN
piotrekmazury

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piotrekmazury »

Kowal pisze:O Tobie również szybko zapomnimy
hehe nieważne, forum nie zamierzam zakładać, jest wielu zdolnych ludzi tutaj i to oni niech coś tworzą, jak są blokowani i nie udają cnotki jak słyszą komercja, bo nie ich wina, że na podzespołach hobbystycznych rośnie wielki biznes. Po co zmieniasz temat jak chcesz coś ciekawego dodać?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Rurek »

Od początku przyjąłeś złe założenie - że będziesz tu krzewił komercyjny aspekt ... tylko czego? Nie pomyliłeś for, tak na starcie? Forum NASZE jest hobbystyczne. I nie ma takiej możliwości aby to forum przekształciło się w forum branżowe kamerunów wszelkiej maści.
Tylko tyle potrzeba zrozumieć.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piotrekmazury

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: piotrekmazury »

Właśnie o tym mówie: nie możecie dalej spojrzeć niż te nic nie warte, jak to nazywacie, kamerunowanie? Nastawiliście się jak, tak zwane, mohery na tvn. To są o wiele większe możliwości chociażby kamera termo, spektro, i wiele innych, a nie kamarunowanie.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: mkrawcz1 »

Panowie, w tym momencie karmicie trola i jego frustrację.
Proponuję zamknąć temat.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: Kowal »

A ja proponuje usunąć konto trolla, zgodnie z Jego życzeniem :-P
Temat jest ogólny i nie dotyczy tylko tego jednego frustrata :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

Konto zgodnie z życzeniem usunięte

Trochę niesmak pozostał.
Oskarżanie o hipokryzję, wytykanie, że jesteśmy ograniczeni i krótkowzroczni, inne...

Jakoś trudno wielu ludziom zrozumieć, że mimo tego, że wiemy do czego mogą służyć nasze modele - mamy tyle wiedzy i wyobraźni, mimo tego, że wielu wykorzystuje je komercyjnie tyle że się z tym nie obnosi, to trudno zrozumieć że tu (i w realu) spotykamy się dla zabawy i przyjemności. Często spotykam się z pytaniami gdy jadę na zawody czy łąkę polatać: "ale co ty z tego masz? gdzie kasa?". Oczywiście wiedzę tu zdobytą wielu wykorzystuje komercyjnie - i nie ma w tym nic złego, nie ma tez nic złego w chwaleniu się tym. Takie rzeczy się tu stale dzieją. Ale jeśli pozwolimy na zamianę ról - gdzie hobby rc-fpv będzie dodatkiem do powiedzmy branżowego forum to, z doświadczenia, można śmiało powiedzieć, że będzie to koniec forum. Może branża jest nowa, może mamy w sobie coś nietak ale to się nie sprawdziło...

Aaa - i jeszcze temat TWA - co czasem się pojawia. Uważam, że śmieszny. Choć zgodzę się, że żeby wejść w to przysłowiowe TWA trzeba trochę się postarać. Spotkałem się kiedyś z opinią o naszym forum, że jest hermetyczne.
Starzy userzy z forum, z doświadczeniem (TWA) zwykle chętnie dzielą się wiedzą ale nie od razu każdy dostanie wszystko na tacy. Bo skąd wiadomo kto kryje się pod anonimowym nickiem? a może to jest terrorysta co chce zbudować drrrona w wiadomych celach? ;-) Albo wczoraj kupił flajtoma i już dziś chce sfilmować Pałac Kultury? Ale przy odrobinie wysiłku ze strony "nowego" sytuacja się zmienia. Przykład z naszych Kaszubskich spotkań, gdzie wielu "nowych", którym chciało się spotykać, byli uprzejmi, itp otrzymywało cenną pomoc. Jak przyjeżdżają na latanie, są aktywni, chce im się to nagle są już w TWA ;-) Tylko taka jest droga - przez zaufanie...

uff - ale się rozpisałem :oops: ale mam nadzieję, że atmosfera się oczyściła :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: oko »

Zauważam zmianę tonu wobec wczorajszych deklaracji "jak się nie podoba, to won", choć ciągle bez przyznania się do jeśli nawet nie błędu, to przynajmniej przeszarżowania. Ale ja i tak jakoś nie mogę się z tym pogodzić i także proszę o usunięcie konta. Co do utrzymania NIEkomercyjnego charakteru - zgadzam się, to cenna i dobra idea, ale styl w jakim zostało to rozegrane, zupełnie mnie zniechęcił... Podobnie jak gwałtowność reakcji, skoro sprawa była w najlepszym razie kontrowersyjna.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: krall »

Anonimowy oko, ze stosunkowo niedużym stażem na forum,

Być może, jak piszesz, niektóre wypowiedzi były zbyt dosadne, być może.
Ale to nie pierwszy taki przypadek - wszystkie przebiegają tak samo, wszystkie wywołują niepotrzebną burzę emocji, pochłaniają czas, itp.
I za każdym razem mamy się cackać z malkontentem, który zawsze ma swoje roszczeniowe zdanie i setkę argumentów wyssanych z palca?
Fakty są takie, że delikwent złamał regulamin w 2 punktach i dostał ostrzeżenie i to wszystko.
Nie pierwszy którego duma została urażona i nie ostatni który życie odda żeby udowodnić całemu światu jak wielce skrzywdzony został i w ogóle jak wiele jest na świecie niesprawiedliwości.
Każdy popełnia błędy i klasę człowieka poznaje się jak potrafi tą sprawę rozegrać, jak z tego wybrnąć...
Temat rzeka. Wybacz ale nie mamy na to czasu...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin forum - dyskusja

Post autor: oko »

Może i tak, ale tu sprawa była w najlepszym razie niejednoznaczna. Przecież nikt w ogóle nie powiedział, że te domeny to musi być komercja, są ludzie którzy mogliby ich użyć do jakiejś niezarobkowej inicjatywy. Jakby mało było stresu w życiu i w lotach :) to jeszcze obawa by nie zostać przeczołganym na forum za jakieś w sumie drobiazgi (chodzi mi o ostrzeżenie, bez późniejszej dyskusji). Są fora w których wojskowa niemal dyscyplina i władza moderatorów stała się marką rozpoznawczą, jak sławna niegdyś elektroda. Ja od takich wolę się trzymać z daleka (choć chętnych chyba nie brakuje, inaczej by nie funkcjonowały), wydawało mi się że tu takich zwyczajów nie ma, a teraz to już sam nie wiem. Co innego gdyby ktoś naprawdę się starał by obrażać innych, albo wrzucał dziesiątki ogłoszeń sprzedaży samochodów - tłumacząc że mogą być wykorzystane do przewozu modeli.

Znowu odwołam się do rcgroups, tam anonimowi są praktycznie wszyscy, z definicji małe mają szanse się spotkać, a jednak nikomu to nie przeszkadza. Różne są drogi do tego samego celu, nie wiem skąd potrzeba takiej plemiennej wspólnoty jako wzmocnienia więzów. Sam nie wiem dlaczego nigdy nie podjechałem na lotnisko na Celulozy, a zawsze latam kawałek dalej z drugiej strony Wału i nikogo tam nie spotykam - czy to ważne? W czymś przeszkadza?
ODPOWIEDZ